Průběh depilace cukrovou pastou, výhody

Kůže bez chloupků na dlouhou dobu. Proto se musí trpět, myslí si většina z nás. Omyl. Pokud si dopřejete depilaci cukrovou pastou, tak nebudete trpět při proceduře ani po ní.

Depilace cukrovou pastou je nejméně bolestivá

Záleží samozřejmě na citlivosti každého z nás. Depilace cukrovou pastou je sice založena na principu vytrhávání chloupků, ale metodika je přizpůsobena senzitivnímu vnímání, a tudíž se zde eliminuje bolest, kterou prožíváme při holení epilačním strojkem nebo depilací voskem. Proto je vhodná i na citlivější místa než jsou nohy či ruce. ** **

Cukr pokožku obrušuje a masíruje

Už samotný základ cukrové pasty nabízí výhody. Částečky cukru mají abrazivními účinky. Vaši pokožku tedy obrušují a masírují, tudíž zmírňují napětí a tím pádem proces méně bolí. Můžete ji proto použít i na citlivější místa jako je linie bikin, na tzv. brazilskou depilaci nebo v podpaží. A neopomeňme i obličejové partie. Ty jsou zvláště citlivé a zmírnění bolesti určitě uvítáte. Navíc nehrozí následné podráždění a třeba zčervenání pokožky. To není vhodné, pokud bezprostředně po proceduře vyjdete na slunce, protože by vám mohly zůstat pigmentové skvrny.

Cukrová pasta na přírodní bázi

Depilace cukrovou pastou je nejsnazší způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků bez bolesti, bez pupínků a na dlouhou dobu. Jako každá metoda vytrhávání chloupků, má i depilace cukrovou pastou dlouhodobý účinek. Nejen, že ochlupení vyroste za delší dobu, než je tomu např. u holení žiletkou. Vytrháváním s kořínky se oslabuje základ chlupů a časem mohou vymizet úplně nebo se jejich výskyt alespoň viditelně eliminuje.

Jak depilace cukrovou pastou probíhá?

Cukrová pasta má oproti jiným metodám hned několik výhod. Jednou z nich je, že si poradí s menšími chloupky než vosk. Už dvoumilimetrové výrůstky mohou zmizet po aplikaci cukrovou pastou. A poradí si i se zarostlými chlupy! To právě díky exfoliačním účinkům, které produkt má.

Pasta se vmasíruje přímo do pokožky v teplotě mírně vyšší než je naše tělesná. Tím pádem nejen, že je aplikace příjemnější, ale vyhneme se i podráždění kůže. Částečky v pastě jemně obrušují pokožku těla, tudíž odstraňují odumřelé buňky a kůže bude ještě hladší. Zároveň ale nezasahuje do vrstvy nové kůže, tudíž se může aplikovat i při různých ekzémech. Důležitým faktorem je i nezasahování do struktur pokožky, jako při aplikaci voskem. To totiž při dlouhodobém opakování vede k většímu výskytu vrásek.

Po nanešení pasty na dané místo se díky složení produktu chloupky obalují a změkčí se jejich okolní prostředí. Tím se pokožka uvolňuje, což rovněž zmírňuje nebo úplně vylučuje bolest při depilaci. Na rozdíl od vosku, kdy hmota pevně a tvrdě zatuhne na chlupech a při následném stržení přetrhne část chlupů, cukrová pasta vyjme celé chloupky i s kořínky. Ty se navíc vytrhávají po směru růstu, ne proti směru, jak tomu bývá u jiných metod. Právě to vede také k následnému podráždění a případným otokům či pupínkům. Protože tento jev u cukrové pasty nehrozí, tak si nemusíte dělat starosti s následným ošetřením pomocí tělového mléka nebo jiných přípravků. Pasta se může aplikovat i vícekrát, dokud všechny chloupky nezmizí. Zbytky hmoty se z kůže dají jednoduše odstranit vlažnou vodou a můžete vyrazit ze salonu třeba rovnou na večírek.

Kde se nedepiluje cukrovou pastou

V podstatě i velmi citlivá místa lze depilovat tímto produktem. Jak již bylo zmíněno podpaží, linie bikin nebo části obličeje přijmou vytrhávání chloupků. Riziková místa jsou spíše jen dána nebezpečím, že byste se mohli zbytečně poranit. Ve většině případů se ale jedná o chvilkový vliv nebo menší místa. Patří sem totiž různá poranění, bradavice, výrazná vystouplá znaménka, vnitřní část uší nebo zánět žil či křečové žíly.

Depilace celého těla?

Už jste přemýšleli, kolik času denně strávíte holením celého těla? Dámy musí obsáhnout celou oblast nohou, podpaží nebo upravit linie bikin. To je jen základ. Vytrhávání chloupků vám vydrží delší dobu a navíc aplikace od profesionálů bude bezchybná, protože se k daným místům dostanou lépe než vy. Ostatní oblasti, jako je obličej nebo třeba ruce či podbřišek, kde se ochlupení někdy vyskytuje rovněž, si spíše žádá nedráždit, aby místo ještě více nezarůstalo ochlupením. To znamená, že obyčejným holením žiletkou se jen vypudí další chloupky. Naproti tomu vytrhávání může jejich výskyt značně zredukovat. Což třeba ocení i muži, kteří mají někdy problém s nadměrným ochlupením na zádech či na hrudi a trvalejší odstranění chlupů jen uvítají. Rovněž se ale ani jim neupíra depilace míst, které si holí spíše dámy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16052 (rodina-finance.cz#22317)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 06.02.2011 19:11
Délka chloupků Dobrý den, jen bych chtěla upozornit na délku chloupků. Délka by měla být mezi 3-5 milimetry. Nanášení pasty při depilaci je proti směru růstu chloupků. Je potřeba chloupek otočit, aby se pak následní strhnutím pasty vytáhl a nepřetrhl se. Dvoumilimetrový chloupek se jen těžko otočí.


Přidat komentář