Wellness masáže a koupele

Co Vás příjemně uvolní, dodá vnitřní sílu, předá pocit jistoty, ovlivní celkový stav organismu? Široká nabídka wellness masáží a koupelí Vás povzbudí, uvolní, zregeneruje, zbaví bolestí. Stačí si jen vybrat a nechat se oddávat relaxaci plnými doušky.

Druhy wellness koupelí

Koupel perličková - koupel relaxační se sedativním účinkem může být velmi vhodná jako příprava na masáž. Vzduchové bublinky způsobují příjemné dotykové dráždění, uvolňují svalové psychické napětí.

Koupel uhličitá - termální koupel obohacená o oxid uhličitý zvýší prokrvení Vaší kůže a slouží k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Má především relaxační účinek. Oxid uhličitý (CO2) má dlouhodobě příznivé účinky na centrální nervový, srdeční a cévní systém. Přímo působí na krevní srážlivost, na svalový a lymfatický systém, na zvýšení energetické bilance ve všech buňkách a na odstraňování jedovatých a civilizačních znečištění z buněk samotných i z mezibuněčných prostorů.

Koupel termální - koupel v přírodní minerální vodě má regenerační a relaxační vliv a je zvlášť vhodná jako příprava na masáž. Stopové prvky v minerální vodě urychlují odbourávání škodlivých látek, mají antistresový účinek.

Koupel vířivá - koupel v přírodní minerální vodě, při které dochází k intenzivní masáži celého těla tenkými proudy vody z trysek po obvodu vany. Koupel má příznivé psychorelaxační účinky.

Koupel s přísadou soli z Mrtvého moře - koupel má dermatologické a léčebné účinky. Detoxikuje a dezinfikuje pokožku, působí protialergicky a protizánětlivě. Koupel zlepšuje prokrvení pokožky a zlepšuje její pružnost.

Pivní lázeň - lázeňská procedura je výborná antistresová terapie vhodná pro duševní odpočinek a relaxaci. Vhodné při léčbě lupénky, celulitis a akné. Prokazatelně zlepšují imunitní systém organismu. Podporuje regenerační schopnost kůže, celkově zklidní dermatologické problémy a psychickou harmonii.

Význam masáže

Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie, poskytuje útěchu a zmírňuje bolest. Ve formě náležitě a laskavě provedené masáže nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale předává také teplo, pocit jistoty a sebeúcty. Masáž ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek na tělesnou stránku se projevuje jednak na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk a zlepšením jejich činnosti. Masáž působí i na soustavu nervovou. Pomalá a lehce prováděná masáž má uklidňující účinky, na rozdíl od masáže rychlejší a silnější, která působí dráždivě a povzbudivě.

Existují výjimky, kdy nepříjemné, dokonce až bolavé pocity vyváží naprostá odlehčenost těla, a účinky masáže jsou mnohokrát znatelnější než u masáže klasické, jedná se např. o masáž Thajskou.

 


Druhy wellness masáží

Masáž  reflexní - reflexní terapie využívá masáží akupresurních bodů na chodidlech. Pomocí speciální masážní techniky se harmonizuje činnost orgánů celého těla. Reflexní masáž  nohy podporuje imunitní systém, ovlivňuje funkce vnitřních orgánů, pohybového aparátu, podílí se na zmírnění stresu, má relaxační účinek. Provádí-li se masáž pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Význam masáže je také v účincích dotyku a tělesného kontaktu.

Masáž ruční – jedná se o klasickou ruční masáž, která poskytuje příjemné uvolnění i mírnou únavu, zlepšuje prokrvení tkání, prohřívá, uvolňuje svalstvo, přináší odpočinek. Masáž je vhodná pro chronické onemocnění páteře, kloubů, k tlumení bolesti, celkové relaxaci.

Masáž sportovní - uvolňuje a regeneruje celé tělo po sportovním výkonu

Masáž s éterickými oleji - masáž je prováděna vleže či vsedě a to na oblast zad nebo celého těla. Různými hmaty se uvolňuje svalové napětí a navozuje svalová harmonie. Masáž zvyšuje obranyschopnost, zpomaluje stárnutí. V neposlední řadě zvláčňuje pokožku, podporuje spánek, posiluje zrak a svalstvo. Při masáži jsou použity éterické oleje, které současně navozují psychickou pohodu. Na masáž se používají čistě přírodní, za studena lisované léčivé oleje, které dodávají pokožce elasticitu a jemnost.

Masáž podvodní - vodoléčebná procedura, při které fyzioterapeut provádí podvodní masáž proudem vody z masážní trysky. Masáž celého těla probíhá ve vodě teplé 35-38°C, pomocí trysky je směřován proud vody na jednotlivé masírované části. Prohřívá tkáně, napomáhá svalové relaxaci, zlepšuje pohyblivost kloubů.

Masáž reflexní - jedná se o specializovaný manuální léčebný zásah na povrchu těla aplikovaný v místě druhotných změn. Speciálními technikami a hmaty jsou stimulovány body, které pozitivně ovlivňují funkční degenerativní a druhotná onemocnění pohybového aparátu. Masáž má také kladný vliv na vnitřní orgány.

Baňkování - je jednou z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad bez vedlejších účinků. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají baňky velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují.

Lymfodrenáž manuální - zvyšuje imunitu, podporuje detoxikaci organismu a prevenci vrásek. Masáž je prováděna ve čtyřech základních sestavách: nohou, nohou proti celulitidě, rukou a hlavy a krku. Procedura je zvláště vhodná při chronických otocích končetin a po operacích. Také ji oceníte i při ošetření unavených končetin. Je základem pro ošetření celulitidy a pokožky vůbec.

Bylinková masáž – při masáži jsou používány plátěné váčky, naplněné směsí bylin a trav s aroma látkami dle 6 století starých receptur. V parní lázni hřejivé bylinkové balíčky jsou přikládány na místa, kde se soustředí napětí a bolest.

Bambusová masáž – masáž má uvolňující, zklidňující, obnovující a drenážní vlastnosti. Tato silně působící masáž s výraznou bio stimulující a obnovující charakteristikou, je určena na tělo i na obličej

Masáž lávovými kameny – využívá se 53 hladkých lávových kamenů, které se dopředu nahřejí ve vodní lázni a následně se přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma největšími kameny, které se drží v dlani. Teplo z kamenů prostupuje hluboko do celého těla, kde způsobuje úplné uvolnění a nabití organizmu.

Čakrová masáž lávovými kameny - kombinace síly lávových kamenů a ajurvédské masáže má relaxační a zklidňující účinek na vaše tělo a mysl. Pomalé, teplé pohyby mají extrémní harmonizující a uvolňující účinek na energetická pole – čakry, které souvisí s harmonickou činností organismu.

Písková masáž – při masáži je využíváno měšců, které jsou naplněné speciální směsí jemného písku v kombinaci s bylinkami. Masáž se postará o prokrvení, zjemnění pokožky i doléčení bolestivých míst.

Medová masáž – detoxikační masáž využívá léčivých a zkrášlujících účinků medu a masérských hmatů. Při masáží dochází k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání.

Pepřová masáž - silné prohřívací a aromaterapeutické vlastnosti pepře stimulují oblasti náchylné k tvorbě celulitidy.

Zázvorová masáž – detoxikační masáž je vhodná při celkové únavě vyvolané stresem.

Masáž konopná – konopný olej má silné regenerační účinky, posiluje odolnost pokožky, zpomaluje proces stárnutí kůže.** **

Shiatsu masáž – masáž, kdy** ** pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale taky kolen, loktů nebo chodidel na příslušné body na těle, je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu. Masáž shiatsu jsou vynikající prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění, urychlují rekonvalescenci po nemoci či operaci, zmírňují vedlejší účinky některých lékařských procedur, mohou pomoci v těhotenství aj.** **

Thajská masáž - masáž používá tlaku podél energetických linií, široké spektrum pasivního protahování a mačkání bodů k vytvoření relaxačního, vysoce efektivního, terapeutického léčení. Thajská masáž je vynikající prevencí před nemocemi a prostředkem k dosažení dobré fyzické kondice a psychické pohody. Thajská masáž přináší celkovou relaxaci, pocit nově nabité vitality a duševní rovnováhy. Thajská masáž není vhodná při menstruaci, v těhotenství a měsíc po porodu.

Mechanoterapie – jedná se o masáž pomocí speciálního masážního křesla. Konstrukce masážního mechanismu u křesel vychází z tradiční asijské masáže, kdy pohyby masážních válců imitují masérovy ruce a prsty při ruční masáži, přičemž masáž je zcela přirozeně zaměřena na oblast zad, zádového i krčního svalstva. Masáž urychluje obnovu poškozených tkání, posiluje odolnost vůči nemocem, zmírňuje bolesti a napětí svalů, působí proti stresu, podporuje pravidelný spánek, urychluje vylučování odpadních látek z těla aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15980 (rodina-finance.cz#20924)


Přidat komentář