Modeláž nehtů a pedikúra v Liberci

Upravené ruce, nehty na rukou i nohou jsou vizitkou dnes již nejen žen, ale i mužů. Nevadí ani, pokud máme nehty zásluhou nemoci či úrazu nějak poškozené nebo deformované. Dobrá manikérka a pedikérka si s tím dokáže poradit.

Manikúra a nehtová modeláž

Manikúra dnes již není rutinní záležitost, která by se odbyla během několika desítek minut. Stala se procedurou, při níž můžeme relaxovat a užívat si péči o naše ruce. Manikúra se dnes provádí podle typu nehtů, dokáže napravit deformace nehtů, oslabení nehtů a poradí si i s nehty od přírody roztřepenými, tenkými a velice těžko upravitelnými. Představíme si teď několik typů manikúry a způsobů jak pečovat o krásné ruce a nehty.

Japonská manikúra P-shine

P-shine je japonská manikúra, která je opravdovým lékem na všechny roztřepené konečky nehtů, lámavé nehty a také pomalu rostoucí nehty. Její vynikající účinky spočívají v kombinované aplikaci pasty a pudru obsahujících speciální výživu, která se zaleští do nehtu. Hlavními složkami p-shinu jsou jemné parafíny, včelí vosk, glycerin, vitaminy A, H, E, provitamin B5, panthenol, Bentonit a křemičitá hlinka, která těží v Japonském moři. Aplikací P-shinu dochází k velice silnému prokrvení nehtu a i celého lůžka, což se významně projeví na růstu i kvalitě ošetřeného nehtu.** **

Touto metodou lze upravovat nehty žen i mužů. Po ošetření japonskou manikúrou P-shine je možno pokračovat v dalších úpravách nehtu. Lze použít francouzské lakování, klasické lakování i zdobení nehtu. Velkou předností P-shine je však i to, že nehty vypadají krásně a přirozeně i bez dalších úprav.

Klasická manikúra

Než si necháme upravit dekorativně nehty, měli bychom jim poskytnout správnou péči. Ta je možná i s klasickou manikúrou.

Co nás čeká na klasické manikúře?

 • Zkrácení a zapilování nehtů do požadovaného tvaru
 • Čištění a bělení nehtů
 • Koupel rukou ve vodní lázni s přísadou 3% kysličníku pro vybělení
 • Odstranění a zatlačení kůžičky
 • Ošetření výživným olejíčkem
 • Leštění nehtů

 

Manikúra Alessandro

Tato manikúra je spojením účinků blahodárných éterických olejů a vynikajících rostlinných výtažků. Prolínají se u ní tradiční znalosti z oboru aromaterapie s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Používá se podle kvality nehtů a tak je její účinek ještě vyšší:

 • pro křehké a třepivé nehty
 • pro všechny typy nehtů
 • pro měkké nehty

Dál se tato manikúra dělí podle typu použité lázně a podle celkového ošetření rukou:

 • Klasik
 • Spa
 • Welnes manikúra
 • Pánská manikúra

Bio organická manikúra

Jedná se o luxusní manikúru, založenou na čistě přírodních produktech a přírodních ingrediencích. S pomocí přírodních látek, přírodních molekul tato manikúra aktivuje vlastní regeneraci pokožky od nejspodnější až po vrchní vrstvu.

Parafínový zábal

Abychom měli ruce, ale i nohy připravené na finální úpravu lakem, gelem a zdobením, měli bychom jim občas dopřát parafínový zábal. Tento** zábal nádherně zjemní pokožku, pokožka je po aplikaci zábalu jemná, vypnutá a vypadá mladší.**

Nehtová modeláž UV gelem

Tato modeláž poskytuje pocit vždy upravených nehtů. A to i tehdy, pokud nemáme nehty do přírody krásné nebo zásluhou úrazu či nemoci je máme nějakým způsobem poškozené či zdeformované. Gelové nehty vypadají přirozeně, jsou pružné, tenké a také částečně prodyšné. Dají se aplikovat opravdu u všech nehtů. Gel, který se používá při modelaci nehtu, se po nanesení na nehet nechá vytvrdnout působením UV světla. Jde o nejšetrnější přilnutí k přírodním nehtům.

Gel se nanáší v několika vrstvách podle kvality přirozeného nehtu a podle požadovaného tvaru a délky.** Každé 3 – 4 týdny je nutné gel doplnit,** poněvadž nanesený gel na nehtech odrůstá. Při doplnění se obvykle nehty zkrátí a upraví do požadovaného tvaru. Potom se nanese opět gel. Na nehty upravené gelem, lze udělat i permanentní francouzskou manikúru, která zůstane na nehtech i po odlakování. Vymodelované nehty lze i lakovat barevnými laky a samozřejmě i zdobit.

Potažení přírodního nehtu gelem

Tato metoda je zde pro ženy, které dávají** přednost přírodním nehtům,** ale mají problém se špatně držícími laky na nehty. Metoda nepoškozuje nehet, ale zpevní ho a tak** lak, na takto upraveném nehtu vydrží i dva týdny** a ruce jsou krásně upravené.

Zdobení gelových nehtů

Nehty je možné zdobit francouzskou manikúrou, podle ročního období, podle aktuálních trendů. Důležité je, aby vybraný styl opravdu seděl k osobnosti.

Gelová modeláž nehtů na nohou

Modeláž nehtů na nohou probíhá stejně jako na rukou, jen je časově méně náročná. Výhodou je, že vydrží déle, dva měsíce i více bez nutnosti doplnění gelu. Je to dáno tím, že nehty na nohou rostou velmi pomalu a tak stačí nehet doplnit gelem dvakrát za léto. Konečná úprava gelových nehtů na nohou může být buď permanentní francouzskou manikúrou, lakem nebo zdobením podle přání zákaznice.

Pedikúra

Pedikúru je dnes možné, stejně jako manikúru, provádět různými způsoby. Úkolem pedikúry není jen odstranění nežádoucích jevů, ale i zkrášlení nohou buď úpravou nehtu do tvaru, úpravou pomocí gelu a také lakováním a zdobením nehtu.

Klasická mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra před ošetřením namáčí nohy do teplé koupele s vonnou solí, která pomůže nohy uvolnit a změkčit kůži. Po osušení nohou se provede desinfekce a odstraní se ztvrdlá a zrohovatělá kůže. Vyčistí se nehtové valy a odstraní se nadbytečná kůžička kolem nehtů.
Nehty se upraví do požadovaného tvaru. Nakonec je noha ošetřena pemzou a namasírována krémem.

U této pedikúry jsou možné ještě i další úkony

 • Odstranění kuřích ok
 • Řešení ztluštělých nebo zarostlých nehtů
 • Korekce nehtů
 • Peeling a aplikace masky na nohy

Wellness pedikúra

Postup i produkty jsou u Wellness pedikúry naprosto odlišné než na jaké jsme zvyklí u klasické pedikúry. Jedná se o luxusní ošetření spojené s příjemnou relaxací. Pro Wellness pedikúru se používají speciální přípravky i speciální postup. Přípravky jsou založeny na léčivých silách mořské vody, jejíž léčivé účinky byly známy již v antice, zároveň** je kladen důraz na masážní techniky vycházející z tradičních znalostí o reflexních bodech,** které se nacházejí na chodidlech. Přípravky pomáhají při unavených nohou a zároveň efektivně odstraňují ztvrdlou kůži a léčí kůži popraskanou.

 • Masáž pedixovým máslem
 • Peeling pouze z přírodních abraziv a esenciálních olejů
 • Odstranění ztvrdlé kůže za pomocí přírodnin, jejichž zásluhou není zapotřebí použití skalpelu, ale stačí plastová škrabka a přírodní pemza
 • Na závěr se používá luxusní pudr
 • Po celou dobu procedury klientka relaxuje při aromatické vůni svíček a olejů.

Medicinální suchá pedikúra

Jedná se o moderní metodu ošetření pomocí vysokootáčkových fréz. ** Pokožka nohou je ošetřována na sucho** bez předchozího namočení nohou. Ošetření nehtů pomocí přístrojové pedikúry** je pečlivější a šetrnější,** při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelné. Frézky obrušují ztvrdlou kůži, kuří oka, zarostlé nehty, deformované nehty, hyperkeratózy a různé praskliny. Toto ošetření je doporučováno zejména u lidí s onemocněním žil či tepen dolních končetin, lupénkou, cukrovkou a neuropatií, pro které není klasická pedikúra doporučována.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16083 (rodina-finance.cz#22579)


Přidat komentář