Skvělá forma těla dle asijského receptu

Přestaňte se trápit v tělocvičně a zkuste asijský způsob získávání krásy. Dopomůže vám nejen k sexy siluetě a pokožce hebké jako samet, ale i k psychické vyrovnanosti a energie budete mít na rozdávání.

Asijské cvičení

Asiatky se při modelování své postavy netrápí, ale relaxují, a místo toho, aby se vyčerpávaly, dobíjejí se energií. Asiaté totiž věří, že kromě krevního a lymfatického oběhu je tělo protkáno meridiány, v nichž proudí životní energie, která je zárukou vitality i krásy. A nejúčinněji podle nich toto proudění podporuje pohyb. Druhé tajemství asijského půvabu se skrývá za vírou, že skutečná krása vychází zevnitř. Pěsticí kosmetické přípravky Asiatek proto působí na svrchní vrstvu kůže stejně jako na duši. Toho lze dosáhnout prostřednictvím smyslů - například čichu (používejte vonné éterické oleje) nebo sluchu (vnímejte šplouchání vody při sprchování, které je balzámem pro uši namáhané hlukem).

Jóga dodávající tělu sílu i vyrovnanost duše

Svazování těla do uzlu a ležení na hřebíkách, podivné pozice a záviděníhodně pružná páteř - tak o tom jóga není. Jóga je moudrá, více než pět tisíc let stará filozofie pocházející z Indie, která se zabývá léčením nejrůznějších neduhů. Prostřednictvím duševních a tělesných cvičení zmírňuje stres i problémy s poruchami spánku, příznivě ovlivňuje produkci hormonů a správné dýchání (čímž zlepšuje okysličování a vyživování tkání i odstraňování odpadních látek) a zvyšuje tělesnou sílu, energii, vitalitu, pružnost i pohyblivost.

JÓGA - cvik poloha balíčku

 • V lehu na zádech pokrčte nohy v kolenou, ta přitáhněte k hrudníku, přičemž je přidržujete rukama.
 • Současně zvedněte hlavu.
 • Potom vydechněte, rukama přitáhněte kolena co nejblíže k hrudníku a čelo co nejblíže ke kolenům.
 • Při nádechu pak napětí povolte, ale hlavu ani nohy nepokládejte na podlahu.
 • Při dalším výdechu se zase „sbalte".
 • Opakujte šestkrát.

Cvičení jógy v Praze dum-jogy.cz

Pokud se chcete přihlásit na cvičení jógy v Praze a nevíte na koho se obrátit, doporučujeme Vám shlédnout internetové stránky www.dum-jogy.cz nebo klikněte přímo zde.

V  jejich domě je možné si vyzkoušet se špičkovými lektory různé druhy jógy a příbuzných cvičení, můžete si zde zameditovat, zatančit a zahrát na bubny či tibetské mísy. Stačí se "jen" rozhodnout...

K dispozici vám budou protiskluzné podložky, deky i sedáky, v recepci si můžete zakoupit malé občerstvení, půjčit ručník či podložku na hot-jógu (podložky na běžné cvičení jsou v ceně vstupného).

Jako jedni z mála v České republice budou provozovat také hot-jógu – jógu, která se cvičí při 39-42 stupních Celsia a která má díky těmto vysokým teplotám zcela specifické a silné účinky na lidský organizmus.

Kickbox modelující postavu a odbourávající napětí

Tento relativně mladý thajský sport je obměnou čínského kung - fu, japonského karate, korejského taekwon-da nebo také boxu. V posledních letech se stal skutečným trendem - nejprve v USA, o něco později pak i v Evropě. Proč? Pravděpodobně proto, že dokáže zvýšit fyzickou zdatnost, zpevnit svalstvo celého těla i snížit jeho hmotnost. Kickbox je však zároveň také skvělou možností, jak se zbavit stresu, napětí a agresivity. Z podobných úderů a kopů (proti imaginárnímu protivníkovi) jsou sestavena i známější cvičení tae-bo a thai aerobic.

 

KICKBOX - výkopy vpřed

 • Postavte se a na šířku boků rozkročte nohy (se špičkami směřujícími dopředu).
 • Ruce sevřete do pěstí, a ty držte před bradou.
 • Potom zvedněte pravé koleno (do výše pasu) a silně švihněte patou (směrem mírně doprava), přičemž trochu natočte bok.
 • Nohu na několik sekund zase postavte.
 • Opakujte pětkrát a vyměňte nohy.

Qi gong aktivující pohyblivost a působící proti stresu

Více než čtyři tisíce starý léčebný a meditativní, ale i posilovací gymnastický program qi gong je nejklidnějším a nejelegantnějším cvičením, které se kdy objevilo. Původně vzniklo jako bojové umění, dnes tvoří základ tréninku čínských astronautů. Qi gong vychází z tradiční teorie o vnitřní energii a představuje zcela jednoduché, pomalu a plynule prováděné, téměř baletní pohyby. Jeho význam spočívá ve schopnosti zlepšit pohyblivost kloubů a svalů, navodit psychickou pohodu, podpořit samoléčivé síly a snížit krevní tlak.

QI GONG - cvik odtlačování mlhy

 • Postavte se, nohy rozkročte (se špičkami směřujícími dopředu).
 • Ve výši prsou spojte těsně před hrudníkem palci a ukazováčky ruce.
 • Pak přejděte do podřepu, mírně se předkloňte (s rovnými zády) a současně před sebe napněte paže.
 • Opakujte po dobu dvou minut.

Strečink zvyšující fyzickou kondici i sebevědomí

Pod názvem strečink se skrývá cvičení, jehož cílem je zvýšení pružnosti a pohyblivosti svalstva a šlach. V podstatě jde ale jen o moderní výraz pro dávno osvědčené metody, které byly součástí už prastarých gymnastických programů (například qigongu a jógy) - naši moudří předkové totiž dobře věděli, že bez nich skvělé tělesné kondice, síly a ohebnosti dosáhnout nelze. Mnohem později se tyto metody osamostatnily a následně pak sloučily do specializovaného cvičení (strečinku). To se zároveň stalo i nezbytným ukončením každého tréninku.

Docílení okouzlujících prsou

Málokterá žena je se svým poprsím spokojená - zdá se jí buď příliš malé, nebo příliš velké. O svůdnosti dekoltu však zdaleka nerozhoduje jen objem hrudníku. S pomocí správného držení těla a dostatečné péče může vypadat krásně každé poprsí! Správné držení těla představuje široký hrudník (ramena jsou posazena dozadu a dolů), který vyvolává dojem pevnějších i větších prsou, ale také sebedůvěry, otevřenosti a přátelskosti a zároveň působí jako přírodní lifting poprsí! Tento zpevňující efekt můžete docílit prováděním speciálních cviků, vtíráním vypínacích krémů a masáží

 • Masáž prsou: 15 kapek oleje ylang-ylang, smíchaných se 100 mililitry základního masážního nebo stolního oleje. Prsa masírujte mírným tlakem a krouživým pohybem - nejprve doprava, pak doleva.
 • Protažení hrudníku: v tureckém sedu s rovnými zády rozpažte (ramena tlačte dozadu a dolů). Pak paže ohněte v loktech do pravého úhlu, asi o 10 centimetrů je zvedněte (aniž by se pohnula ramena) a silou tlačte dozadu - 20 sekund.

Hýždě a nohy nemusí být super štíhlé

Hruška nebo jablko? Toto rozhodnutí za vás udělala příroda - tvar zadečku nezměníte. Ovšem jak pevný a pružný bude, to už je jen na vás. S takovými problémy jako jsou tukové polštářky, voda ve vazivu, celulitida a hrubá pokožka bojovat můžete. A zvítězit nad nimi také. To platí i v případě nohou - aby vám dodaly sebevědomí, nemusí být super štíhlé! Pevné tvary zajistí těmto partiím především cílené, pravidelně každý druhý den prováděné cvičení. S celulitidou si poradí zase speciální tělové krémy a gely, ale také masáž pokožky.

 • Masáž pokožky proti celulitidě: 50 mililitrů základního masážního nebo stolního oleje a po šesti kapkách rozmarýnového, muškátového a jalovcového oleje.** ** Vtírejte od kolen směrem nahoru kartáčem či lufou promasírované nebo peelingovým přípravkem ošetřené pokožky.

Recept na sexy pevné a ploché bříško

Nejjednodušší způsob, jak okamžitě zamaskovat špeky v oblasti pasu představuje volné oblečení nebo také zatažené břicho. Ani jedna z uvedených možností však není řešením problému. Lepší je se věnovat cílenému cvičení vysoce účinných cviků zaměřených na zpevnění břicha a kosmetické péči. Ve všech východních naukách o zdraví hraje právě břicho jednu z nejdůležitějších rolí. Asiaté totiž vycházejí z toho, že se v oblasti pupíku shromažďuje veškerá energie a odtud se pak rozvádí do celého organismu. Nejrůznějším nemocem lze proto podle nich předejít, když se zabrání vzniku blokád těchto energetických drah - hlubokým a uvolněným dýcháním, stimulujícími cviky či masáží.

 • Masáž na zpevnění břišních svalů: intenzivní vtírání zpevňujícího mléka či vypínacího krému pomalými krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček kolem pupíku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15944 (rodina-finance.cz#20455)


Přidat komentář