Vybělení zubů ve Frýdku Místku

Kdo by nechtěl mít zářivý úsměv, vždyť ten svědčí o našem zdraví. Ovšem ten, kdo by jej chtěl mít ještě více zářivý, může si nechat aplikovat na zub dentální klenoty. Jak se tyto šperky aplikují se dozvíte v dnešním článku.

Zuby, zoubky, zoubečky

Člověka na první pohled posoudíme podle několika kritérií, jedním z nich jsou beze sporu jeho zuby. Kdo má zuby čisté, pěkné a ošetřované bývá zdravý ani inteligentní. Můžeme být přeci absolutně bez peněz, ale když si chráníme své zdraví, svědčí to naší inteligenci. Čím déle si udržíme zdraví chrup, tím déle nám budou sloužit i ostatní orgány. Vše souvisí se vším. Ne nadarmo se říká „podíváme se mu na zoubek“ Chrup jako celek i každý jednotlivý zub o nás něco prozrazuje.

Estetický vzhled zubů - kontrola ve Frýdku Místku

Zuby považujeme za něco samozřejmého, budeme je potřebovat ke kousání a zpracování stravy celý náš život. Proto se musíme snažit o jejich estetický vzhled a udržovat je již od dětství vštípenými návyky v čistotě. Z jakých důvodů zuby pigmentují?

 • Káva, čaj
 • Červené víno
 • Tetracyklinova antibiotika a další léky
 • Stárnutí
 • Kouření

Vybělení zubů ve Frýdku Místku - odstín našeho chrupu

Tak jako má každý člověk jiný odstín vlasů, tak má i jiný odstín svých zubů. Ve stomatologii jsou tři základní odstíny a to

 1. bílé
 2. žluté
 3. šedé

Barevná škála však obsahuje jemné nádechy mezi těmito základními odstíny. Také jednotlivé zuby u jednoho člověka se od sebe nepatrně liší svou barvou. Například špičáky bývají nejvíce do žluta. Barvu zubu udává také průsvitnost vnější vrstvy tedy skloviny a zubovina tedy vnitřní vrstva zubu. Tato vnitřní vrstva nazývaná také dentina může být tmavšího odstínu a může prosvítat sklovinou.

Šedé a nahnědlé skvrny na zubech se mohou vytvořit již během dětství a příčinou mohou být také léky v podobě antibiotik nebo nadměrný přísun fluoru. V tomto období – ve vývinu tvorby zubů změny zasáhnou až do zuboviny. V dospělosti ke změně barevnosti Vašeho zubu může dojít například po úraze nebo při vnitřním krvácení zubu. Hygiena je velice důležitá, protože tím zamezujeme právě také usazování barviv z jídla, pití a kouření.

Péče o dětské zoubky

První návštěva u zubaře by měla proběhnout mezi prvním a druhým rokem – jde o preventivní prohlídku. Ale lékař Vám podá fundované informace a zamezí případným pozdějším komplikacím.

Kartáček vybíráme podle věku dítěte. Neměl by být příliš velký a především ne s tvrdými štětinami. Kartáček pravidelně obměňujeme. I zubní pastu přizpůsobíme dětským zoubkům. Měla by obsahovat fluor, který se váže na zubní sklovinu a vytváří na ní ochranný film.

Jak si čistíme první zoubky

Děti musíme naučit správné technice čištění zubů, ale i délce, po kterou mají zuby čistit. Zuby by se měly čistit dvakrát denně po dobu 2–3 minut. První seznámení s kartáčkem a jeho deno-denní používání by mělo být pro každé dítě samozřejmostí. Po vyčištění zoubků před spaním už nesmějí jíst. Od věku 5 až 6 let se prořezávají první stálé zuby, v této době by již dítě mělo mít správný návyk ústní hygieny, ne se teprve s kartáčkem seznamovat. Protože dítě zhruba do věku 6 let není dostatečně manuálně zručné, hlavní péče o zuby leží stále na rodičích.

Pozor i mléčný zub se může zkazit. Kaz napadá skupiny zubů či dokonce celý chrup a mléčný chrup je náchylnější k jeho tvorbě, protože sklovina prvních zubů je měkčí a rychleji se odře. Stav mléčných zubů výrazně ovlivňuje správný vývoj dospělého chrupu.

Proč navštívit ordinaci ortodoncie

Je-li postavení zoubků Vaší ratolesti neobvyklé, nemusíte ani ke svému stomatologovi. Čím dříve se začnou nestandardní odchylka léčit, tím dříve. Jaké vady se mohou vyvinout?

 • zlozvyky jako cucání palce
 • zákus řezáků
 • zkřížený skus
 • velmi hluboký skus
 • moc otevřený skus
 • předčasná ztráta mléčných zubů vedoucí k nedostatku prostoru pro stálé zuby
 • špatná výslovnost díky špatné posazeným zoubkům...

Jak probíhá ortodontická léčba

 1. Návštěva-konzultace, má informativní charakter, dozvíte se, zda je možné vadu vyléčit
  a jak dlouho bude léčba trvat
 2. Návštěva- zhotovení RTG snímků, otisků zubů a fotografii, na základě kterých bude
  sestaven léčebný plán.
 3. Návštěva- bude podrobně vysvětlen léčebný postup, případně navrhnuty varianty léčby
  a seznámení s jejich finanční náročností. Tento léčebný plán je závazný a není možné
  jej v průběhu léčby bezdůvodně měnit.
 4. Návštěva- zahájení léčby- předání snímacího rovnátka nebo nasazení fixního rovnátka.
  Další kontroly probíhají většinou v šestitýdenních intervalech
 5. Po ukončení léčby fixním aparátem je třeba nosit retenční aparát anebo dlahu, popřípadě
  mít zuby podlepené z vnitřní strany drátkem, aby bylo nové postavení zubů stabilní.

Ochrana zubů v dospělosti

Důkladná a každodenní hygiena je jediným ochranným prostředkem pro zdraví našich zubů. Naše zuby a dásně si jinak s usazeninami nepomohou. Kdo o své zuby nepečuje, může brzy očekávat odezvu v podobě paradentózy, zánětu, krvácení, kazů až po vypadání zubů. Velká většina dospělých lidí stále používá k hygieně svého chrupu pouze kartáček na zuby, což je špatný přístup.

Zubní kartáček je sice základním pomocníkem, ne však jediným, nit a ústní voda by neměli chybět v žádné koupelně. Zubní kartáček by měl mít spíše měkčí štětinky, aby nedocházelo s dráždění dásní a postupnému obrušování zubní skloviny. Hlavička by měla být krátká, do 2 centimetrů, aby se dosáhlo dokonalého přístupu do všech koutů úst. Štětinky by měly být rovně střižené a co nejhustší. Zubní nit se používá pro přístup do mezizubních prostor a mezírek, kam se kartáček nedostane – hlavně mezi zadními stoličkami. Nelekejte se slabého krvácení při čištění zubů – je to jen signál vyplavování bakterií. Nemusíte mu věnovat pozornost pokud se zastaví a není nijak silné.

Pro zářivý úsměv navštivte Frýdek Místek

Toužíte-li po dokonale bílém úsměvu, máte několik možnosti. Jednak si dopředu uvědomte, že nikdo nemá naprosto bílé zuby a pokud by jste takový odstín vyžadovali stanou se Vám pravděpodobně dvě věci. Buď se Vám budou lidé smát, že vypadáte nepřirozeně a nebo budou chválit Vaši dokonalou protézu – i když se bude jednat o Vaše vlastní zuby. Volte tedy vždy po předchozí poradě se svým lékařem rozumný odstín. Jaké jsou možnosti bělení zubů?

 1. Mechanicky - zubní bělící pasty využívající princip obrušování usazenin z povrchu zubu, zubům vrátí původní, geneticky naprogramovanou barvu
 2. Chemicky - bělící gely pod dohledem lékaře, které působí v hlubších částech zubů
 3. Aplikací keramických faset - překrytí vnější plochy zubu vrstvou speciálního materiálu, vhodné v případě narušené skloviny, potřeby zmenšení mezery mezi zuby apod.
 4. Porcelánovými korunkami - na obroušené vlastní zuby se nasadí zubní korunky vhodně zvoleného odstínu.

www.ortodoncie-frydekmistek.cz

Dentální šperky

Dnes již běžným estetickým doplňkem jsou dentální šperky. Pro to, aby jste mohli i Vy mít ozdobeny své zuby těmito klenoty, je vhodné mít zuby zdravé a udržované. Na člověka s dentálním šperkem se zaměřují obdivné pohledy více než-li obvykle, proto by měl být i Váš chrup dokonalý.

Upevnění dentálního klenotu je zcela bezbolestné a nevyžaduje žádné znecitlivění. Šperky jsou na zubu upevněny pomocí látky, která nepoškozuje zubní sklovinu, lze jej tedy bez následků odstranit či vyměnit. Nejoblíbenější dentální šperky jsou krystaly z pravého diamantu nebo zirkonu ve velikosti 1,5 – 2,5 mm, v různých barvách.

V úsměvu působí výrazně, ale ne rušivě. Existuje také celá řada ozdob ze zlata nebo stříbra, vše záleží na vašem přání. Nezbytnou podmínkou pro bezpečnou aplikaci dentálních ozdob je především perfektní ústní hygiena a dobře ošetřený chrup. Vlastní procedura pak při dodržení těchto předpokladů zabere asi 30 minut času. Ozdobu lze upevnit všude tam, kde nebude překážet do skusu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16024 (rodina-finance.cz#21986)


Přidat komentář