Tělové ušní svíce pro vaše zdraví

Máte časté problémy s ušima? Hučí vám v nich, ucpává je maz, často nedoslýcháte nebo máte jiné vléklé obtíže a obyčejné kapky či lékař vám nepomáhají? Pak zkuste léčbu na základě čínské medicíny. Ušní svíce.

Tajemství ušních svící

Produkt je jednak vyroben z přírodních materiálů, které vás nijak nedráždí. Základ samotný pak tkví v použití bylin, které ve složení, z jakého je svíce zhotovena, mají požadovaný účinek. Ten nastává v okamžiku, kdy se špička svíce umístí do ucha, zapálí se na druhém konci a uvolňují se přírodní látky, které působí na daný problém. Zároveň se v uchu vyrovnávají tlaky a teplo blahodárně působí na reflexní body, což je také vliv čínské metodiky, přesněji akupunktury. Ušní svíce vám zvukovod nijak nezatíží, což se v případě kapek může stát, protože jejich častá aplikace může ucho „zavodnit". Kde tedy svíce můžete sehnat?

Složení ušních svící

Svíce jsou složené z několika bylin, ovšem, protože existuje několik typů, z nichž každý řeší jiný problém, tak si můžete vybrat z více obměn (levandule, máta, heřmánek, santal, tymián, hřebíček, eukalyptus apod.). Účinky jednotlivých svící naleznete níže.

Kromě silic přírodních bylinek je zde zastoupeno přírodní vlákno. Tkanina, která je srolovaná do svíce, je napuštěna jednak směsí bylin, zmíněným včelím voskem a medem a je impregnovaná škrobem. Ve spodní části svíčky je speciální fólie, která zachycuje maz, jež při proceduře vylučuje vaše ucho. Všechny tyto přírodní látky nejen že zajišťují vašemu uchu zcela přirozenou proceduru, ale při hoření se uvolňují i esence, které jsou příjemné, a proto můžete krásně relaxovat.

Druhy ušních svící

Ušních svící je několik typů, z nichž každý slouží jinému účelu. Co se týká samotného účinku, pak je trojí – uklidňující, povzbuzující anebo neutrální. Co přísluší každé charakteristice?

Uklidňující účinky ušních svící

Svíce především** poskytují určitou rovnováhu a mírní stres.** Svíčky složené z levandule, kombinace levandule a pelargonie, pelargonie, máty kadeřavé a heřmánku vám pomohou při zánětech středního ucha, uleví od bolesti čelních a čelistních dutin. Pomohou také, pokud máte problémy s migrénou, hučením v hlavě, trpíte stresy, nespavostí, psychickou nerovnováhou či ekzémem zevního zvukovodu. Jestli vás trápí bolesti v krku, rýma, kašel, angína nebo těmto nemocem chcete předejít, pak zkuste kombinaci tymiánu a hřebíčku, jež má čistící a desinfekční účinky. Při složitějších nemocech jako je laryngitida nebo bronchitida aplikujte svíci ve složení máta, eukalyptus a borovice. Ta vám pomůže i při nemocech horních cest dýchacích, klasické i alergické rýmě, zduření sliznic nebo akutní virózy.

Aktivující účinky ušních svící

Chcete-li povzbudit, pak zkuste kombinaci jalovce, rozmarýnu a šalvěje. Pomůže vám od malátnosti, při vodnatých zánětech dutin a nosní sliznice, bolesti zubů a únavy. Jestli trpíte vleklými problémy spojenými s nedoslýchavostí, nedostatečným prokrvením ucha nebo bolestí hlavy, pak nasaďte skořici s rozmarýnem. Tato svíce účinkuje i na poruchu lymfatické drenáže ucha, posíluje ucho a imunitní systém, zejména u starších lidí.

Neutrální účinek ušních svící

Pokud vyloženě netrpíte nějakým větším problémem, ale chcete si jen vyčistit ucho (a možná i hlavu), tak máte na výběr ze tří přísad: cedr, santal a kadidlo.

Aplikace ušních svíček

Dotyčný uživatel si lehne na bok, aby se svíce dostala k ošetřovanému uchu. Do něj se koncem, kde je fólie, umístí svíčka, která se na vrchu zapálí. Tím se začnou uvolňovat látky a svíce začne působit. Po celou dobu hoření je nutné, aby se svíčka přidržovala kolmo k uchu, protože jinak by kouř zbytečně unikal bokem a nepůsobil by tak, jak má. Až svíčka dohoří k fólii, což je tak tři čtvrtě délky, tak se uhasí v připravené vodě. Z ucha se posléze odstraní přebytečný maz, který se uvolnil a neuchytil se na fólii. Poté se ošetřovaný otočí a stejný postup se provede na druhém uchu. Po proceduře se pacient nechá trošku relaxovat, aby se účinky ustálily. Celá procedura zabere asi půl hodiny. Stačí ji provádět jednou týdně a celý cyklus se provádí pětkrát.

Účinky ušních svící

Tím, že svíčka hoří, tak se velmi intenzivně probouzí i kouř, který v sobě vztahuje i silice, jež klesají dovnitř do ucha. Příslušné byliny pak působí na daný problém. Vyrovnává se tlak a tím se uvolňuje napětí. Teplem a vzlínáním se uvolňují usazeniny, které mnohdy ucpávají ucho. Prohřívá se i složitý systém ušního boltce a působí se tak na akupunkturní body, díky čemuž se předchází třeba nachlazení.

Kde pomohou ušní svíce

Konkrétní efekty byly již představeny. Všeobecně platí, že pomáhají vyčistit ucho a tím, že vyrovnávají tlaky v uchu, tak prospívají i duševní pohodě, pomáhají při chronických onemocněních, ať se to týká bolestí hlavy, onemocnění horních cest dýchacích, problémů s ušima anebo odstraňují psychické zátěže.

Kdy se nepoužívají svíčky do uší

Samozřejmě, pokud máte alergii na výše zmíněné složky. Naštěstí existuje více druhů a tak můžete vybírat. Pokud máte čerstvou perforaci ušního bubínku, tak s aplikací počkejte. Svíce by se neměla podávat dětem, které nedovršily 6. rok věku.

Svíce, to není jen relaxace

Ušní svíce jsou léčebným prostředkem. Splňují ustanovení zákona o obecné bezpečnosti výrobku. Výrobek můžete využívat jak k samostatné terapii, tak i jako doprovodnou aplikaci k léčbě jiných onemocnění. Tento fakt konzultujte se svým lékařem, protože produkt není zdravotnickým prostředkem podle zákona o zdravotních prostředcích. Představuje však jedinečnou možnost relaxace. I kdybyste neměli žádný problém, tak se vám jednak pročistí uši, potažmo i hlava a hlavně si odpočinete. Až budete poslouchat praskání doutnajícího esenciálního dýmu, který vychází ze svíčky, tak naberete novou energii a vitalitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16064 (rodina-finance.cz#22452)


Přidat komentář