Masáže, whirlpool a sauna - Praha

Mnozí z nás se denně potýkají se stresovými situacemi. Těkáme z místa na místo, nevyhneme se frontám, hluku, ani srážce s blbcem. Náš organismus k nám vysílá varovné signály formou únavy a duševního vypětí.

Abychom své tělo uvedli znovu do rovnováhy, dopřejme mu relaxaci formou masáže, sauny nebo whirlpoolu.

Co vám relaxační salon nabízí ?

  • Návštěvu sauny

Sauna je forma koupele oblíbená a rozšířená hlavně ve Finsku. Teploty v dřevěné kabince dosahují 60 až 100° C. Vzduch v kabině je suchý, aby se pot na našem těle snadno a rychle odpařoval. Ideální doba pro setrvání v sauně je 15 - 20 minut. V kratších intervalech by k ničení virů a choroboplodných zárodků nedocházelo. Mnozí z nás se však saunování vyhýbají, nebo mají z návštěvy vyhřáté  kabinky ostych. Přibližme si jaký má sauna kladný vliv na náš organismus:

  • Byl prokázán pozitivní účinek při onemocněních jako jsou např. ateroskleróza, srdeční arytmie a cukrovka
  • Pomáhá při  potížích s bolestí kloubů a artritidou
  • Posiluje imunitu

Vlivem infračerveného záření  se z našeho těla vyplavují toxické látky, dochází ke spalování kalorií, máme kvalitnější spánek, lepší pevnější pokožku, cítíme se odpočatí a krásnější.

Jsou určité výjimky, kdy bychom se však sauně měli raději vyhnout:

  • Pokud  jsme prodělali těžkou  fyzickou a psychickou námahu
  • Po těžkém jídle
  • Při onemocněních krevního oběhu a srdce
  • Při virovém nebo kožním onemocnění

Sauna není vhodné místo pro těhotné ženy.

Nejvhodnější doba k návštěvě sauny je před večeří nebo dvě hodiny po ní, nejlépe však před uložením ke spánku. Neměli bychom zapomenout pravidelně doplňovat tekutiny !

  • ** Kvalitní masáže**

Masáž je léčebná metoda stará již 5000 let. Pod rukama profesionálního maséra se nám uvolňuje ztuhlé svalstvo, a zlepšuje látková výměna. Čichové vjemy podporuje využití přírodních olejů, které se rovněž skrze kůži vstřebávají do krevního oběhu. Masáž nám přijde vhod v období rekonvalescence, pokud trpíme nemocí pohybového aparátu, při chronických revmatických onemocněních a chorobách dýchacího aparátu. Vyhněme se masáži pokud se cítíme mimořádně unaveni, jsme těsně po jídle, trpíme horečkou nebo nádorovým onemocněním. Dobře provedená masáž by měla být bezbolestná.Výjimkou je masáž prováděná sportovcům před výkonem, kdy má naopak zvýšit citlivost.

  • Relax ve whirlpoolu

Whirlpool je vířivý bazén, který umožňuje relaxaci i více osobám najednou. Teplotu si ohřívá sám zhruba na 38° C. Samozřejmostí je filtrační systém. Vířivka má terapeutické účinky, ulevuje od bolestí, zahání únavu, navozuje příjemné pocity. Obsah vody je až 900 litrů.

Hydromasáže

Obliba hydromasáží u nás den ode dne stoupá, zejména díky nově ověřeným léčebným účinkům. Osvědčila se při nervových  poruchách, neurologických nemocích, jako poúrazová prevence, i při psychickém vypětí. Podporuje stimulaci hormonů štěstí (endorfinů). Celkově zvyšuje psychickou i fyzickou kondici.

Andulační masáž na lehátku

Andulací můžeme chápat terapeutický postup, při kterém vznikají  rezonanční kmity. Ty si lze vhodně určovat podle druhu vaší nemoci. Vlivem infračerveného prohřívání svalů dochází k rozšíření krevních cév, čímž má tok krve do tkání snadnější přístup.

Toto speciální lehátko vyvinuli lékaři a vědci z Německa a Švýcarska. Používá se zejména při neurózách, svalových problémech, nespavosti, bolestech hlavy a migrénách. Jeho účinky posilují imunitní systém, dochází k spalování tuků na břiše a uvolnění celého těla.

K dispozici je 16 nastavitelných programů, lze měnit  intenzitu masáže. Při ošetření si odpočinete vleže, v lehkém oděvu.

V případě, že se chcete kompletně uvolnit, je možné odskočit si ze sauny do výřivky nebo na andaluční lehátko. Možnosti salonu jsou neomezené a nárokům zákazníka se meze nekladou. Celkovou pohodovou atmosféru dokresluje možnost občerstvení v podobě alkoholických i nealkoholických nápojů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16078 (rodina-finance.cz#22550)


Přidat komentář