Odstranění žilek, jizev a pigmentových skvrn

Jsou nepatrné, ale přesto mohou udělat velkou neplechu. Žilky, jizvy i pigmentové skvrny. Z estetického hlediska značně narušují celkový vzhled kůže. Pokud vás trápí a nevíte, jak na ně, tak zkuste metodu s pomocí přístroje IPL Anthélia.

Odstranění žilek, jizev a pigmentových skvrn - IPL Anthélia

Účinky této metody se vztahují nejen na odstranění žilek, jizev a pigmentových skvrn a poradí si i s nežádoucími chloupky. Metoda je založena na využití přístroje, který pracuje s intenzivním pulzním světlem. Tím, jak působí na jednotlivé složky kůže, tak může definitivně odstranit chloupky nebo vás zbavit oněch žilek, jizev a pigmentových skvrn.

Princip přístroje IPL Anthélia

Pulzní světlo, které přístroj vysílá, pohlcují jednak tmavé chromofory, pigment nebo červené krevní barvivo. Tím, že se světelná energie přeměňuje na teplo, tak ruší složky v žilkách, jizvách, pigmentu nebo chloupkách a ty tak mizí.

Průběh procedury odstranění žilek, jizev a pigmentových skvrn

Nejprve se vám z ošetřovaného místa odstraní chloupky a odlíčí se případný make-up. Na kůži se poté nanese aqua-gel, který vyrovná kůži, aby světlo mohlo bez reflexních ztrát proniknout do kůže. Jednotlivé problémy pak mají svá specifika, která souvisí s daným zákrokem.

Jak pečovat o ošetřenou kůži?

Asi tak po dobu tří týdnů se vyhýbejte návštěvám solárií nebo výskytu na slunci. Protože to ale vždy není jednoduché, tak alespoň používejte krém s vysokým faktorem anebo dané místo zakryjte oděvem či náplastí.

Jednotlivé problémy pak mají svá specifika, která souvisí s daným zákrokem.;

Odstranění žilek

Po zákroku se ošetřované problémy mohou zabarvit do tmavší barvy a může se vytvořit jemný povlak. Tyto jevy však postupně vymizí.

Co se týká žilek, tak výsledek není okamžitý. Trvá déle, až 4 nebo 6 týdnů než žilka zmizí nebo až po této době můžete pozorovat efekt metody. Někdy je totiž třeba přijít na více sezení, ale máte jistotu, že váš problém se odstraní.

Po ošetření nekonzumujte nic s obsahem kofeinu, alkoholu a nikotinu. Nechoďte do sauny a nedávejte si střídavé koupele. Zvolněte ve sportovní aktivitě a neužívejte léky, které podporují ředění krve.

Odstranění jizev

Po ošetření se jizvy zbarví do růžova. Stejně tak je tu možnost výskytu zarudnutí nebo hnědého povlaku, které vymizí.

Někdy je potřeba jít na více sezení, aby se problém odstranil úplně. Počítejte tak jedno až čtyři ošetření, mezi kterými by měl být alespoň dvoutýdenní odstup.

Odstranění pigmentových skvrn

Po ošetření se skvrny zabarví do šedo-hněda nebo ztmavnou, zarudnou nebo se objeví hnědý povlak. Zhruba po osmi dnech jsou z kůže vyloučeny pigmentované kožní buňky.

Ošetření je trvalé, výjimečně je třeba jít na více zákroků. Ovšem dejte si pozor na sluneční záření, to vám může udělat zase nové pigmentové skvrny.

Ve všech případech není zvláštní omezení a mohou být ošetřeni jak muži, tak i ženy.

Odstranění chloupků

Stejně jako v předchozích případech, je intenzivní pulzní světlo pohlcováno pigmentem melaninem (tmavé chloupky), nebo pigmentem hemoglobinem (světlé a šedé chloupky) ve vlasovém folikulu. Následně se vysílané světlo zahřívá (asi na 80 °C), kdy se zničí daný vlasový folikul. To zabraňuje, že chloupky již znovu nevyrostou. Může se ale stát, že zpozorujete po nějakém čase, že vám chloupky rostou. Je to však z důvodu, že na ošetřované ploše tehdy nebyly, tak nemohly být odstraněny. Rovněž tak platí, že nelze odstranit všechny chloupky. Existují tři stádia, ve kterých se chloupky nacházejí (klidové, růstové a fáze k vypadnutí). Při metodě se odstraní jen ty, co rostou, tak se sezení musí opakovat alespoň třikrát. Svou povahou pak fotodepilace funguje obdobně jako laser, přičemž se využívá poznatků i z této oblasti.

Ošetření by neměli podstoupit těhotné ženy, diabetici, epileptici a lidé trpící hemofilií. Stejně tak byste neměli v předchozích 2 týdnech navštívit solárium nebo se opálit. Nemsíte ani mít kardiostimulátor nebo užívat antikoagulační léky nebo aspirin ve vysoké dávce.

Odstranění a prevence strií

Malé jizvičky, které vznikají poškozením napjaté spodní struktury vrstvy kůže, bývají už spíše nevratnou záležitostí. Proto je lepší jim předcházet. Lze však jejich vzhled eliminovat, protože zezačátku jsou začervenalé, ale můžete různými prostředky jizvičku zmírnit a vybělit.

Strie vznikají nejčastěji v těhotenství, kdy je kůže změnou objemu napínána, proto je dobré ji během těhotenství promazávat, protože můžete čekat, že se trochu zvětšíte. Jiné to je u dospívání nebo rychlém nárustu váhy, to leckdy neuhlídáte. Stejně tak ale strie mohou mít i muži, u kterých to též způsobují váhové výkyvy, ale také nárůst svalové hmoty při posilování.

Když už máte výrazné strie, tak velmi účinné je ošetření právě metodou IPL. Při ní se zmírní barevná intenzita, takže jizva bude méně patrná. Navíc se její povrch i uhladí, takže bude kůže rovnější a efekt nebude tak patrný.

Fotorejuvenace neboli omlazení

Při proceduře fotorejuvenace dochází ke stimulaci a seřazení kolagenových vláken. Tím se obnovuje kůže, kdy se její povrch vyhlazuje a eliminuje se počet vrásek. K výslednému efektu dochází ovšem po několika dnech až týdnech po ošetření. Pro dosažení co nejlepších výsledků si ještě před zákrokem dopřejte chemický peeling, který vám odkryje vrstvy kůže.

Cena odstranění žilek, jizev a pigmentových skvrn?

Záleží na místech, kde se aplikace provádí a velikost problému. Všeobecně se ale ceny pohybují v těchto relacích:

  • Žilky vás přijdou od 500 Kč do 1 600 Kč, na nohách se pak vejdete do 2 500 Kč.
  • Jizvy stojí od 300 Kč do 1 600 Kč za jednotlivé části obličeje, celek i s krkem vás vyjde na 3 400 Kč až 3 600 Kč.
  • Pigmentové skvrny stojí do 1 800 Kč na obličeji a do 2 000 Kč na rukou.
  • Fotorejuvenace vás vyjde do 1 800 korun za jednotlivé části obličeje, celek i s krkem vás vyjde na 3 400 Kč až 3 600 Kč.
  • Fotodepilace stojí do 2 500 Kč na obličeji, ostatní partie těla se pohybují kolem 3 000 Kč a nohy stojí do 8 000 Kč jako celek.

Neváhejte a zbavte se titěrností, které ale mohou zkomplikovat život. Pokud tu ta šance je, tak se nechte hýčkat a krášlit. Estetika je takový doktor přes krásu, tak i zde je třeba využívat jejích vymožeností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16086 (rodina-finance.cz#22600)


Přidat komentář