Zdravotní podprsenky - výběr

Podprsenky samy o sobě jsou estetickým i erotickým kouskem vašeho šatníku. Jejich účel je ale přesně dán. Jsou podpěrou pro prsa, která pak nezpůsobují bolesti zad a nejsou svěšená. Jak ale vybrat tu správnou podprsenku?

Výběr správné velikosti podprsenky je základ. Je jedno, jestli si vybíráte sexy krajku nebo hladkou sportovní formu. Předně vám musí prádlo sedět. Je to jako u jiného oblečení. Pokud u jedné značky zapnete velikost 38 a jinde se nedostanete ani do 42, tak to neznamená, že jste ztloustli. Jen má výrobce jiné parametry a čísla jsou jen orientační, po čem máte sáhnout. U velikostí podprsenky je nejlepší, když vám poradí odborník, tedy nejčastěji obsluha v obchodě. Zde se vyplatí jít třeba i do dražšího obchodu, protože zde máte záruku fundovanosti. Podprsenky se měří jednak obvodem pod prsy a** velikost košíčků** se uvádí rozdílem mír přes prsa a pod prsy. Až si budete oblékat podprsenku, tak nikde vám nesmí nic přetékat. Kritická místa jsou záda, oblast kolem vnějšku prsou (u paží) a dekolt. Když si berete podprsenku, tak do ní ňadra umístěte tak, aby to bylo pohodlné. Nejlepší je se předklonit a pak uvidíte, jak vám prádlo sedí. Tolik k výběru správné velikosti, nyní ke zdravotním podprsenkám.

Zdravotní podprsenka – účel

Ryze zdravotní prádlo má specifický charakter. Může to být** po operaci prsou, pro těhotné nebo po porodu**, zkrátka vždy, kdy je tělo citlivější. Zdravotní podoba má ovšem tu vlastnost, že dokáže** tělo chránit**. To s nabízí zejména v případě, kdy máte větší prsa. Opravdu velká ňadra sama o sobě potřebují pevnou podprsenku, ovšem i ta menší mohou mít podporu při sportu, protože např. při běhu prsa na místě nejsou a otřesy jim nesvědčí. Vyberte tedy takovou podprsenku, která vám bude vyhovovat k danému účelu.

Co by měla zdravotní podprsenka mít?

Možností je spousta, my si vybereme ty základy, které by měla splňovat komfortní forma tohoto spodního prádla.

Ramínka podprsenky

Ramínka by měla být širší, ne tedy nějaké tenké provázky, to si nechte na sexy prádle. Ramínka totiž drží váhu ňader a musí být dostatečně pevná a neměla by se zařezávat do kůže. Nastavitelnost délky je samozřejmostí. K opravdovému komfortu pak patří i stabilita na místě čili** žádné odepínací formy**.

Forma střihu podprsenky

Prádlo by mělo vaše prso „zaobalit". To znamená, že tento typ podprsenek není do hlubokých dekoltů, kdy budete ukazovat žlábek. Podprsenka bude zakrývat vše tak, aby nic nevypadlo.

Zapínání a zadní část podprsenky

Opět zde platí, že tenké linie sem nepatří. Širší forma, třeba i tak, kdy látka sahá až ke krční páteři je stabilní pro držení těla a předchází se bolestem zad. Tento typ může být bez zapínání. Pokud tam ale je, tak by se mělo nabízet větší rozpětí háčků, abyste si mohla upravit velikost.

Vybírejte podprsenku tak, jak vám je pohodlná a dejte na rady odborníků. Tím pak budete v lepší pohodě a předejdete bolestem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16140 (rodina-finance.cz#23313)


Přidat komentář