Masáže Karlovy Vary a okolí

Únava, stres, napětí. Těchto průvodních jevů dnešní uspěchané doby se můžete zbavit několika způsoby. Nejlepší cestou je ovšem uvolnění celého těla. Nechte si proto uvolnit svaly a nechat se masírovat tam, kde to potřebujete.

Tajemství masáže

Masáž je velmi účinná nejen z toho důvodu, že vám uvolní svaly nebo klouby. Tím, jak se odbourávají fyzické blokace, se odstraňuje i zátěž psychická, která má za vinu hned několik faktorů. Naše výkonnost v práci není taková, jaká by mohla být. Fyzický stav těla není rovněž ideální, a proto jsme náchylnější k různým nemocem. Celková únava a znuděnost nás nutí vést nepříliš kvalitní život. Všechny tyto faktory mají vliv na neplnohodnotný život, proto zabraňte negativním vlivům. To uděláte nejsnáze, když se svěříte do rukou odborníka. Fyzioterapeut určí nejen původ problému, ale umí ho i řešit.

 

Aromaterapie

Velice příjemná, jemná a nenáročná technika, při které se uvolníte a zrelaxujete své tělo. Pomocí masážních doteků a výparů esencí z aromatických olejů se nejen uvolní vaše ztuhlé svaly a zablokované kosterní části, ale zároveň se regeneruje vaše mysl. Ať už řešíte sebevětší problém, po absolvování aromaterapie vám potíž přijde snáze řešitelná. Proto, i když zrovna nemáte čas, náladu a ani chuť na masáž, tak tento precedens zkuste překousnout a nechte se hýčkat. Procedura, spolu s přípravou vám zabere jen asi hodinu a půl. Raději si třeba přivstaňte, protože metoda vás dokonale nabije a vzpruží, jako byste se dobře vyspali.

Samotná procedura pak podporuje krevní a lymfatický oběh, zlepší se váš nervový systém a jemné, terapeutické dotyky vám přinesou pocit emocionální pohody.

Měkké techniky masáže

Tyto procedury patří mezi fyzioterapeutické metodiky, které zacílí na váš problém, se kterým přijdete. Potom se potíž odstraňuje, aby došlo k napravení a znovuobnovení běžné funkce. Když máte namožené nebo jinak bolavé svaly, problémy se šlachami či kloubní blokády, tak se vám činnost těchto částí pomocí masáže znovu vzpruží, a to na dlouhou dobu. Tím, jak je masáž rehabilitačně vedena, tak přispívá k dlouhodobému účinku než jak tomu bylo u jiné specifické masáže.

Reflexní masáž

Metoda reflexní masáže pomáhá odstraňovat hluboko zarytý problém. Přitom se jedná o metodiku masáže plošek nohou. Jak je to možné? Na nohách se totiž nachází nejvíce akupresurních bodů (ještě také na rukou nebo uších, ale zde je jich podstatně méně), z nichž každý vede k určitému orgánu. Tím, jak se masáží každý bod stimuluje, tak vysílá danému orgánu vzruch, který ho nutí, aby správně pracoval. Je to nemožné? Jen si vezměte jak chvályhodné jsou techniky akupresury. Relexní masáž čerpá z jejích poznatků. Proto, pokud vás tíží problém a běžná západní medicína si s tím neporadí, tak zkuste reflexní masáž.

Reiki

Proces, kdy se pomocí doteků odblokovává váš problém. Je to pro vás abstraktní? Tak si jen představte, co s vámi udělá, když máte třeba jen splín a někdo vás pohladí. Tento smysl doteku není jen založen na fyzickém přijetí doteku někoho jiného. Ve vás se totiž aktivuje něco, co vás tímto pocitem uklidní. Dotyčný vám totiž předává svoji energii a vy víte, že někdo vám pomáhá a nabíjí vás novou silou. To je i jedním ze smyslů reiki. Různé přikládání rukou na tělo klienta pomáhá k přenosu energií. Tím se uvolňuje i energie v těle. Když je totiž tato síla zablokovaná, tak má leckdy za příčinu i řadu onemocnění. Zejména nemoci, které souvisejí s psychikou, která následně ovlivňuje i fyzický stav organismu. Ale jak nám energii předává někdo jiný, tak se jednotlivé energetické dráhy (meridiány) a energetická centra (čakry) znovu dostávají do správné funkce a posiluje se jak naše fyzické zdraví, tak i mentální rozpoložení.

Thajská masáž

Technika thajské masáže čerpá z východních nauk. Pomocí soustředění se na deset linií, kudy vedou akupresurní body, se stimulují důležité body, které léčí nemoci nebo jen odblokovávají od bolesti. Stimulují se zde energické cesty, kudy musí správně proudit síla, aby vaše tělo bylo ve fyzickém i duševním pořádku. Na jednotlivé body se působí speciálním tlakem, který je stimuluje a zároveň se vám protahují i jednotlivé části těla, aby došlo k maximálnímu odblokování. Tím se vám nejen pročistí fyzické cesty, ale rovněž se zhybní i klouby. Dopřejte si proto tuto masáž, která byla horkou novinkou tak před pěti lety, ale pořád se těší velké oblibě.

Vakuová masáž

Metodika, kdy se používá systému podtlaku. Tím, jak se vám jednotlivé baňky přisají na kůži a vytváří kompresi, tak jejich působení je účinné i hluboko pod kůží. Zde mohou být různé zatvrdliny, které jsou příčinou vaší bolesti. Baňkováním se však zatvrdliny zruší a vy máte znovu pružné, ohebné a nebolavé tělo.

Lymfodrenáž

Jestli vás trápí celulitida, tak lymfodrenáž je velmi oblíbená a hlavně účinná metoda jak se ji zbavit.** Celulitida** je totiž projev, kdy se v tkáni usadí tukové buňky, které tam zbytní a nelze je běžně odstranit. Nelze je odstranit cvičením, krémy ani dobrou stravou. Zbytnělé buňky se musí mechanicky odbourat, proto i štíhlé ženy mohou mít tento problém. Pomocí lymfodrenáže se však záměrně působí na tento problém.

Pomocí tlaku, který je při masáží vyvíjen na pokožku se rozproudí lymfatický (nebo také mízní) systém a aktivují se cévky, kterými se odvádí lymfa. Tlakem se rozbourá struktura tuku a jeho částečky jsou pak odváděny z těla ven. Zároveň se zbavíte i různých otoků, vaše pokožka bude mít lepší tonus, detoxikuje se a zpevní vaše tělo a zároveň shodíte i na hmotnosti.

Masáž je nejlepší cestou, jak vzpružit tělo i mysl, proto neváhejte a nechte se hýčkat profesionálními doteku odborníka, který vás zbaví bolesti, stresu, napětí a únavy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16116 (rodina-finance.cz#22728)


Přidat komentář