Přípravky na vrásky - výběr, použití

Někdy si tajně při pohledu do zrcadla přejeme, mít v šuplíku elixír mládí, aby se všechny lety nasbírané vrásky jedním douškem opět vyhladily. Starejme se o svoji pleť, poctivě a pravidelně a předejdeme tvorbě vrásek na obličeji.

Jak vrásky vznikají?

 • S mládím odchází i pružnost kůže, zpomalí se tvorba buněk a tím je pokožka méně pružnější. Nedostává-li se kůži hydratace, kterou vyžaduje, dojde po čase k jejímu zvrásnění. Není rozdílu mezi mužským nebo ženským obličejem, vrásky se dělají všem. Jaké vrásky rozlišujeme.

 • velmi jemné vrásky - objevují se kolem třicátého roku věku, způsobuje je zhoršená vlastnost elastických vláken

 • vryté vrásky - objevují se především kolem očí a na krku
 • rýhovité hluboké vrásky - vznik zapříčiňují mimické svaly obličeje

Kde se mohou vrásky objevit?

 1. vrásky kolem očí
 2. vrásky pod očima
 3. vrásky na čele
 4. vrásky kolem úst
 5. vrásky mezi obočím
 6. vrásky na krku
 7. vrásky v dekoltu
 • Tento proces lze pozorovat už od 25 roku života, kdy jsou již patrné vrásky okolo očí. Je to nezvratný fyziologický jev ale stárnutí pokožky dnes můžeme hodně zmírnit a s pomocí plastické chirurgie lze viditelné vrásky úplně odstranit. Než ale sáhneme po skalpelu nebo botoxu zkusme neinvazivní pomoc. Nebo ještě lépe, snažme se preventivně vráskám předcházet. A to zdravou životosprávou a také pravidelnou a kvalitní péčí o pleť.

Jakou pleť máte Vy?

Konzultujte kvalitu své pleti s dermatologem nebo s kosmetičkou, kteří by vám měli také doporučit jakou kosmetiku používat, jak se stravovat …

 • suchá
 • mastná
 • smíšená
 • citlivá
 • problematická

Strava a pitný režim

 • Strava, pitný režim a zdravý životní styl je důležitým stavebním kamenem pro vytvoření zdravé pleti.
 • 2-3 litry vody . ideální je pít po douškách po celý den bylinkové a ovocné čaje, voda, neperlivé minerální a stolní vody s nízkým obsahem solí, šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny.
 • ovoce a zelenina nejlépe v syrovém stavu, kuřecí nebo krůtí maso, výborným zdrojem nenasycených mastných kyselin jsou mořské ryby. Dávejte přednost celozrnným a bio potravinám, které neobsahují konzervační látky, separáty a dusičnaté soli.
 • vitamin C nejlépe v přírodní biologické formě - přírodním zdrojem jsou melouny, zelí a zelená listová zelenina, papriky, brokolice, citrusy a brambory.
 • Strava musí být zdravá, čerstvá, pestrá a bohatá na vitamíny, minerály, stopové prvky a vlákninu – pryč s uzeninami.
  Vyhýbejte se jakýmkoliv instantním nebo předem připraveným jídlům

Dermoestetika

 1. To je souhrn služeb kosmetického studia, jež zahrnuje ošetření, jako jsou
 2. Péče o pleť
 3. Poradenství a prodej pěstící a dekorativní kosmetiky
 4. Analýza pleti
 5. Pleťové masky a peelingy
 6. Lékařská kosmetika
 7. Aplikace dermálních výplní - redukce vrásek
 8. Ošetření akné ...atd.
 9. Rejuvenace - omlazení pleti

Domácí masky

Věděli jste, že některé suroviny mají tu moc, že vyživují pokožku, vyhlazují vrásky, osvěžují barvu pleti a dodávají zdravý vzhled. Přesvědčte se sami v našem článku.

Ovocný omlazující koktejl - zkombinujte plnou dlaň jahod, dlaň hroznů, ½ hrušky, ½ jablka a 30 ml pomerančové šťávy – vše zamíchejte. Nejdříve aplikujte na pleť tenkou vrstvu medu a poté naneste ovocný mix. Nechejte působit 30 minut a umyjte. Na závěr použijte pH balanční tonikum. Je to výborný recept na vrásky na čele, na vrásky kolem úst, na vrásky nad horním rtem a na vrásky na krku. Vrásky okolo očí doporučujeme ošetřit následující maskou.

Domácí maska na obličej - 1/4 hrnku smetany ke šlehání + 1 banán + 1 kapsle s vitaminem E. Smíchejte dohromady šlehačku a banán. Do obsahu vymačkejte kapsli s vitaminem E. Rozetřete na pleť a krk. Nechejte působit 15 minut a pak odstraňte vlhkou froté rukavicí. Maska zanechává pleť jemnou a vyživenou. Recept je dobře snášen při péči o vrásky kolem očí. Alternativou vitaminu E je pupalkový olej s brutnákem. Má na pleť zklidňující účinky a je vhodný i pro velmi citlivou až atopickou pleť.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16019 (rodina-finance.cz#21849)


Přidat komentář