Neinvazivní liposukce - Pardubice

Celulitida může postihnout ženy a dívky v jakémkoli věku. Jde totiž o metabolickou a hormonální poruchu. Dnes naštěstí existuje celá řada pomocníků, kteří dokáží celulitidu zvládnout nebo alespoň zmírnit.

Co je celulitida?

Celulitida je vlastně porucha podkožního vaziva, která vede ke ztrátě pružnosti a kvality kůže a zvýšenému ukládání tuku do podkoží. Tak vzniká tak zvaná pomerančová kůže, kterou najdeme zejména na tělesných partiích, jako jsou boky, hýždě nebo stehna. Celulitida postihuje převážně ženy. V současné době touto poruchou trpí** až 80 % žen**.

Jak celulitida vzniká?

Hlavním důvodem vzniku je zvýšené ukládání tuku, které vede ke změnám krevní mikrocirkulace v podkožním tukovém vazivu a následně ke zpomalení rychlosti proudění krve v drobných cévkách. Tento stav má za následek vznik edému. Tak vzniká tlak, jehož dlouhodobé působení na drobné cévky znamená, že v nich přestává dostatečně proudit krev, tím dojde k úniku tekutiny do intersticiálního prostoru a cévky se začnou vazivově přeměňovat. Následkem je vznik pomerančové kůže – celulitidy. Nenechte se však mýlit tím, že celulitida vzniká jen u lidí silných, kteří požívají velké množství tuku. Celulitida vzniká i u velmi štíhlých lidí, i u nichž může být porucha ukládání tuku. Celulitida je opravdu choroba, kterou může být postižen kdokoli.

Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy?

Příčiny vzniku celulitidy jsou různé:

 • Genetické dispozice
 • Hormonální poruchy
 • Cévní poruchy
 • Stres
 • Poruchy jater
 • Špatná životospráva
 • Střevní potíže
 • Zvýšené zadržování tekutin v těle
 • Nadměrně kalorická strava
 • Sedavé zaměstnání
 • Nedostatek pohybu
 • Přemíra soli
 • Vysoký příjem tuků a naopak nízký příjem vlákniny vede ke hromadění toxinů v těle a tak i ke vzniku celulitidy.

Jak celulitidu poznáme?

První stupeň, tedy lehkou formu celulitidy zjistíme hmatovým testem – mezi palcem a ukazováčkem stlačíme kůži, objeví-li se pomerančový vzhled kůže a také prohloubeninky je test pozitivní. Druhý stupeň celulitidy zjistíme napnutím svalů - zatneme sedací svaly a pokud je na nich vidět kůže se vzhledem povrchu pomeranče je test pozitivní. Třetí stupeň celulitidy je viditelný již na první pohled. Čtvrtý stupeň je stupněm nejvyšším, zde jsou velké nerovnosti kůže, často spojené s bolestivostí a otoky. Tento stupeň celulitidy bývá spojen s extrémní obezitou.

Jak se lze celulitidy zbavit?

Naprosté zbavení se celulitidy není možné, ale lze ji dostat pod kontrolu a projevy celulitidy co nejvíce minimalizovat.


Základní předpoklady pro kontrolu celulitidy jsou** ** správná životospráva, aktivní životní styl a podpůrné prostředky pro minimalizaci projevů celulitidy.

Správná životospráva u celulitidy

 • Důležité je dodržování pitného režimu.
 • Pravidelnost v jídle.
 • Z jídelníčku vyškrtnout uzeniny, tuk a tučné výrobky, bílé pečivo, alkoholické, kofeinové, slazené nápoje.
 • Černý čaj je vhodné nahradit bílým a zeleným.
 • Do jídelníčku bychom měli přidat několik porcí čerstvé zeleniny a čerstvého ovoce denně.

Neinvazivní liposukce - salon MENEL.cz

 

Uktrazvukovou liposukci si můžete objednat v salónu MENEL v Pardubicích na telefonním čísle 728 144 127 nebo pomocí emailu na info@salonmenel.cz

Proč neinvazivní? Neinvazivní znamená bez operace, bez řezání, bez jizev. Tento** zákrok probíhá pomocí ultrazvukových vln.** Je velice účinný, bezpečný, není bolestivý a také šetří čas. Pomocí ultrazvukových vln se rozbijí tukové buňky z nežádoucích partií vašeho těla. Tyto tzv. rozbité tukové buňky tělo následně zpracuje a pak odplaví z těla ven přirozenou cestou. Výsledek je viditelný již po první návštěvě. Pravidelnost a větší počet návštěv výsledek mnohonásobně zvyšují. Důležité je uvědomit si, že návštěvy i jejich výsledek závisí na síle tukové vrstvy. Pro stejný výsledek potřebuje člověk s menší tukovou vrstvou méně návštěv než ten, který má tukovou vrstvu silnou. Přesto pozitivního účinku dosáhne opravdu každý. Efekt tohoto ošetření se projeví na naší postavě, na vzhledu pokožky – tedy i na stavu celulitidy.

S celulitidou, ale i potřebou hubnutí nám pomohou salony krásy, masážní slony a salony, které se zabývají péčí o tělo.

Jedním z nich je i Salon MENEL, www.salonmenel.cz

Tento salon nabízí naprosto kompletní péči o tělo:

 • Velmi efektivně pomáhá s redukcí objemu těla – tedy s hubnutím.
 • Má skvělé výsledky s odstraňováním celulitidy.
 • Detoxikace – pročištění těla s pomocí salonu MENEL je opravdu na vynikající úrovni.
 • Masáže jsou kvalitní a tím i účinné.
 • A salon MENEL nezapomíná ani na relaxaci.

Aktivní životní styl

 • Nejdůležitější v boji s celulitidou je pohyb.
 • Cvičit lze doma, v přírodě, v kurzech nebo i ve fitness centrech.
 • Naprosto skvělým pomocníkem proti celulitidě, je bruslení na in line bruslích. Jedná se o pohyb, který zpevňuje stehna a hýždě.
 • Dalším vhodným pohybem je například plavání nebo aerobic.
 • Při sedavém zaměstnání je vhodné jít, alespoň část cesty domů pěšky, každý krok navíc pomáhá.

Podpůrné prostředky pro minimalizaci projevů celulitidy

Prostředků pro minimalici projevů celulitidy je několik.

Krémy proti celulitidě

Krémy sice celulitidu neodstraní úplně, ale velice pomohou s kvalitou kůže. Na trhu je jich celá řada a tak si každý může vybrat takový krém, který přesně odpovídá jeho typu kůže, věku i pokročilosti celulitidy. Ze všeho nejdůležitější je, aby kůže byla dostatečně hydratovaná a měla zachované přirozené Ph.

Koupele proti celulitidě**

**

Při koupeli střídavě sprchujte postižené partie teplou a studenou vodou, dochází tím k podpoře cévní rytmiky a zlepšení lymfatického systému a tím i zlepšení vzhledu postižené kůže.

Masáže

Masáže pomáhají opravdu velice účinně. Nejlépe je vybrat si některý z masážních salonů a poptat se na jejich nabídku. Výborné pro boj s celulitidou jsou** lymfatické masáže**, které zlepšují krevní oběh a tím odbourávají tukové hrbolky v postižených partiích. Tlakové masáže a také thajské masáže mají účinek již po první aplikaci a při dlouhodobém aplikování výrazně zlepší vzhled kůže.

Zábaly

Jejich aplikace, obzvláště s dalšími procedurami je velmi účinná.

Patří sem zábaly:

 • Skořicový
 • Ozónový
 • Kryogenní
 • Lymfodrenážní
 • Prokrvující s infračerveným prohříváním

Vakuová terapie

Provádí se** přístrojem Vacupuls.** Tento přístroj nám výborně pomůže s odstraněním celulitidy, ale nabídne i například ošetření pleti. Dokáže regenerovat kůži, vypínat kůži i vyhlazovat vrásky v obličeji.

Modelování postavy

Provádí se pomocí speciálního přístroje, ten pracuje pomocí elektrod, které se umisťují na problémové partie. Elektrody pomocí bio proudu prokrvují a zároveň stimulují sval. Jde vlastně o** pasivní cvičení,** kde nemusíme zápasit z vůlí. Výhodou je, že pomocí přístroje** se procvičí celé tělo najednou a neztěžují se při tom klouby.** Další výhoda je, že zatímco při běžném cvičení aktivita klesá, při přístrojovém cvičení svalů aktivita zůstává stejná nebo se může i zvýšit. Při modelování postavy lze využívat i tepelných zábalů, tím je efektivnost účinku vyšší. Při pravidelném cvičení svalů touto formou dochází k odbourávání tuků a zpevňování těla zároveň. Pravidelnost přístrojového cvičení přináší nejen** lepší vzhled pokožky, ale také prokrvení pokožky a viditelné zlepšení celulitidy.** Pokud pravidelně a po delší dobu navštěvujete přístrojové cvičení, začne viditelně docházet k úbytku objemu těla. Úbytky objemu těla bývají v centimetrech. Jde tedy spolu s dodržováním správné životosprávy o velmi efektivní pomoc při poškození kůže celulitidou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16114 (rodina-finance.cz#22721)


Přidat komentář