Péče o nohy odshora až dolů okres Ústí nad Orlicí

Hýčkání, masírování a laskání si vaše chodidla opravdu zaslouží. Jsou akupunkturním atlasem celého těla a mají významný vliv na jeho správné fungování. A navíc – to, co dělá dobře nohám, potěší i Vaši duši.

Každý chce mít krásné nohy jak v jarním, tak v letním období. V tom Vám pomůže pedikérka. Jak vybrat správnou pedikérku, které budete moci svěřit své nohy a o Vaše chodidla  se postará tak, aby byly krásné nejen do letních bot. Pokud hledáte tip, doporučujeme Vám tu, která Vám pomůže vyřešit problém s popraskanými a tvrdými chodidly.

Ošetření pro krásné nohy

Ošetření

A na řadě je revize chodidel: máte rozpraskanou kůži na patách? Otlačky a kuří oka ze zimních bot? Přerostlé a zarůstající nehty? Objednejte se na pedikúru. Profesionální pedikér uvede vaše chodidla do normalizovaného stavu, který většinou stačí udržovat 1x měsíčně.

Teplá lázeň pro nohy

Připravte si teplou lázeň, přidejte do ní sůl, či speciální přípravek na uvolnění nohou a chodidla na několik minut namočte. Ztvrdlá kůže za chvíli změkne a zbělá. Umyjte si nohy, osušte a pak ztvrdlou kůži obruste pemzou, rašplí nebo pilníkem. Nejvíce jí bývá na patách a na vnějších hranách chodidel. Potřebné nástroje seženete v lékárnách, ale pro profesionální péči už je nutné zakoupit je ve specializovaných obchodech zdravotních potřeb nebo si je můžete objednat přímo u pedikérů. Typ: rašple na nohy patří k základnímu vybavení. Nejlepší je oboustranná, s odlišnou hrubostí brusných ploch. Nedoporučujeme: máčet nohy a obrušovat nabobtnalou kůži. Tím se potrhá, navíc zanese rašpli.

Masáž nohou

Vmasírujte hydratační krém, který brání přesušování a praskání kůže. Příliš ale netlačte - kromě nártu byste si mohly odřít také citlivou kůži na konečcích prstů. Typ: Nedoporučujeme používat hodně mastný krém, protože se dlouho vsakuje, a navíc vám budou bosá chodidla v botách klouzat.

Maska nohou

Čas od času si vaše nohy zaslouží masku. Aby se zvýšila její účinnost, navlékněte si na chvíli bavlněné ponožky a schovejte chodidla do mikrotenového sáčku. Na zábal postačí i obyčejný ručník.

Závěrečná péče nohou

Na závěr omyjte nohy od kolen dolů chladnější vodou a dobře je osušte. Při krémování promasírujte celá chodidla i lýtka.. Gelovou konzistenci zvolte, pokud spěcháte. Vstřebává se rychleji než krém a nemusíte se obávat „mastných" nohou.

Úprava kůžiček kolem nehtů

Kůžičku kolem nehtů nikdy nestříháme, mohlo by dojít k zanesení infekce. Po napaření nohou ji můžeme opatrně odstranit exkavátorem nebo žlábkovou škrabkou, případně lehce zatlačit.

Úprava nehtů

U stříhání nehtů na nohou respektujeme vlastní tvar růstu nehtů, v  salonu se pedikéři řídí přáním zákazníka. Volný okraj nehtů by měl být cca 1mm, aby nedocházelo k zarůstání nebo jinému poškození.

Ochrana nehtů

Nejdříve naneste bezbarvý lak a nechte zaschnout. Barevný nanášejte až jako druhou a třetí vrstvu. Aby se neodřela, fixujte ji tvrdým bezbarvým lakem. Nedoporučujeme: nanášet barevný lak přímo na nehet. Barvivo pronikne do rohoviny a ještě dlouho po odlakování bude nehet načervenalý.

Tipy pro nohy pevné, zářivé, zlatavé a hladké

Pevné

Krátké sukně i nohavice nelítostně odhalí povolené svaly i první známky celulitidy. Ke zpevnění stehen existuje jediná účinná metoda: cvičit, běhat, jezdit na kole nebo kolečkových bruslích a denně používat zpevňující a anticelulitická tělová mléka a oleje. Denní masáž především na problémových místech je tou nejlepší prevencí k zamezení vytvoření tzv. pomerančové kůže (celulitidy). Lehněte si na záda a zvedněte nohy vzhůru. Dlaněmi pak dlouhými, silnými tahy přejíždějte po nohách od chodidel až ke stehnům. Opakujte několikrát za sebou. Doporučení: Při promasírování stehen přitlačte.

Zářivé

Zbavte nohy odshora dolů ošklivé, zašedlé kůže. Odumřelé buňky odstraňte tělovým peelingem nebo scrubem, případně kuchyňskou solí. Ale pozor na oděrky! Kdyby se do nich sůl dostala, bude to pálit. Pak se pořádně osprchujte (sůl na těle kůži vysouší, protože je hydroskopická). Stejně důležitá jako peeling je vydatná hydratace, hlavně na kolenou a bércích, kde má kůže sklon šupinatět. Na přesušenou pokožku jsou lepší nemastné tělové oleje. Čas od času si udělejte kúru rostlinnými oleji: vetřete je do pokožky, zabalte se do nahřáté osušky a vyčkejte 15 minut, než se olej vsákne. Efekt je báječný a vydrží několik dní. Doporučení: Olejová kúra je nejlepší po páře nebo sauně.

Zlatavé

Nohám nesluší barva vápna. Proto je po peelingu natřete samoopalovacím přípravkem. Roztírejte po malých partiích a důkladně, aby se neudělaly šmouhy. Doporučení: Pozor, aby chloupky nezrezly. Odstraňte je.

Hladké

Jestli jste přes zimu chloupky neholila, je nejvyšší čas se objednat na depilaci. Případně si ji udělejte sama: epilačním strojkem, žiletkou, voskem nebo depilačním krémem. Žiletkou - před holením natřete nohy silnou vrstvou mastného krému, aby se na pokožce netvořila žádná zarudlá místa, a rovněž se tím podstatně sníží riziko poranění. Voskem - po zakoupení přípravku určeného k domácí depilaci postupujte přesně podle přiloženého návodu. Většinou je potřeba vosk ohřát (v žádném případě ho nepoužívejte příliš horký - hrozí nebezpečí popálenin!), poté nanést špachtlí a pomocí přiložených proužků plátna strhnout. S depilačním krémem opatrně - pozor na alergii! Krém nejdřív vyzkoušejte na malé ploše. Když do 24 hodin kůže nezrudne, neoteče, nenaskočí vyrážka, můžete začít. Doporučení: Nejdéle vydrží (celou sezonu až do podzimu) depilace laserem. Ale má to háček - je nejdražší.

Mít nohy v suchu

Rčení „mít nohy v suchu" má své opodstatnění. Plísně napadající chodidla a nehty si totiž ve vlhku přímo libují a na své oběti čekají všude. Po koupání si pečlivě osušte i štěrbiny mezi prsty a při návštěvě veřejných bazénů nezapomínejte používat pantofle.

Ploché nohy

Spoustu obtíží způsobuje nesprávně klenutá, plochá noha. Při pravidelné lékařské prohlídce si nechte zkontrolovat, zda vám tahle nepříjemnost nehrozí. Obtíže se dají zmírnit používáním anatomických tvarovaných vložek do bot i cvičením. Některé cviky můžete provozovat i při jízdě veřejnými dopravními prostředky. Vestoje přenášejte váhu z jedné nohy na druhou. Při balancování se zapojují, a tím posilují, všechny svaly chodidel.

Co nohám škodí

Boty s úzkými špičkami na vysokých podpatcích, nadváha, ponožky s úzkými lemy, chození naboso ve veřejných sprchách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15937 (rodina-finance.cz#20372)


Přidat komentář