Ponožky se stříbrem - antibakteriální ponožky

Ponožky se stříbrem - stop zápachu, stop plísním. Nanočástice stříbra, které jsou obsaženy v celém objemu ponožky, mají širokospektrální antibakteriální a protiplísňové účinky.

Ponožky se stříbrem – antibakteriální ponožky


Potí se vám nohy, cítíte zápach, máte problémy s plísní nebo máte diabetes? Často se snažíte tyto problémy řešit různými přípravky, a přesto vám nic nepomáhá? Máte strach, že si z bazénu přinesete plísňové onemocnění nohou?

Řešení s těmito problémy lze najít u ponožek se stříbrem, či prádla se stříbrem obecně, jelikož ionty stříbra velmi dobře pomáhají proti růstu bakterií, plísňovým infekcím, kvasinkám a zápachu nohou.

Antibakteriální ponožky nakoupíte na

www.agiva.cz

mob: 775 690 596
** tel:** 591 126 360

email: gdali@volny.cz

 

A jak to všechno funguje?


Působení a účinky stříbra znali již staří Řekové a Římané. Stříbrné poháry, mísy, příbory zabraňovali růstu bakterií v potravinách, lodě převážely pitnou vodu ve stříbrných nádobách, stříbrné mince se vkládaly do obuvi proti zápachu, stříbrné předměty se házely do studní, atd. Stříbro ve vlhkém prostředí emituje ionty Ag+, které jsou příčinou těchto vlastností. V suchém prostředí je stříbro bez účinku.

Ionty Ag+ jsou agresivní vůči bakteriím, přerušují nejdůležitější životně významné funkce v mikroorganismu a bez těchto funkcí je růst bakterie potlačen nebo častěji je mikroorganizmus usmrcen. Vůči lidské tkáňové buňce není iont Ag+ toxický. Protože stříbro působí na tolik funkcí buňky, má to za následek antibakteriální aktivitu proti širokému spektru lékařsky významných mikroorganizmům včetně bakterií, hub, kvasinek. Stříbro je také účinnější než tradiční antibiotika, protože je extrémně aktivní i v malých množstvích. Pro jisté bakterie stačí jen jedna miliardtina gramu stříbra, aby omezila její funkčnost.

Ponožky nebo prádlo se stříbrem mají dlouhodobé účinky i při častém praní. Stříbro velmi dobře pomáhá proti růstu bakterií, plísňovým infekcím, kvasinkám a zápachu nohou.

Kde se všude používá stříbro

Vzhledem k tomu, že velmi dobře působí baktericidně a desinfekčně, používá se v mnoha oborech, ale hlavně ve zdravotnictví. Ničí veškeré parazity, houby, plísně, pomáhá při regeneraci buněk. Velmi dobře hojí rány, oděrky a předchází jakýmkoliv opruzeninám. Stříbro v malých dávkách velmi dobře:

 • Posiluje imunitní systém.
 • Zlepšuje odolnost organismu, pokud trpíte nějakými bakteriálními chorobami.
 • Působí proti stafylokokům, ale také streptokokům.
 • Je velmi účinné na různé kožní onemocnění, vyrážky, ale také opary.

Ponožky se stříbrem

Těchto vlastností bylo využito i při výrobě ponožek, spodního prádla, oděvů atd. U ponožek AGIVA (český výrobce), jsou umělá vlákna (POP, PES) aditivována stříbrem, stříbro je rovnoměrně rozloženo ve hmotě vlákna, ne na jeho povrchu, proto je jeho funkce shodná s životností textilie. Všechny ponožky AGIVA prošly řadou testů a vlastní mnoho certifikátů. Ideálním prostředím pro užívání těchto výrobků jsou boty, kde teplo a vlhkost vytváří vhodné podmínky pro růst bakterií. Z toho následně vznikají problémy se zápachem nohou, plísněmi, houbovým onemocněním. Bakterie také přežívají v pokožce nohou, vznikají prasklinky, rozpraskání pokožky, která vede k zánětlivým změnám. Použitím ponožek se stříbrem dochází k výraznému zlepšení prostředí v obuvi. Dlouhodobými zkouškami byla prokázána eliminace zápachu, kvasinkových a plísňových chorob, došlo k výraznému zlepšení stavu pokožky. Rozpraskaná a poškozená kůže se dlouhodobým nošením ponožek s Ag stává zdravou a hladkou. Pozitivní změny byly prokázány také při aktivním sportu.

 

 

Pro koho jsou vhodné

Ponožky jsou velmi vhodné pro každou generaci bez ohledu na věk. Jejich kvalita je dokonalá a proto jí dokáže ocenit každý z vás. Díky těmto ponožkám se budete cítit v naprostém pohodlí celý den, dokonce i několik dní. Ponožky se velmi hodí i do extrémních podmínek. Promyšlené složení materiálu s přídavkem stříbra vám dokáže pomoci při pocení nohou nebo plísňovém onemocnění. Jsou velmi vhodné pro ty z vás, kteří pracují v těchto profesích:

 • Dělnické profese - Jejich nohy musí být celou dobu v zaměstnání uzavřeny v pracovních botách, kde se tímto vytváří vhodné podmínky pro růst bakterií, plísní a zápach nohou, proto by ponožkami se stříbrem mohly předcházet těmto problémům.
 • Rybáři a zemědělci – Tito pracující musí nosit celý den pouze holínky, v kterých se jim po celou dobu jejich nohy značně potí a jsou velmi náchylné k plísním. Ponožkami opět mohou předcházet těmto problémům.
 • Pro osoby v manažerském postavení nebo lidi v obchodní sféře – Společenské ponožky jsou vhodné i u těchto profesí, potlačují zápach nohou, tudíž se tímto problémem nemusí zabývat.
 • Pro každého, kdo se aktivně či pasivně věnuje jakémukoliv sportu, při kterém vždy dochází k pocení nohou a rovněž tak vzniká vhodné prostředí pro bakterie, kvasinky a plísně.

Sportovní ponožky

Tyto ponožky jsou mnohem odolnější oproti ostatním ponožkám. Mají zpevněnou ochranu achilovky a nártu, mají odvětrávací kanálky a dovedou rychle odvádět pot od těla. Jsou velmi vhodné i do extrémních podmínek. Jejich nášlap je silnější a proto se dají velmi dobře používat také jako pracovní ponožky. Dodávají vašim nohám dokonalý komfort. Ponožky byly testovány i vojáky v náročných podmínkách v Iráku. Sportovní ponožky jsou děleny na letní a zimní, které jsou celoplyšové.

Společenské ponožky

Jsou mnohem tenčí nežli sportovní ponožky, přesto dodají vašim nohám pocit dokonalého pohodlí. Mají širší gumu, takže nohy nesvírají a ty jsou dostatečně prokrvovány. Je možné je proto používat také pro každodenní nošení. Nohy se v nich nepotí, proto se na nich netvoří plísně, ale také je zbavují nepříjemného zápachu. Jejich antibakteriální účinky vydrží velmi dlouho i přesto, že je budete často prát.

Ponožky pro diabetiky, zdravotní ponožky

Tyto ponožky jsou určeny, jak už je v názvu uvedeno, především pro diabetiky a pro lidi, kterým otékají nohy. Jsou konstruovány tak, že lýtková část je zakončena nesvírajícím a jemným lemem, který nevytváří otlaky, ale je proveden tak, aby nedošlo ke sklouzávání ponožky směrem dolů a možnému shrnování v botě. Prstová část ponožky je ukončena řetízkovým spojem, tzn. hladké spojení mezi špicí a nártovou částí (bez vystouplého švu), jako prevence vzniku otlaků. Toto je důležité především pro diabetiky, kteří by tímto měli předcházet tzv. diabetické noze. Tyto ponožky se rovněž doporučují těhotným ženám, kterým mohou nohy natékat. Ponožky se rovněž dělají zateplené, pro chladnější období nebo lidi se studenýma nohama.

Pracovní ponožky

Jsou mnohem odolnější než společenské ponožky a dají se využít i pro zimní nošení. Jako všechny ponožky se stříbrem i tyto zamezují zápachu, bakteriím a plísním.

Kotníkové ponožky

Kotníkové ponožky se velmi dobře hodí jak na sport, do společnosti nebo na každodenní nošení. Sahají pouze ke kotníku, proto jsou velmi pohodlné a praktické.

Lehké sportovní ponožky nižší

Tyto ponožky jsou svou konstrukcí ideální pro teplejší období nebo pro sport v halách. Mají pevnější konstrukci a speciální odvětrávací kanálky. Rovněž rychle odvádějí pot od těla.

Sportovní podkolenky

Podkolenky jsou ideální v náročnějších podmínkách na turistiku, sport, na lesních procházkách, jako ochranu proti klíšťatům a spoustu jiného využití. Mají zpevněnou ochranu achilovky a nártu a výborně odvádí vlhkost z uzavřené vysoké obuvi.

Všechny typy ponožek AGIVA jsou testovány laboratorními testy, které jsou schváleny pro antibakteriální účinky a nedráždivost. Vlastnosti ponožek jsou ověřeny certifikátem ITC, a.s. Zlín č. 09 0860 T/ITC, ponožky AGIVA jsou zdravotnickým prostředkem třídy I. a jsou registrovány Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Stříbro se využívá především v

 • Medicíně – je využíván ve velmi široké škále, jako jsou například různé léčiva, likvidaci nádorů, v laboratořích, umělé klouby, desinfekční prostředky a mnoho dalších možností.
 • Potravinářství – různé obaly, potravinové doplňky a využití v různých potravinách.
 • Elektronice – fotomateriály, palivové články a mnoho dalšího využití.
 • Strojírenství – katalyzátory, laky proti oděru, obráběcí nástroje a tak dále.
 • Stavebnictví – izolační materiály, fasádní nátěry, protiplísňové nátěry.
 • Kosmickým průmyslu – katalyzátory, paliva.
 • Textilní průmysl – oděvy

Dnes existuje celá řada výrobků deklarující antibakteriální funkci především s přípravky na bázi biocidů. Musíte se ptát, zda tyto výrobky mají atesty, certifikáty, které by svědčily o nezávadnosti, jak byla prokázána antibakteriální aktivita, a jak dlouho bude výrobek aktivní.**
**

Může se také stát, že deklarované funkce výrobky vůbec nemají (jak popisují testy MF Dnes), protože vy tyto funkce nerozpoznáte, nebo tuto funkci ztratí po vyprání. Většina výrobků je totiž v antibakteriálních roztocích jen máčena. Ponožky AGIVA mají, jak už bylo zmíněno výše, svou funkci garantovanou po celou dobu životnosti prádla a prošly mnoha atesty. S certifikáty se můžete seznámit na stránkách www.agiva.cz

Ponožky AGIVA jsou vyráběny z převratné technologie tak, aby vaše nohy byly v naprosto dokonalém komfortu. Proto díky těmto ponožkám se už nemusíte obávat jakéhokoliv nepříjemného pocitu doprovázeného s problémy vašich nohou. Pokud se i přesto už s těmito problémy setkáváte, jsou ponožky AGIVA ideálním řešením, jak své nohy perfektně ochránit a zbavit se nežádoucích problémů. Pokud žádné problémy s nohama nemáte, můžete se zaměřit na prevenci před zápachem, plísněmi, kvasinkami a houbovým onemocněním nohou – s těmito nemocemi či problémy se můžete setkat na návštěvě, v bazénech, koupalištích nebo při dlouhodobém nošení obuvi nebo vyzkoušet dokonalou kvalitu těchto ponožek. Výrobky byly testovány v různých odvětvích sportu, vojsku (Irák, ČR), polská armáda na svých misích, hasiči ČR pod chem. obleky, atd. Hodnocení bylo kladné a výrobky splnily požadavky na ně kladené.

Textilie s využitím stříbra ve vláknech můžete najít rovněž u dámského a pánského spodního prádla a nátělníků, dámských i pánských trik, sportovního prádla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16040 (rodina-finance.cz#22179)


Přidat komentář