Masáže Ostrava a okolí

Únava, stres a nervozita. Jen pár jevů, jejichž původ tkví ve svalovém napětí. Abyste se dokonale uvolnili, tak si dopřejte masáž, která vás dokonale zmobilizuje a dodá vám novou energii. Znovu nabytá síla se pak odrazí i ve vašem pozitivním výrazu.

Co se děje na masáži?

Existuje několik typů masáží, ze kterých si můžete vybrat. Záleží na tom, zda se chcete jen uvolnit, potřebujete** ulevit od vypětí po náročném dni,** chcete rozmasírovat namožené svalstvo nebo potřebujete pravidelnou masáž kvůli vleklým zdravotním problémům. Poté záleží na tom, jak jsou vedeny jednotlivé doteky a jaký je přítlak ruky, která vás masíruje. A není ani výjimkou, že vás masér zapojí do procesu. To když vám různé protahuje končetiny, ohýbá vás v zádech a protahuje vám jednotlivé svaly, aby jste byli pružnější a aby se kosti daly do správné polohy.

Masáž je dobrá i na psychiku

Masáž vás uvolní nejen po povrchu nebo i v hlubších strukturách kůže, protože se vám hněte pokožka. Tím, jak se působí na jednotlivé reflexní body a vy jen ležíte a nic neděláte, se uvolňují i vaše starosti ven a zbydou jen pěkné myšlenky.Tím se dostáváte do psychické rovnováhy, a poté, když vycházíte dokonale rozmasírováni ze salonu, tak se cítíte jako znovuzrození. Pokud se masáž provádí navíc za poslechu příjemné hudby a uvolňují se étery z aromatických olejů, tak je zážitek ještě intenzivnější. Už si asi říkáte, kam se obrátit. Máme pro vás tip, kde vám poskytnou dokonale uvolňující masáž.

** ** Klasická masáž

Rekondiční a regenerační masáž uvolní celé Vaše tělo a je zvláště vhodná pro uvolnění svalů a kloubů. Přispívá k odstranění bolestí zad a k prokrvení všech orgánů v těle. Masáž je prostředkem regenerace nejen tělesných, ale i duševních sil.
Klasická masáž je způsob, jak se svému tělo odměnit za to, že sedí celý den u počítače a pohyb má jen občas. Masáž je vhodná také po sportovní zátěži, protože většinou zatěžujeme své tělo jednostranně a po sportu nás často bolí. Masáž je vhodným způsobem regenerace svalů po zátěži.
### Masáž šíje v Ostravě

Začne se od shora. Strnulé svaly v oblasti krku bývají mnohdy i častým důvodem, proč vás bolí hlava. Uvolnění těchto svalů, kdy se cílí na speciální body a správně se masírují jednotlivé svaly vám pomohou nejen při napětí, ale mohou si poradit i s migrénami či vyřeší problém se zablokovaným krkem.

Masáž zad v Ostravě

Nejznámější, nejtradičnější a nejoblíbenější. Asi nemusíme zdůrazňovat, že nejen fyzicky namáhavé povolání, ale i sedavé zaměstnání zádům a páteři nesvědčí. Nechte si proto prohnětat jednotlivé svaly a každý obratel na zádech, po čemž se vám dostaví absolutní úleva. Není divu. Záda jsou největší plocha, co do masírované oblasti.

Lymfatická masáž

Dobrá funkce lymfatického systému je předpokladem pro zdraví a imunitu každého člověka. Lymfatický (mízní) systém zodpovídá, spolu s krevním systémem, za proudění tekutin v lidském těle. Je nedílnou součástí imunitního systému.
Shromažďuje škodliviny v těle a posléze je vylučuje. Je tvořen sítí lymfatických cév, uzlin a orgánů, které odvádějí přebytečnou tekutinu z mezibuněčného prostoru do krevního oběhu. Má také velmi významnou funkci v boji s infekcí tím, že odstraňuje nežádoucí látky z organismu a tvoří protilátky.
Masér velice jemnými hmaty na chodidle podporuje tok lymfy v celém těle. Dochází k odstraňování toxických látek z celého těla. Touto masáží se harmonizují orgány celého těla.
Lymfatická masáž může „odemknout“ lymfatické řečiště tak, jako odemykáme doma zámek dveří. Protože rozprouděná lymfa čistí téměř každou buňku vašeho těla, dochází při pravidelných lymfatických masážích ke zlepšení:
- Častých nachlazení - Bolestí kloubů - Bolestí hlavy - Menstruačních bolestí - Únavy - Deprese - Akné - Celulitidy - Otoky nohou

Reflexní masáž

Reflexní masáž je alternativní metoda stará téměř 5tis. Let. Vznikla ve východní Asii a díky své účinnosti si dnes získává stále více příznivců.
Reflexologie vychází z nauky o tlakových bodech a představují obecně dostupnou léčebnou metodu bez použití léků, která může být vhodným doplňkem ortodoxní medicíny. Jsou vhodné ke zmírnění dlouhotrvajících i náhle vzniklých potíží. Pro děti a starší lidi jsou techniky reflexní masáže obzvlášť přínosné. Všechny části těla propojuje energie, která proudí tělem od hlavy k patám po 10ti drahách (někdy nazývaných kanály - meridiány). Ve stavu nemoci se tyto kanály blokují a proudění energie je narušeno. Působení na nohy tyto kanály odblokuje, umožní energii volně proudit a obnoví rovnováhu. To vše vede k uvolnění těla. Úleva může nastat takřka okamžitě, ale léčení déletrvajících stavů může trvat delší dobu.
Pomocí tlaku na plosky nohou masér stimuluje reflexní body orgánů v těle. Dochází k uvolnění bloků a následně se nastartuje uzdravující proces. Je to jediná metoda, kde zjišťování potíží je současně i účinnou terapií. Cílem reflexní diagnostiky je nalézt nejslabší místo organizmu a obnovení toku životní energie.
Masáž reflexních zón vede k rovnováze těla i duše.

Medová masáž - opravdová detoxikační pecka

Medová masáž je speciální masážní technikou, která byla téměř zapomenuta. Terapeut při ní potírá záda masírované osoby voňavým rozehřátým medem, který je následně pomalými pohyby vmasírováván do kůže klienta. Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních pohybů dochází k vyplavování toxinů - škodlivých látek, které se za dlouhou dobu nahromadily v těle klienta a trvale oslabují jeho imunitu.
Medová masáž pomáhá v těchto případech:
- zlepšení funkce trávení, posílení imunity - vymizení některých oběhových potíží - oslabení negativních projevů - akné, celulitidy - úprava kvality spánku - snížení nebo dokonce vymizení depresí a migréně - při bolestech kloubů a svalů revmatického původu - nebo pokud prostě cítíte, že potřebujete jen pořádně „vygruntovat“ tělo

Reiki

Reiki je univerzální léčivá energie, kterou terapeut používá tak,aby obnovil tok energií v těle klienta.
Je prastará léčebná metoda přikládání rukou na tělo. Je velmi relaxační a příznivě ovlivňuje energetický systém člověka.
Nemá žádné kontraindikace a z rukou terapeuta cítí klient obvykle příjemné teplo. Pomocí Reiki se můžeme vyrovnat s fyzickými i emocionálními problémy a dojít k poznání a pochopení smyslu našeho života. Člověk se již po I. stupni otevře svými energetickými kanály této energii. Tato síla uvolňuje duševní blokády, které bývají často příčinou našich neduhů. Nečekejme zázraky, ale nechme reiki, aby nám pomáhala. ** **
## Spinal touch (překl. „dotek páteře“) – budete stát opět více zpříma

Spinal Touch je metoda, která dokáže pomocí velmi jemných doteků během krátké chvíle uvolnit a narovnat páteř a tím zlepšit fungování vnitřních orgánů. Zvláštnost této terapie spočívá ve vyhledání bodu těžiště rovnováhy, který se nachází zhruba v úrovni posledního páteřního disku,ale vzhledem k vychýlení páteře je u každého klienta toto centrum nepatrně jinde. Bod je vyhledáván specielní porovnávací metodou a zakreslen před začátkem terapie. Po skončení masáže se dosažený výsledek porovná druhým měřením s původním stavem a rozdíl ve vyrovnání páteře bývá vskutku až několik centimetrů.
Navíc během terapie** cítí klient neuvěřitelný příliv energie, která se rozproudí po celém těle**, neboť páteř se dostává do své přirozené pozice a nebrání jejímu průtoku. Po skončení terapie je důležité dodržovat určitá doporučení, aby výsledek byl trvalého charakteru. Spinal Touch by měl klient absolvovat 1 – 2 x týdně v celkovém počtu 5 – 10 ti návštěv.
Spinal Touch pomáhá tělu najít vlastní léčebnou sílu a dochází k hlubokému uvolnění celé struktury páteře.
### Ceny masáží v Ostravě

Můžete si dopřát masáže jednotlivých partií nebo vhodně kombinovat. Pokud si namixujete více služeb, tak vás cenově vyjde samozřejmě výhodněji, než kdyby se to poskládalo. Klasická masáž -masáž zad a šíje stojí 250 korun, celé tělo stojí 490 korun. Lymfatická masáž obličeje a chodidel stojí u paní Tromlerové 150 korun. Reflexní masáž chodidel za pouhých 150 korun. Medová masáž stojí s nanesením medu (3x) 60 minut 350 korun. Reiki  a Spinal touch - 250 korun.

Co by jste měli vědět o masáži

Existuje několik typů masáží, které vám mohou prospět. Existují ale typy, které nejsou vhodné pro všechy. Pokud se rozhodnete absolvovat masáž, tak se

poraďte s profesionálem, jaký problém tím chcete odstranit. Když byl trend thajských masáží, tak je spousta lidí chtěla vyzkoušet a dokonce si je i chválila. Posléze, kdy opadl tento boom, ale některé napadlo, že vlastně nemají třeba problémy s rovnáním páteře a že by ocenili spíše něco jemnějšího, co se zaměří více na svalovou oblast.

Vliv na výsledek masáže mají i prostředky

Vliv na výsledek masáže mají i prostředky, které se používají. Pokud chcete opravdu hloubkovou masáž, která se dostane až do svalu, tak se nepoužívají žádné masti, krémy či oleje. Ty svým složením totiž nevytváří tak drsný povrch a tím, jak ruka více klouže po kůži, tak se nemůže více zastavit na místě a působit na sval hlouběji. Je to dané i tím, že se zkracuje doba působení tlaku v jednom místě a vznikne tak nedostatek působení, které by si ošetřovaná oblast zasloužila.

S délkou masáže se to nemá přehánět

I když je vám proces** příjemný, tak se to s délkou nemá přehánět**. Půl hodiny nebo hodina bohatě stačí. Kdybyste se oddávali slastným dotekům dlouho, tak to vaše svaly již stejně tolik nepřijmou, protože už budou trochu unavené. Je tedy lepší, když si dopřejete masáže v pravidelných frekvencích v kratších intervalech. Tím se dosáhne optimálního výsledku.

Na masáž jedině k profesionálnímu masérovi

Možná se ptáte, proč zvolit maséra. To je jednoduché. Jedná se totiž** o profesionála,** který toho o svalech a těle ví více, než samotný laik. I když si občas dopřejete vzájemné masáže s partnerem, tak to děláte spíše proto, že vám jsou příjemné vzájemné doteky. Ale upřímně. Pomohly vám masáže od laika opravdu od nějakého problému? Možná, že jste se na chvíli uvolnili a cítili příjemně, ale další den znovu nastoupily bolesti, které vám komplikují život.

Masáže totiž není jen hnětení svalu. Není to tak, že se prostě masíruje místo, kde to bolí. Masér totiž sám ani dobře nemůže vědět, kde vás to více a méně bolí, co cítíte při masáži. Masér totiž zná strukturu a povahu jednotlivých svalů. Proto záleží na tom, jakým směrem a jakým tlakem ho masírovat tak, aby se dosáhlo kýženého výsledku. Naopak, některé neprofesionální masérské úkony vám mohou i přitížit. Např. v oblasti ledvin buďte opatrní, přílišný tlak v určítých místech nempůsobí dobře.

Jestli tedy chcete ulevit zádům, šíjím, povzbudit horní a dolní končetiny, tak se nechte rozmazlit profesionálem. Ten vám připraví dokonalou atmosféru a bude vědět, co má použít, abyste se zbavili problémů nejen fyzického původu, ale i psychického.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16065 (rodina-finance.cz#22464)


Diskuze a zkušenosti

Jarka | 13.02.2011 18:55
Masáže Ostrava Ty masáže vypadají dobře. Určitě vyzkouším :-)


Přidat komentář