Parafínové zábaly, pozitivní účinky

Parafín je úžasný výrobek, který má široké využití a nejoblíbenější je v oblasti zdraví a kosmetiky. Trpíte-li bolestmi kloubů, zad a máte-li problémy s pokožkou, je pro Vás parafín tím nejlepším řešením vůbec.

Co je parafín a jak reaguje na tělo?

Parafín je speciální vosk, který se získává z ropy a obohacen je vitamínem E. Parafín zadržuje teplo, proto je velmi hojně používán v kosmetice a jeho účinky jsou také léčebné. A jak na parafín reaguje naše tělo?

Použijeme-li parafín k zábalu, můžeme se těšit na krásně uvolněné klouby, také na prohřáté svaly, skvěle prokrvenou kůži a máme-li na těle kůži ztvrdlou, stane se po parafínovém zábalu minulostí. Parafín je skvělou volbou při odstraňování celulitidy, která se v dnešní době velmi rozšířila.

Není žádným tajemstvím, že celulitidou trpí také ženy, které nemají nadváhu. Je to proto, že konzumují nezdravá jídla s vysokým obsahem tuku, který se jim usazuje v tzv. tukových polštářcích a tím, že nemají dostatečný pohyb, kterým by tento tuk spálily, vzniká u nich celulitida.

Parafínové lázně a parafínové zábaly spadají do kategorie tzv. lokální termoterapie. Není větší slast, než když při bolesti zad, kdy již nemůžete pomalu ani chodit navštívíte maséra. Tento člověk Vám na takto bolavá záda položí polštářky s nahřátým parafínem a jste za 30 minut schopni opět odejít domů.

Jaké parafínové zábaly se dělají nejčastěji?

  • Zábal rukou-úžasná věc na unavené a mozolnaté ruce, které díky parafínu budou opět krásně hebké.
  • Zábaly kloubů-parafín je na klouby přímo stvořený. Parafínový zábal budou Vaše klouby nesmírně milovat.
  • Zábal chodidel-máte-li na chodidlech zrohovatělou kůži, je parafín ideální. Parafín totiž Vaše chodidla vyhladí a krásně zjemní.
  • Pleťová maska-pro problematickou pleť nenajdete lepšího pomocníka, než je parafín. On totiž Vaši pleť zcela omladí a zjemní. Parafín se nanáší na pleť štětcem.

Pokud se ptáte proč je parafín tak oblíbený, tak odpověď je snadná. Parafín krásně zjemní Vaši pokožku a nádherně prohřeje Vaše tělo, takže se budete cítit velmi uvolněně a blaženě.

Parafín je velkým pomocníkem při vstřebávání otoků a také má velký vliv na lepší hojení ran. Proto jej také hojně využívají sportovní lékaři, neboť sportovci jsou skupinou, která trpí těmito problémy nejvíce.

Parafínová lázeň

Parafín, to nejsou pouze parafínové zábaly, které se aplikují při teplotě až do teploty 54°C. Velmi oblíbenými jsou také parafínové lázně, které jsou slastí pro Vaše prací unavené tělo. Taková parafínová lázeň je zázrak. Někdo parafínovou lázeň podnikne proto, aby si „pouze“ odpočinul. A někdo podniká parafínovou lázeň proto, že musí.

Nepřekonatelnou výhodou parafínu je zejména to, že si jej můžete dopřávat prakticky denně. Vůbec nijak Vám to neuškodí. Jste-li závislí na parafínových zábalech či lázních, můžete si je užívat po celý svůj život.

Délka parafínového zábalu

Délka parafínového zábalu se liší podle toho, na kterou partii těla je určen a také dle postižení dané partie. Obvykle jsou zábaly v rozmezí od 15-ti do 30-ti minut. Zábaly, trvající 15 minut jsou používány nejčastěji na ruce. Dále zábaly trvající 15-20 minut se aplikují na nohy a ty 30-ti minutové se aplikují na bolavá záda. Celkovou délku zábalu Vás sdělí člověk, který Vám jej aplikuje.

Cena parafínového zábalu?

Pokud podstoupíte parafínový zábal na radu svého lékaře, který Vám jej předepíše, hradí Vám ho zhruba z poloviny pojišťovna. Platíte-li si parafínový zábal zcela sami, protože si chcete sami sobě udělat radost a uvolnit se. Bude Vás tento zábal stát o něco mále více. Cena se také odvíjí od toho, jaká část těla zábal potřebuje a jak dlouho bude zábal trvat.

Kde všude se parafín ještě používá?

  • Výroba vosků a krémů pro sportovní využití
  • Impregnace dřeva
  • Výroba svíček
  • V histologii se při přípravě preparátu zalévá parafín do tkání.

Jak se vyrábí parafín?

Budeme-li se pídit po historii parafínu zjistíme, že parafín poprvé z dehtu izoloval jistý pan Karel Ludwig von Reichenbach a to v roce 1833. Parafín se vyrábí tzv. katalytickou syntézou.

Přínos parafínu pro člověka

Dnešní doba je pro mnohé z nás velmi hektickou a také z toho důvodu vznikají různé civilizační nemoci. Dnes daleko více, než kdy jindy trpí lidé bolestmi zad, kloubů a vlivem špatného ovzduší a nezdravých jídel mají také nezdravou pokožku.

Všechny tyto neduhy dokáže zmírnit a v mnoha případech také vyléčit parafín. Přestože parafín pochází z ropy, je velkým přínosem pro lidstvo. Máte-li kupříkladu artrózu, je pro Vás parafín vysvobozením.

Bezpochyby největší devízou pro parafín je to, že kombinuje zdravotní a zároveň také estetické účinky. Co všechno vlastně o parafínu ví obyčejný člověk? Abych pravdu řekla, dokud jsem neměla problémy s artrózou, nevěděla jsem o parafínu příliš mnoho.  Lidé nemají o parafínu příliš široké povědomí. Začneme jej vnímat až ve chvíli, kdy jej potřebujeme.

Řekne-li někdo slovo ropa, ihned si představíme špínu a zápach. Řekne-li někdo parafín, představíme si obrovskou úlevu a doslova pocit blaha. Jak je to vůbec možné, když je parafín vlastně z ropy? Tady se zastavíme a musíme pouze kroutit hlavou nad tím, jak jsme my lidé vynalézaví. Ze suroviny, která se těží ze země, zapáchá a je nám odpudivá si dokážeme vyrobit něco, co nám tak moc pomáhá. A věřte, že všichni z nás, trpící bolestmi a únavou jsme za parafínové zábaly a parafínové lázně neskonale vděční.

Použití parafínu

Použití parafínu je téměř všestranné. Pokud bychom se všichni zamysleli nad tím, k čemu bychom právě my potřebovali parafín, zjistili bychom, že jej potřebujeme všichni a to téměř na vše. Ti z nás, co rádi sportují by jej využili například na lyže či jiné náčiní. Ti, kteří se ve volných chvílích baví tím, že si doma třeba vyrábějí svíčky, k tomu také potřebují parafín. A takto bychom mohli pokračovat stále dál a dál. Každý si prostě najde to své oblíbené využití parafínu.

Pokud byste však pátrali po nejčastějším využití tohoto neskutečného pomocníka, kterým parafín bezpochyby je. Můžete si být jisti, že všechny věkové kategorie uvedou jako nejčastější použití parafínu ve formě zábalů. A to je velmi dobře, neboť daleko lepší je při bolestech podstoupit parafínový zábal, než se doma doslova ládovat utišujícími léky. A každý člověk, který zdravotní problémy má nebo měl a použil na ně parafínový zábal mi dá jistě za pravdu.

Parafínový zábal je daleko šetrnější a účinnější prostředek na tlumení a léčení bolesti v kloubech, které mnohdy ani předepsané léky nedokázaly zvládnout. Proto ti z vás, kteří přemýšlejí, zda parafínový zábal absolvovat či ne, volte možnost ano. Je to ta šetrnější a účinnější možnost, jak skoncovat s bolestmi a problémy, které máte.

Gelové nehty

Gelové nehty nejen zkrášlí vaše ruce, ale také můžou zakrýt zdeformované či okousané nehty. Dají se zdobit k různým příležitostem, při čemž je důležité aby vybraný styl právě vám slušel. Ruce jsou vaší vizitkou,proto je tato metoda vhodná pro ženy, které nemají od přírody krásné a pevné nehty. Vypadají naprosto přirozeně, jen jsou pevnější a delší. Můžete s nimi mýt nádobí, používat běžné mycí a hygienické prostředky. Velice oblíbená je tzv. francouzská manikura,kdy se na špičku nehtu udělá bílý či jiný proužek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16059 (rodina-finance.cz#22409)


Diskuze a zkušenosti

cmelika | 05.08.2011 11:47
parafín Dobrý den, koupila jsem si v lékárně 1kg parafínu. Na obale není uvedený návod, jak jej rozpustit . Zda-li můžu přímo na ohni nebo v teplé vodní lázni. Děkuji za radu.


Přidat komentář