Vizážistické služby Olomouc

Péče o pokožku a volba vhodného líčení není jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Vybrat vhodnou barvu stínů, rtěnky a make-upu, které konvenují vašemu typu, vám pomůže odborník na slovo vzatý. Ten, co se stará o vizáž, tedy vizážista.

Proč znát svoji typologii a umět se nalíčit?

Ať chceme nebo ne, líčení je dnes součástí běžného pěstění. I když jste od přírody pěkný typ, tak v porovnání s někým, kdo má zvýrazněné rysy dekorativní kosmetikou, prostě zapadnete. Nemusíte se přehnaně líčit, stačí jen zvýraznit, co je na vás pěkné a naopak potlačit, co byste raději nezdůrazňovaly. Mnohé ženy si ale myslí, že nejlepší cestou je např. černá řasenka. Ovšem právě tato obměna může být k některým jemným typům tvrdá a působí uměle, takže spíše uškodí. Nechte si proto poradit od profesionálů, kteří mají s těmito procedurami své zkušenosti.

 

Vizážistické služby v Olomouci

Krášlící metody, kdy se používá dekorativní kosmetika, patří mezi jedny z nejdůležitějších v naší každodenní péči. Nejen volba správných barev je ale podstatná. Vybírejte výrobky i podle typu pleti. Pokud máte problematickou pokožku, tak volte jen lehký make-up, aby vaše kůže mohla dýchat a aby se neucpávaly póry. Jestli vám často slzí oči, tak používejte kvalitní řasenku, linky nebo stíny. Raději si připlaťte, protože rozmazané oči nejsou tou nejlepší líčící vizitkou. Nechte si proto poradit od odborníka a rozlišujte, jaký typ líčení využijete.

Jak používat denní make-up?

Na běžné denní líčení používejte jen lehčí make-up, kterým zvýrazníte přirozeně rysy. Obecně platí, že buď máte výrazné oči, anebo rtěnku, obojí dohromady na denní líčení nekombinujte. Jestli si budete líčit oči, tak použijte řasenku, která sedí vašemu typu pleti. Řasy v jednom místě naličte maximálně 3x a to dokud vám barva nezaschne. Jinak se vám řasy slepí a budete pak vypadat uměle.

Lámete si hlavu s tím,** zda použít prodlužující, natáčecí řasenku** nebo sáhnout po té, která vám zajistí objem řas, protože byste chtěly nejlépe vše dohromady? Počítejte s tím, že řasenka není zas až takový zázrak a hmota si musí poradit s tím, co má. To znamená, že když máte normální řasy, tak vám je zhušťující řasenka stejně prodlouží. Pro zvětšení objemu se pak osvědčily obměny, které jsou dvousložkové, protože více hmoty zhušťuje porost. Pro prodloužení si vyberte takovou, která má delší vlákna kartáčku, aby řasy lépe rozčesala a vytáhla.

Jestli nosíte stíny a linky, tak rovněž opatrně. Těchto dekoračních prvků by mohlo být moc, proto volte žádné nebo jemné stíny tělové či perleťové barvy. Jestli chcete opticky zvětšit oko, tak naneste  perleťový stín ihned pod obočí, čímž se váš pohled otevře. Sluší vám linky, ale neumíte si je nanést jako profesionál? Nejjednodušší manipulace je oko zavřít a táhnout linku podél obrysu víčka, ovšem když se kůže stáhne, tak výsledný efekt není většinou podle představ nositelky. Naneste tedy linku, když máte oko otevřené, čímž si zcela korigujete tvar líčení. Pokud vedete tah seshora, tak se tím oko nedráždí a lze se takto líčit. Za chvíli získáte cvik. A jestli se vám líčení rozmazává, tak si na oči před veškerými krášlidly naneste klasický pudr. Ten pokožku zmatní a řasenka, linky i stíny rázem lépe drží.

Pokud se budeme bavit ještě o denním líčení, tak nemusíte opomíjet ani růž. Správné nanesení na lícní kosti vám pomůže zúžit obličej. Toho nejlépe docílíte, když jakoby vcucnete své tváře dovnitř, čímž se vám odhalí lícní kost, na kterou jemně nanesete tvářenku.

 

Večerní líčení

Zde můžete více experimentovat, ale rovněž to zase nepřehánějte. Nechcete přeci vypadat zmalovaně. Dopřejte si líčení, které rovněž zvýrazní vaše rysy a potlačí nedostatky. Můžete si ale dovolit sytější barvy a lze kombinovat sytě namalované oči i pusu. Můžete si dovolit i experimentovat, kdy si linku oka vytáhnete jako gejša, rty namalujete rudou a tužkou si nakreslíte pihu a´la Marylin Monroe.

Rovněž se nabízejí i varianty flitrových nebo metalických stínů, barevné řasenky a odstíny rtěnek, které byste si normálně nevzaly. Letos je v kurzu hodně temná vínová barva rtěnky, kterou, pokud neseženete, můžete vytvořit i jinak. Na prst nanesete světlý odstín červené a na plochu nanesete černou tužku. Když takto smícháte barvy, tak vám vyjde trendy odstín, který vám vykouzlí smyslné a šťavnaté rty.

Záleží, na jakou příležitost máte líčení, ale někdy se přeci jen vyhněte různým nešvarům. Rty neličte tím způsobem, že zvolíte kontrastní barvu rtěnky a konturky. Ničemu tím nepomůžete. Pokud chcete mít plnější rty, tak můžete tmavou tužkou obkroužit pusu, ale následně ji rozetřete do ztracena a efekt umocněte leskem na rty. Rovněž si dejte pozor na modré oční stíny. Spousta žen si myslí, že neexistuje jiný odstín, který mohou nosit. Přitom rusovláskám skvěle padne zelená jako nikomu jinému, blondýnky zase mohou nosit pastel či metalické barvy v koloritu pleti.

 

Líčení na svatbu od profesionála

Svatba je důležitá součást vašeho života. Nejen, že se od nevěsty čeká, že bude krásná, ale i vy sama chcete být krásná, takže se svěřte do rukou profesionála. Navíc máte na tento významný den památku v podobě fotografií a videí.

Svatební líčení by nemělo být přehnané, mělo by být něco mezi klasickým a večerním líčením a měly by se volit spíše světlejší tóny.

Poradenství ohledně make-upu

Nechte si poradit, jak správně nanášet make-up nebo jak se starat o pleť. Profesionál vám určí typ pleti (mastná, smíšená, suchá, problematická, zralá apod.) a také určí barevnou typologii (jarní, letní, podzimní a zimní). Od toho se budou odvíjet kosmetické přípravky, které vám profesionál nejen doporučí, ale stejně tak vám je i poskytne, protože má k dispozici kvalitní kosmetiku, se kterou má zkušenosti. Navíc vás naučí triky, kdy třeba budete vědět, že rtěnku nanášet až do koutků, aby měla maximální efekt a stejně tak, že máte pracovat i s řasenkou.

Kosmetická péče o pleť

Dnes není výjimkou, že součástí vizáže je i péče o pleť. Ta je totiž podkladem pro krášlící produkty, a pokud ji máte hrbolatou či plnou pupínků, tak vaše líčení tak nevynikne. Nechte si proto vyčistit pleť peelingem, hydratovat krémy, maskami a séry a nezapomeňte ani na celé tělo. A to platí i pro muže. Když se jim uvolní napětí v pleti, tak získají energii do práce a budou podávat lepší výkony. Váš obličej se takto rozzáří a vy budete vypadat lépe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16120 (rodina-finance.cz#22747)


Přidat komentář