Prevence proti podzimním virózám

S nástupem podzimního sychravého, mlhavého počasí, celou řadu z nás potrápí virózy. Náš organismus si častokrát neporadí s výkyvy teplot, kdy přecházíme z vyhřátého domu ven do mrazu.

Cestou do práce, v práci, ale i v obchodech se můžeme setkat s lidmi, kteří nejsou očividně fit. Mají červený, odřený nos od neustálého utírání. Trápí je rýma, kašel, bolest v krk, zvýšená teplota aj. Do jisté míry je to nezodpovědné, že nezůstanou doma a nevyléčí se. Takto totiž mohou i odolnější jedince nakazit. Na druhou stranu však je to i pochopitelné, protože v dnešní době jít marodit, není finančně únosné. A co si budeme povídat, zaměstnavatelé si všímají nejen pracovního výkonu, ale i docházky. A každý „vypadnutý“ pracovník z týmu chybí a je zapotřebí ho po dobu nemoci nahradit.

O to více je tedy třeba dbát na prevenci, abyste nechytli nějakou tu** virózu** nejen svým „nevhodným“ chováním, třeba právě vyběhnutím ven s odpadky jen tak v domácím oblečení. Je třeba prevenci posílit, a to i z důvodu, abyste nechytli nemoc od některého Vašeho kolegy, nebo prodavače v prodejně apod.

Tipy jak se chránit před podzimními virózami

Preventivních opatření jak se úspěšně vyhnout virózám, je hned několik. Určitě je vhodné se zaměřit na otužování. Nemáme tím na mysli hned vyběhnout ven a vnořit se jen tak v plavkách do chladného rybníku. To byste si naopak přivodili „pěkné“ nachlazení. Pokud jste se doposud nevěnovali otužování, pak postupujte pomalu. Při sprchování střídejte teplou a chladnější vodu. Otužovat se však můžete i v bazénovém komplexu, kde si dopřejte sauny a chladného bazénku nebo sprchy.

Strava a doplňky stravy na podporu imunity

Zaměřte se na Váš jídelníček. Kolik jste dnes, včera, minulý týden snědli ovoce a zeleniny? Právě v podzimním čase, je více než důležité volit** potraviny bohaté na vitamíny a minerály**. Zařaďte tak do Vašeho jídelníčku citrusové plody (pomeranče, citrony, mandarinky), banány, jablka, papriky, brambory, ale také hlívu.

Ideální je, když Váš jídelníček obsahuje uvedené potraviny. Není-li tomu tak, je možné si pomoci i doplňky stravy ve formě rozpustných tablet, tablet na cucání apod.

Detoxikace organismu

Je-li naše tělo usazené škodlivinami, pak musíme počítat s tím, že nebude mít takovou sílu bojovat ještě s přicházející nemocí. Možná je zakořeněné, že detoxikace těla je vhodná na jaře. Detoxikaci je však doporučována v jakémkoli ročním období, kdy zjistíme, že se cítíme neustále unaveni, přetaženi, trápí nás bolest hlavy, jsme vystresovaní apod. Léky si nepomůžete, tím sice na chvíli oddálíte další** bolest hlavy** aj.

Pro detoxikaci je možné využít čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, detoxikačních náplastí, speciálních bylinných směsí aj.

Pohyb na čerstvém vzduchu

V neposlední řadě patří k prevenci pohybová aktivita, a to nejlépe na čerstvém vzduchu. V případě, že mrzne, tak se nemusíte hned pouštět například do běhu, tím by si celá řada z nás jen uškodila. Co však prospěje Vašemu zdraví, tělu, ale i psychice, je každodenní procházka. Ta Vás přivede nejen na jiné myšlenky, pročistí hlavu, ale významně posílíte i svoji imunitu.

Důležitost správného způsobu větrání

Pracujete-li v kanceláři, pak máte oproti jiným, kteří například pracují ve výrobě, nemalou výhodu. Můžete si totiž vyvětrat. A větrání, respektive správné větrání je velmi důležité. Nejenže se vymění vzduch. Vy nebudete tzv. zhýčkaní teplem, v mnohých případech, až přetopeným suchým vzduchem. Jak tedy správně větrat, ať už doma nebo v kanceláři? Nejlépe každou hodinu udělejte pětiminutový průvan. Otevřete okna dokořán, a to ty, která jsou naproti sobě. Cílem je, aby se rychle vyměnil vzduch v bytě, kanceláři. Rozhodně není efektivní a správné, větrat v podzimním a zimním období ventilací.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16136 (rodina-finance.cz#23302)


Přidat komentář