Strie - prevence, laser

Objeví se když přibereme na váze, rapidně zhubneme, po porodu i v pubertě. Vedle celulitidy jsou jedním z nejčastějších kosmetických problémů. Jak vypadají? Jak se jich zbavit? Jak jim předejít? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v následujícím článku.

Uvádí se že, striemi trpí 70 % žen, až 40 % mužů a v těhotenství téměř 90 % budoucích maminek.**
**

Co jsou to strie

Jde o drobné pajizvičky, které se objevují na povrchu pokožky a vznikají popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Vznikají zejména v problémových oblastech těla, nejvíce na stehnech, hýždích, břichu, bocích. Jsou velké od několika milimetrů až po několik centimetrů. Jejich zabarvení se stářím mění od červené, růžové až po bílou barvu.

Jak strie vznikají

Kůže se s růstem a zvětšováním objemu díky elastickým vláknům sama natahuje. Pružnost kůže ale s přibývajícím věkem klesá. Strie se mohou objevit při extrémním natažení kůže, při sportu, či v těhotenství, nebo při rychlém růstu zejména v pubertě.

Strie v těhotenství

U těhotných žen se strie nejčastěji objevují v prvních třech a posledních třech měsících těhotenství v dolní části bříška. Jedinou prevencí je mazat si bříško krémy proti vzniku strií, či používat masážní a tělové oleje.

Mají strie vliv na zdraví?

Strie jsou pouze estetickým problémem, nijak nesouvisí s Vaším zdravotním stavem. Objevují se i u zcela zdravých lidí. Svou roli při vzniku strií hraje dědičná dispozice a hladina hormonů v těle. Můžete si je ovšem přivodit i nesprávným stravováním. Pokud Vaše tělo nemá dostatek bílkovin, vitamínu C a minerálů, pravděpodobnost vzniku strií se také zvyšuje. Vznik strií je naprosto bezbolestný.

Jak se zbavit již vzniklých strií**

**

Dobrou zprávou je, že strie mohou časem hodně zesvětlat a stát se téměř neviditelnými, nicméně zbavit se jich úplně nelze. Doporučuje se tedy striím předcházet. Ani laser strie nedokáže úplně odstranit. Nicméně existují i další kůry, které jejich projevy dokáží alespoň zmírnit. Proč je tedy nevyzkoušet. V dnešní době jsou navíc i docela běžné a jejich cena tedy nedosahuje závratných výšin jako tomu bylo ještě v nedávné době.

Přípravky proti striím **

**

Prevence před vznikem strií je velmi důležitá. Kromě dostatečného přísunu tekutin, používejte na rizikové partie kosmetické přípravky, které obsahují látky pro zvýšení pružnosti kůže. Můžete zkusit i olivový olej. Čím mastnější pokožka bude, tím má menší tendenci popraskat.

Péče v salonech

Do kosmetického salonu si můžete zajít na mikrodermabrazi. Při této proceduře dojde ke zjemnění a vyhlazení kůže.  Její cena se pohybuje kolem 1000 Kč. Nicméně doporučuje se tento zákrok alespoň dvakrát opakovat. Pokud na těle již strie máte, vyzkoušejte biolampu, která vydává polarizované záření, které při pronikání do pokožky posiluje buněčný metabolismus, což vede ke zrychlení obnovy kůže a také k urychlení hojení jizev. Dále můžete vyzkoušet vakuovou masáž, která zlepší Váš krevní oběh a tělo zbaví škodlivých toxinů. Vakuová masáž se provádí pomocí vakuového přístroje a díky podtlaku se kterým pracuje navrací podkožnímu vazivu jeho pevnost. Pokožka se poté stahuje a tím se jizvičky vyhlazují. Doporučuje se masáž absolvovat minimálně v deseti kůrách. A aby byl účinek co nejlepší, doma používejte kosmetiku s kolagenem. Cena celé procedury se pohybuje okolo 4000 Kč, není ovšem vhodná pro těhotné ženy.

Laser - odstranění strií**

**

Jak je již zmíněno výše, ani laser nedokáže strie zcela odstranit, může ale tento nepříjemný estetický problém alespoň zmírnit. Velmi důležité je přitom toto ošetření absolvovat co nejdříve poté, co se Vám strie objeví. Bohužel, jelikož strie vznikají naprosto bezbolestně, někdy může trvat i několik měsíců, než si jich všimnete. Laser strii jemně obrousí a vypne kůži, takže strie se zmenší a je hladší. Existují různé typy laserů podle typu a barvy strií, takže nezáleží jestli jsou červené, nebo bílé, laser by si s nimi měl poradit. Při ošetření budete cítit jen jemné štípání. Po zákroku bývá kůže několik dní zarudlá, mohou se objevit i malé stroupky. K zahojení dojde během dvou až deseti dnů. Cena ošetření laserem se pohybuje podle množství a rozšířenosti strií již od 550 Kč, horní hranice se ovšem pohybuje až kolem 10 000 Kč.

Kosmetické přípravky proto striím

Na trhu najdete různé přípravky proti striím. Mezi nimi i ty, které slibují jejich zázračné odstranění. Pamatujte na to, že strie se zcela odstranit nedá a proto nedejte na klamavou reklamu a zbytečně neutrácejte. V drogeriích hledejte výrobky označené jako tělový olej proti striím, zpevňující krém proti striím, tělové biomáslo proti striím, speciální péče o strie, ošetřující krém na strie, nebo tělový a masážní olej. Jejich cena se pohybuje od několika 100 Kč až do 2000 Kč. Téměř každá kosmetická společnost některé přípravky proti striím vyrábí. Stačí si vybrat značku, které důvěřujete a která Vám vyhovuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15967 (rodina-finance.cz#20695)


Přidat komentář