Zubní implantát - výběr

Zuby vlastní jsou bezpochyby nejlepší. Ovšem, ne každý má to štěstí, že se může svými zuby pyšnit i ve vysokém věku. Co dělat v případě, že nám hrozí, že přijdeme o některé zuby? Tak například dobrý zubní implantát je lepší, než náš špatný vlastní zub.

Co jsou zubní implantáty - nejlepší zubní implantáty

Jedná se o moderní, přirozenou náhradu ztracených zubů, tj. umělou náhradu chybějících zubů, které jsou umístěné přímo do Vaší zubní čelisti.

Vlastní zubní implantát je titanový šroub, který se zavádí namísto ztraceného kořene do kosti. Jedná se o plně biokompatibilní náhradu, která se díky speciální povrchové úpravě spojí s kostí a následně je možno ji využít k fixaci korunkové náhrady.

Stomatologická péče a implantologie

Dříve než se dozvíte důležité informace o zubním implantátu, rádi bychom Vám doporučili významnou stomatologickou ordinaci, která nabízí komplexní ošetření.

Lékaři této kliniky pracují pouze s nejmodernějšími přístroji a kvalitními stomatologickými materiály. Oceníte zde dlouhou pracovní dobu, tzn. do 21 hodin, dobrou dopravní dostupnost, parkování, bezbolestné ošetření pro každého, možnost financování pomocí splátek a v prvé řadě komplexní stomatologickou péči:

 • implantologie
 • záchovná a estetická stomatologie
 • protetika
 • dětská stomatologie
 • parodontologie
 • stomatochirurgie
 • ortodoncie
 • dentální hygiena

Sledujte akce. Objednejte se už dnes, hezké a zdravé zuby jsou přeci základ krásného úsměvu.

Kolik zubů je možné nahradit zubním implantátem

Zubním implantátem je možné nahradit ztrátu jednoho zubu, ale i většího počtu, případně vyměnit kompletní chrup.

Kdo může podstoupit zubní implantaci

Ten, kdo má zájem o zubní implantáty by měl mít dobrý zdravotní stav. Je třeba říci, že některé nemoci mohou totiž zhoršit úspěšnost samotné implantace.

Podmínkou pro zavedení zubního implantátu je také dostatečné množství i dobrá kvalita kostí. Ovšem, ani v případě, že je kostí málo, nelze říci, že by nešlo provést zubní implantaci.

 • Cukrovka - v případě, že je kompenzovaná, tak většinou nebrání tomu, abyste podstoupili operaci.
 • Osteoporóza - v případě této nemoci, se posuzuje stav individuálně a nelze jednoznačně říci, zda je, či není možné podstoupit zubní implantaci.
 • Kouření - pokud patříte mezi jedince, kteří vykouří nad pět cigaret denně, výrazně se tím zhoršuje úspěšnost implantace.

Pro koho není vhodná zubní implantace

 • Osoby s krvácivými chorobami
 • Osoby leukopenií
 • Osoby s anémií
 • Osoby, které nejsou schopny zvládnout hygienu

Neléčené zubní kazy & zubní implantace

Před samotnou implantací je nutné, aby veškeré zubní kazy, záněty byly ošetřeny. Je to důležité především z důvodu, že by mikroorganismy mohly narušovat hojení implantátů.

Nácvik ústní hygieny po zubní implantaci

Před provedením zubní implantace je důležité, abyste se naučili správně čistit zuby a zvládli péči o zubní implantáty.

Použití zubních implantátů

Zubní implantáty umožňují nahradit snímatelnou protézu pevným můstkem a odstraní nutnost broušení zdravých zubů kvůli zhotovení můstku. V případě, že chybí jeden zub, nebo skupina zubů, implantáty opatřené korunkami nebo můstky chybějící zuby nahradí.

Jak probíhá operace zubů zubním implantátem

Samotná operace se provádí za přísných podmínek zachování veškerých zásad chirurgického ošetřování. Jedná se o výkon podobný vytržení zubu.

Po vyvrtání otvoru do kosti, se vytvoří závit a následně se zavede malý titanový šroubek, tj. implantát.

Implantace zubů krok za krokem

Zhruba půl hodiny před plánovaným zákrokem Vám bude podána antibiotika. Tato antibiotika bude užívat ještě po dobu zhruba dvou dnů.

Před samotnou operací se převlečete do operačního, abyste se cítili dobře, a nedošlo k případnému potřísnění Vašeho oblečení.

Operovaná oblast čelisti Vám bude znecitlivělá. Jedná se v podstatě o jedinou nepříjemnou i mírně bolestivou část ošetření. Desinfekčním prostředkem Vám budou vydezinfikovaná ústa i okolí úst.

Doba trvání operace zubní implantace

Počítejte v průměru s dobou 1-2 hodiny. Tato doba však záleží také na počtu zaváděných implantátů.

Bolestivost po zubní implantaci

Bolestivost po provedené zubní implantaci je mírná, může trvat zhruba jeden až dva dny. Tuto bolest lze tlumit běžnými analgetiky, jako je například Paralen, Panadol, Brufen apod. Jen se vyhněte analgetikům, která obsahují kyselinu acetylsalicylovou, a to například Acylpyrinu, Anopyrinu. Tato analgetika by Vám mohla způsobovat krvácení.

Jak se chovat po zubní implantaci

Pooperační komplikace

Následující den se u Vás může objevit mírný otok a přetrvávat ještě mírná bolest. V den operace může docházet k nepatrnému krvácení z rány.

Ve výjimečných případech se může i provedené pečlivé analýze před samotnou implantací, vyskytnout situace, že nedostatečná struktura nebo množství potřebné kosti vyloučí možnost implantace. Zákrok pak bude následně přerušen a rána Vám bude ošetřena a zašitá.

U malého procenta případů se může stát, že se Vám implantáty nevhojí. Uvolní se během doby vhojování, nebo se uvolní z kosti v průběhu několika let a v tom případě musí být odstraněny. V těchto případech můžou být později nahrazeny novým implantátem, nebo ztráta zubů může být vyřešená jiným protetickým ošetřením.

Chlazení obličeje po zubní implantaci

Po provedeném zákroku, první a druhý den vzniká určitý otok měkkých tkání. Jde však o normální reakci Vašeho organizmu. Většinou jde o otok mírný, záleží však vždy na rozsahu operačního výkonu. Velikost otoku zmenšíte intenzivním chlazením operované oblasti, a to co nejdříve po výkonu, kdy po celý večer až do usnutí a následující den budete obličej chladit. K chlazení jsou vhodné chladící polštářky pro tento účel vyráběné. Chladící prostředek nepřikládejte přímo na kůži, ale zabalte do kapesníku. Není vhodné také chladit obličej kapesníkem namočeným pouze do studené vody.

Strava po zubní implantaci

Po implantaci jezte pouze vlažnou, kašovitou stravu. Také nápoje jsou vhodnější spíš chlazené. Horká strava i nápoje by Vám mohli způsobit krvácení rány. První a druhý pooperační den jezte tedy kašovitou stravu. Od třetího dne však již můžete jíst normální stravu, ale je vhodné kousat pouze na neoperované straně.

Péče o zuby po implantaci

První až třetí den po operaci vyplachujte ústa desinfekčním roztokem, a to po každém jídle. Od čtvrtého dne, po provedené implantaci, kromě vypláchnutí úst, ještě intenzivně vyplachujte ústa po dobu jedné minuty, a to třikrát denně. Večer, po zákroku a také první pooperační den, nepoužívejte zubní kartáček v operované oblasti. Od druhého dne již můžete opatrně zkusit šetrné čištění zubů, a to i v operované oblasti. V případě, že by došlo ke krvácení, stlačte krvácející místo, a to nejlépe přežehleným kapesníkem, který přikousnete na dané místo po dobu třiceti minut.

Důležitost hygieny po zubní implantaci

Pamatujte na to, že při zanedbání hygieny se tvoří na implantátech povlaky, vzniká zánět a implantát se pak může uvolnit.

Životnost zubního implantátu

Životnost je podmíněna mnoha faktory, například ústní hygienou, kvalitou i objemem čelistní kosti, počtu implantátů a další. Obecně lze říci, že životnost implantátů není omezená.

Cena zubní implantace

Cenovou hladinu implantátu si v podstatě vybíráte sami. Jeden zubní implantát bez korunky stojí zhruba 7000 až 10500 Kč, nebo také od 16000 do cca 23000 Kč. Záleží na použitém typu implantátu. Jedna korunka přijde zhruba na cca 1500 až 3500 Kč. Cena se odvíjí podle způsobu provedení.

Kontroly u ošetřujícího lékaře po zubní implantaci

První kontrola je většinou týden po provedeném zákroku. Pokud by se Vám však zdálo, že hojení nejspíš neprobíhá tak, jak by mělo, například pociťujete intenzivní bolest, nebo u Vás přetrvává větší otok, či se Vám vytvořil nově vzniklý otok, určitě jděte k lékaři dříve, a nečekejte na dobu, než si Vás pozve.

Následné kontroly budou zhruba každé dva týdny.

V tomto období dodržujte především pečlivou hygienu zubů, a to včetně šetrného čištění krycího šroubku implantátu za pomoci speciálního kartáčku nebo štětičkou namočenou do ústního dezinfekčního roztoku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16007 (rodina-finance.cz#21456)


Diskuze a zkušenosti

jiří molnar | 24.01.2011 16:52
cena zubní implantace je mi 48 let nemam žádny zub kolik bych si musel dat implantatu a kolik by to stalo děkuji za odpověd .

Sylvie | 29.05.2011 11:50
Zubní implantace Dobrý den je mi 21 a mám děťátko, před porodem jsem měla špatné zuby nebily hezké ale né až tak,jako po porodu,to se mi zuby zkazily úplně,mám spoustu děr,kazů a nejsou hezké ani na pohled,je to šílený nemůžu se ani usmát jak se za ně stydím.Chtěla bych operaci a implantáty do celých úst kompletně všech zubů.Chtěla bych se zeptat kolik by to asi stálo?opravdu tu operaci potřebuji a chtěla bych to na splátky kdyby to šlo,ale aby ta splátka nebila měsíčně moc vysoká,prosím o bližší informace předem děkuji Sylvie napište mi prosím na email Hrackova.S@seznam.cz

sandra | 28.07.2016 19:42
Podstoupila jsem implantaci. Není to nic bolestiveho, snad jen neprijemneho. Já za celou péči jedné pětky včetně doplnění kostí dala 38 tisíc a nějaké drobné


Přidat komentář