Šetrná liposukce bez narkózy - Praha Vinohrady

Ze všech plastických operací patří liposukce k nejvyhledávanějším. K dosažení co nejlepších výsledků využívají nejrůznějších technik. Vybrat si můžete i mezi celkovou a lokální anestézií. Víte, co je pro vás výhodnější?

Co je to liposukce?

Jedná se o proces odstraňování tuků z hlubokého podkoží pomocí tenké duté kanyly a za využití silného vakuového podtlaku. V minulosti, když se řekla liposukce, znamenalo to nutnost podstoupit celkovou anestezii anebo těžkou sedaci, dnes máte na výběr.** Liposukce** se totiž provádí několika způsoby: v celkové anestézii, kdy se může odsát tuk dá se říci z celého těla anebo za použití lokální anestézie, kdy se během jednoho zákroku odsaje tuk ze dvou maximálně tří tělních oblastí.

Z jakých míst lze odsát tuk?

Tuk lze odsát prakticky odkudkoliv, z boků, horní a spodní části břicha, podbřišku, zevního a vnitřního stehna, přední strany stehen, lýtek, vnitřních kolen, okolí kotníků, paží, drobných partií pod podprsenkou, podbradku nebo mužských prsou.

 

Liposukce - celková anestezie anebo lokální anestezie?

Vybrat si můžete z obou, oblíbenější je však ta lokální anestezie, tzv. tumenescenční. Jde totiž o velmi šetrnou metodu během níž se zvládne odsát tuk z jedné až dvou partií. Pokud se tato metoda zkombinuje s vysokofrekvenčním vibračním laserem, je možno najednou ošetřit až tři problémové oblasti.

Při celkové anestézii si sice můžete nechat odsát tuk z celého těla, ale potřebujete předoperační vyšetření, pooperační péči a speciální prádlo nosíte celkem dlouhou dobu. Operace je celkově pro vás náročnější a skýtá mnohá rizika a úskalí spojená s celkovou anestézií a odsáváním velkého množství tuku. Po celkové anestézii navíc pacienti udávají velkou bolestivost, výskyt velkých modřin a omezení v hybnosti. Ve srovnání s tumenesčenční, kde již odpoledne můžete vykonávat běžné denní činnosti je celková celkem jasně v nevýhodě.

Jak probíhá liposukce?

Ať se rozhodnete pro jakoukoli liposukci, bez pokreslení fixem se neobejdete. Označení fixem probíhá ve stoje, jelikož v leže se tuk rozprostře jinak a dojde k jistému zkreslení. Malůvky lékaři přesně říkají, kde a co se bude odsávat. Následně se do problémových partií napustí infiltrační roztok, který se skládá z naředěného anestetika, adrenalinu a dalších pomocných látek. Adrenalin má skvělý protikrvácivý efekt a způsobuje, že zákrok se obejde téměř bez jakéhokoliv krvácení.

Pokud se ptáte, kolik se do oblasti napustí tekutiny, tak hodně, i několik litrů.

Po napuštění oblasti dostatečným množstvím roztoku se do ohybu vpraví tenká kanyla, s níž se za pohybu nahoru a dolů manuálně odsává tuk. Kanyla se do ohbí vpravuje z důvodu skrytí jizviček. Kývavý pohyb nahoru a dolů se užívá proto, aby nedošlo k poškození svalové vrstvy a kůže. Lékař také může využít i vibrační kanylu, která odsává tuk za pomoci vibrací a je mnohem účinnější a šetrnější.

Nejpoužívanější techniky liposukce

Klasická liposukce při celkové anestézii - během ní dochází k manuálnímu odsání tuků za pomoci silnější kanyly (o průměru 3mm). Po zákroku je potřebná hospitalizace a stahovací prádlo se nosí 6 – 8 týdnů po zákroku.

Klasická tumenescenční liposukce - zákrok se provádí v lokálním umrtvení, který vylučuje komplikace a rizika na minimum. V jeho průběhu se odsaje tuk maximálně ze třech menších oblastí. Odsává se za pomocí tenké kanyly. Po operaci jde klient ihned domů a speciální stahovací prádlo nosí asi dva týdny.

Vibrační metoda liposukce – využívá se stejného základu, a tedy lokální umrtvení s napuštěním speciálního roztoku do podkoží, kanyly se vkládají taktéž manuálně, avšak odsávání tuku je vibrační za využití vysokofrekvenční vibrace. Tato metoda je mnohem účinnější a šetrnější.

Liposukce ultrazvukem – za využití stejného základu, kdy kanyla rozrušuje stěny tukové buňky. Tuk se rozpouští a následně se odsává. Od této metody se již pomalu upouští.

Laserová metoda – Za využití kanyly s laserovým vláknem rozpouští tuk a následně jej odsává. S využitím druhé frekvence následně stimuluje podkožní kolagen, aby došlo rychlejšímu vypnutí kůže. Vypnutí kůže bývá u někoho dost velkým problémem a jen laserová metoda nabízí řešení.

Výběr kliniky, kde provádí liposukci

Dejte si záležet při výběru kliniky, které svěříte své tělo, aby lépe vypadalo. Vybírejte si takové, kde jsou lékaři se zkušenostmi a všímejte si i referencí. Vzhledem k tomu, že liposukce je zákrok nehrazený pojišťovnou, dozajista o to více máte nárok, aby efekt byl co nejlepší – nejšetrnější. Porovnávejte i podle moderního vybavení kliniky a lékařů, kteří mají nejen dostatek zkušeností, ale absolvovali různé odborné stáže, školení a neustále se vzdělávají.

Co se děje po liposukci?

Po liposukci se vaše tělo výrazně změní. Tukové polštáře, kterých byste se nezbavily ani sebelepším cvičením jsou rázem pryč. Výsledek je navíc trvalý. Pokud tedy nepřibudete na váze. Nutno však říci, že vzhledem k tomu, že je z dané oblasti odsáto až 70% tukových buněk, nikdy to nebude po nabrání kil až takové, jaké bývalo. Tukové buňky se totiž neumí dělit, jen zvětšují svůj objem.

Velkou výhodou** lokálně prováděných liposukcí** je také možnost odskočit si na toaletu v průběhu zákroku. Mimo jiné si můžete také i číst anebo i popíjet kávu. Již čtyři dny po zákroku můžete sportovat. Ano, i toto je možné. Narozdíl od liposukce prováděné v celkové anestézii se prádlo nosí mnohem kratší dobu a jizvy jsou miniaturní. Doba zákroku je individuální záleží na oblasti, ale je relativně možné, že můžete být doma již po třech hodinách.

Laserová liposukce trvá nejčastěji jednu hodinu, maximálně ty tři hodiny. Dochází při ní k odsání tuků o objemu od 50ml až po několik litrů. Absolvovat ji můžete několikrát s aplikací na různé partie s krátkým rozestupy (vystačí 14 dní).

Cena liposukce**

**

Liposukce prováděná v celkové anestézii je nejenže více bolestivá, skýtá četná rizika, má mnohem větší jizvy a velké modřiny, ale hlavně vás vyjde na více než 60 000 korun, přičemž do toho nejsou započítány náklady na předoperační vyšetření, hospitalizaci, medikamenty a speciální prádlo. Při využití laserové liposukce se cena zákroku obvykle pohybuje okolo 30 000 korun, přičemž jste doma během několika hodin, můžete chodit do práce, po pár dnech sportovat, jizvy jsou minimální a kompresivního prádla se zbavíte již po čtrnácti dnech. Výběr metody liposukce je však na vás, my vám přejeme, aby proběhla k vaší co největší spokojenosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16131 (rodina-finance.cz#22783)


Přidat komentář