Solná jeskyně - účinná prevence proti nachlazení

Pociťujete nepříjemné šimrání v nose? Máte dojem, jako byste měli v krku knedlík? Bolí Vás hlava? Pak se o Vás s největší pravděpodobností pokouší nějaká choroba, nachlazení nevyjímaje. Cožpak my dospělí, umíme smrkat a víme, že nám bude za pár dnů lépe.

 

U malých dětí je to však horší. Zvláště pak u drobotiny, která ještě nemluví a moc Vám nebude rozumět, když jim začnete složitě vysvětlovat, že si musí vzít lék apod. Navíc, ti nejmenší ještě neumí smrkat, a tak se na ně musíme vyzbrojit odsávačkou. Nejen dospělí zažívají obrazně řečeno hororové situace. Také malé děti se s nimi musí potýkat. Pro ně je právě jednou z takových hororových situací odsávačka.

Prevence proti nachlazení v podobě solné jeskyně

Abyste Vaše dítka co nejméně trápili (z jejich pohledu), pak je dobré pamatovat na prevenci, co se týká zdraví. Kolikráte bohužel nestačí čerstvé ovoce, zelenina, otužování. Nachlazení i tak může přijít, a to jak do dětských pokojů, tak do našich. Vyzkoušeli jste však účinky solných jeskyní? Chodit do nich můžete i s velmi malými dětmi. Co vyzkoušet pár návštěv v některé ze solných jeskyní? Uvidíte, že u Vás samotných, ale i dětí zaznamenáte pozitivní změnu.

Účinky solné jeskyně

To, co bude bezpochyby každého zajímat, než se vydá do solné jeskyně, jsou účinky solných jeskyní. Proč se vůbec vydat do solné jeskyně, navštěvovat ji pravidelně a ubírat si ze svého volného času.

Pojďme se tedy podívat na stěžejní účinky solné jeskyně.

Léčba nemocí dýchacích cest

Již v úvodu jsme uvedli, že solná jeskyně je ideální prevencí vůči nachlazení. Pokud Vás opakovaně sužují záněty nosních dutin, záněty dolních dýchacích cest, záněty horních dýchacích cest, bronchitida, pak Vám solná jeskyně určitě pomůže. Solná jeskyně je však účinná i v případě, že Vás trápí například respirační alergie a/nebo astma.

Prevence a léčba alergií

Pro dnešní dobu je typická nejen uspěchanost, nedostatek času, ale také vznik rozličných alergií. Alergičtí můžeme být na všelicos, děti nevyjímaje. Solná jeskyně je všelék. A tak proč ji nevyzkoušet i v případě léčby, nebo prevence alergií.

Imunita

Jak se snažíte** posilovat Vaši imunitu? Býváte často nachlazení? Bývají Vaše děti neustále tzv. na lopatě? **Co děláte pro to, aby se Vaše imunita posílila? Určitě si nepomůžete, spíše naopak, když budete často užívat antibiotika. To, že je více než vhodné pamatovat na spoustu ovoce, zeleniny, určitě není třeba zdůrazňovat. Vezměme v potaz, že se staráte o pravidelný a potřebný přísun vitamínů, chodíte pravidelně ven, otužujete se a výsledek? Nijak uspokojivý? Pak určitě vyzkoušejte účinky solné jeskyně. Díky Vaší pravidelnosti v chození do solné jeskyně, se budete moci těšit nejen z posílené imunity, ale také z odstranění případných poruch imunity.

Léčba nejen fyzických potíží

Solná jeskyně dokáže zatočit nejen s celou řadou nemocí, viz výše. Účinky solné jeskyně je možné zaznamenat také v našem** psychickém** rozpoložení. Ruku na srdce, kdo z nás neměl někdy tzv. den D, kdy se nic nedařilo. Kdo z nás se někdy necítil smutný, „bez života“, v neustálém stresu, až depresi? A ještě jedna věc, kdo může říci, že není unavený, přepracovaný, zvláště na konci roku, kdy vše finišuje? Jak by se Vám líbilo, kdyby se Vám po psychické stránce ulevilo? Samozřejmě, že není možné, aby po jedné návštěvě solné jeskyně, zmizel, jakoby mávnutím kouzelného proutku veškerý stres, únava, přepracovanost. Již po první návštěvě se však budete cítit výrazně lépe.

Celulitida

Nechceme Vám slibovat, že Vás solná jeskyně zbaví celulitidy. Pro zmírnění, až odstranění celulitidy, je totiž nutné rozproudit lymfu, a to kupříkladu lymfodrenáží.

S celulitidou jako takovou však úzce souvisí i usazený tuk na problematických partiích. A právě s odbouráváním těchto tuků Vám pomůže solná jeskyně.

Prospěšnost solné jeskyně u kuřáků

Kouříte? A jste jen sváteční kuřáci, nebo si zapálíte cigaretu každý den, třeba i několikrát? Pak se možná potýkáte s kašlem, horším dýcháním aj. Solná jeskyně je však blahodárná i pro Vaše dýchací cesty. Bude na ně působit jako balzám.

Dobře na těle i na duši

Pokud jste někdy zašli na masáž, pak jste účinky z masáže mohli ještě zaznamenat dlouho poté, co již masáž skončila. To samé platí pro účinky solné jeskyně. Čím častěji zamíří Vaše kroky do solné jeskyně, tím lépe se budete cítit. Uvidíte, že se zase začnete usmívat, cítit se uvolněně, bez trýznivého vnitřního napětí.

Věděli jste, že drtivá většina nemocí, ne-li všechny, mají svůj zdroj v psychice? A právě psychiku můžete výrazně podpořit návštěvou solné jeskyně.

Čas strávený v solné jeskyni

Stále mluvíme o návštěvě. Je tedy třeba i říci, jak velký čas Vám solná jeskyně ukrojí z Vašeho volného času. Jedna návštěva trvá zhruba 45 minut. Pro někoho příliš velký luxus, tzv. odskočit od svých povinností. Berte to však tak, že investujete do Vašeho zdraví. A čas, který nyní uzmete z Vašeho nabitého programu, se Vám mnohonásobně vrátí v podobě lepšího fyzického i psychického zdraví.

Pro koho je solná jeskyně vhodná

Solnou jeskyni mohou prakticky navštívit všichni, bez rozdílu věku i pohlaví. Máte-li doma batolátko, pak i s ním můžete jít do solné jeskyně. Nejspíš celou dobu dítě v jeskyni nevydrží, ale každá minuta je tzv. dobrá. Když tak vezměte dítěti s sebou nějakou tu hračku, aby se zabavilo.

Tajemství ukryté v solné jeskyni

Ptáte se, jak to, že se solná jeskyně může pochlubit takovými účinky na naše zdraví? A to jsme je ještě nevyjmenovali všechny.

Je to dáno tím, že v solné jeskyni, je díky krystalům soli, velmi vysoká koncentrace mikročástic soli, a to s obsahem těchto stopových prvků: magnézium, hořčík, sodík, jód, kalcium, selen, brom a další. Podíváme se blíže na některé ze stopových prvků. Kupříkladu draslík bude pozitivně působit na prokrvení Vaší pokožky. Navíc se může pochlubit močopudnými účinky. Díky nim se budete moci těšit z odplavování nahromaděných škodlivých látek ve Vašem těle. Draslík se tak stará o detoxikaci organismu. Vedle toho hořčík se může pochlubit pozitivními účinky v případě, že Vás sužuje astma. Pokud se po návštěvě solné jeskyně budete cítit plni energie a po únavě nebudou ani stopy, pak je to právě díky hořčíku.

Solná jeskyně – pohádkové prostředí

Čeká Vás první návštěva v solné jeskyni? Pak budete bezpochyby příjemně překvapeni. Otevře se Vám totiž prostor s magickým osvětlením. Již první krok do místa, kde jsou pro Vás připravená pohodlná lehátka, Vás doslova dostane. Ani se Vám nebude chtít věřit, že jste právě přišli z mlhavého, deštivého a jinak nevlídného počasí na toto místo. Rázem zapomenete na starosti běžného dne. Jednotlivé solné jeskyně se samozřejmě mohou lišit, a to především velikostí prostoru, množstvím a způsobem osvětlení. Ovšem každá solná jeskyně je magickým a léčivým místem zároveň.

Jak si užít návštěvu solné jeskyně

V současné době si nedovedeme představit, že bychom vyšli ven bez mobilu, někteří i bez notebooku. Abyste si však mohli naplno užívat solné jeskyně a soustředili se výhradně na sebe, pak si telefon nechte doma, případně v uzamykatelné skříňce příslušného studia.

I když se rádi oblékáte, v tomto případě platí, čím pohodlnější a příjemnější oblečení pro Vás samotné, tím lépe. Asi byste se necítili dobře, kdyby Vás něco těsnilo, škrtilo apod. Do solné jeskyně se chodí v ponožkách. Je dobré zvolit bílé, tj. ne barevné, které pouští žmolečky.

Maximální uvolnění v solné jeskyni

Je více než pravděpodobné, že si budete chtít s druhými, kteří přišli s Vámi, říci hned pocity, jaké zažíváte, jak na Vás jeskyně působí, ale také co bylo v práci aj. Zkuste však skutečně vypnout a veškeré diskuze nechat na dobu, až půjdete domů. Pohodlně se natáhněte na lehátko a zhluboka dýchejte. Vnímejte Váš dech. Hudba, která se bude prostorem linout, Vás možná ukonejší k spánku. Vůbec nic se neděje. Probuzení bude zcela jistě příjemné, nijak drastické.** Provozovatelé solných jeskyní** mají bezpochyby zkušenosti s tím, že se jejich klienti v jeskyni oddali sladkému, relaxačnímu spánku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16149 (rodina-finance.cz#23356)


Přidat komentář