Masáž obličeje, krku a dekoltu

Dokonale krásnou tvář touží mít každá žena i dívka. K tomu, aby toho docílila po všech stránkách, by si měla občas dopřát i masáž obličeje. Krásná a rozzářená tvář je základem krásného vzhledu každé ženy.

Masáž obličeje, dekoltu a krku má velmi blahodárný vliv na celou pleť, která se velmi krásně zjemní a dodá na své pružnosti. Masáží těchto částí těla, si vyrovnáte také svou psychiku, ale i dokonale uvolníte šíjové a obličejové svaly. Pouhá jemná masáž na spáncích velmi kladně působí i při migrénách. Masáž je prostě relaxace, radost, krása a skvělé harmonické uvolnění těla i duše.

 

Jaké druhy masáží existují?

Je jich mnoho druhů, ale v dnešní době je velmi oblíbená liftingová masáž. Samozřejmě i další druhy jsou velmi příjemné a uvolňující. Vždy by mělo záležet na každé ženě, která masáž je pro ni příjemnější a dokáže jí navodit do nádherné uvolňující atmosféry. Právě samotné uvolnění, je základem správné masáže. Jestliže je nám určitá masáž nepříjemná, měli bychom vyzkoušet i jiné, nebo si je udělat sami. Druhy masáží například jsou:

Masáž lávovými kameny

je velmi příjemná vzhledem teplotě lávových kamenů a masáže, což dodává harmonii. Povzbudí se lymfatický systém a uvolní se veškeré svaly v oblasti krku, tváře a dekoltu.

Lifting neboli vyhlazovací masáž

její výhodou je, že jsou okamžité viditelné výsledky. Díky této masáži zároveň dokonale detoxikujete pokožku. Vypíná pleť, brání vzniku vrásek, prokrvuje a okysličuje pokožku a zmírňuje napětí v tváři. Nedoporučuje se ženám, které mají zánětlivé onemocnění, záněty lícních nervů a poruchy štítné žlázy.

Křišťálová masáž

tato masáž se používá za pomocí křišťálových tyčinek, které se přikládají na akupresurní body. Pleť dostává plno energie a rovnováhu. Čistí jí a uvolňuje veškeré nervové blokády v obličeji.

Lymfatická masáž

hlavní výhodou je potlačování vzniku vrásek, akné a nerovností. Velmi dobře působí na otoky kolem očí. Pleť je pružná a hydratovaná, snižuje migrénové stavy, chronické rýmy a běžné onemocnění pleti. Uvolňuje a vyprazdňuje uzliny v krku a podpaží. Po této masáži může nastat únava, pocit suchosti v ústech, mírné bolesti hlavy, pokud máte akné tak mírné zhoršení stavu, které později odeznívá. Je proto velmi nutné hodně pít.

Relaxační masáž

už samotný název napovídá, že se jedná o relaxační masáž. Která velmi dokonale uvolňuje veškeré blokace, prokrvuje pokožku a ulevuje od bolestí. A tím Vás dovede do naprostého uvolnění a relaxace.

Klasická masáž

pomáhá při celkové regeneraci. Velmi dobře prokrvuje pokožku i v hluboko uložených tkáních. Pokud je tato masáž dobře provedena, pociťujete úlevu i v okolí masáže. Jestliže se cítíte špatně psychicky nebo fyzicky je tato masáž přímo ideální.

Thai Sun masáž

je masáž s kombinací lávových kamenů a thajské masáže. Díky této kombinaci se pokožka velmi dobře regeneruje, relaxuje, odstraňuje migrény a bolesti hlavy. Proto je velmi oblíbená a uznávaná.

Kosmetická masáž

tuto masáž Vám rádi provedou v jakémkoliv kosmetickém studiu, kde pomocí různých kvalitních kosmetických přípravků Vaší pleť dokonale prokrví a vyhladí. Vaše tvář se nádherně rozzáří a bude vypadat dokonale svěže.

Regenerační masáž

Je podobná kosmetické masáži, kde díky různých kosmetických přípravků se pleť dostává do nádherné harmonie a zároveň se nádherně regeneruje.

Thajskámasáž

má velmi kladné relaxační účinky, je velmi oblíbená. Provádí se za pomocí různých vonných olejíčků, proto se jí také říká olejová. Uvolňuje centrální nervový systém. Snižuje oslabení obličejových svalů a stárnutí pokožky.

Čokoládová masáž

je vhodná také na obličej, krk a dekolt. Dodává tak pleti vitamíny, minerály, koenzymy a antioxidanty.

Indická masáž

velmi dobře uvolňuje ztuhlé svaly, pomáhá od bolestí hlavy, uvolňuje viditelné napětí v tváři a dokonale uklidňuje centrální nervový systém.

Čínská masáž

tato masáž je vhodná také na obličej, krk a dekolt. Je velmi účinná. Zaměřuje se na Yin a Yang. Dokonale uvolňuje, prokrvuje a navozuje celkovou harmonii. Je vhodná i na celé tělo.

Jak často je vhodná masáž

Tyto masáže jsou vhodné individuálně. Vždy záleží na tom, jak se cítíte. Můžete si je dopřávat každý den, nebo pouze jednou za týden. Pokud se po první masáži cítíte dobře a uvolněné, můžete tyto masáže podstupovat podle Vašeho uvážení. Vždy je velmi vhodná konzultace s masérem, který Vám 100 % řekne, co je vhodné.

Masáž obličeje - jak ji provádět?

Pokud se naučíte základy masáže sami, máte velikou možnost si jí dopřávat každý den. Základem je klidné a tiché prostředí s relaxační hudbou a tlumenými světly. Při masáži obličeje je nutné používat měkké tahy, které nesmí být příliš hluboké, aby nevznikaly otoky. Tahy musí být pomalé a rovnoměrné. Používejte vždy pouze prsteníček, prostředníček a ukazováček, docílíte tak dokonalé klasické masáže.

Masáž čela

začíná od středu obočí krouživými pohyby přes celé čelo. Opakujte vždy pětkrát.

Masáž nosu

** ** od vnitřní části očí jemným tahem za pomocí ukazováčku provádějte jemnou masáž po stranách nosu. Opakujte 4 krát.

Masáž očí

** **kůže kolem očí je velmi jemná a citlivá, proto je nutná opatrnost. Ukazováčkem nad obočím a prostředníčkem pod okem jemnými pomalými tahy masírujte z vnitřního očního okolí směrem ven. Opakujte 3 krát. Pokud Vás bolí nosní dutiny nebo pociťujete stres, je dobré pomocí prsteníčku jemně přitlačit na kořen nosu a rychle pustit. Opakujte 5 krát.

Masáž úst a brady

prostředníčkem a ukazováčkem krouživými pohyby od brady směrem vzhůru podél úst a rtů jemně masírujte 5 krát. Pokud máte na bradě až k uchu tukové polštářky je velmi dobrá tak zvaná štípaná masáž po celé délce. Což se od brady pomocí ukazováčku a prostředníčku směrem nahoru jakoby štípete, ale směrem dolů pokračujete jemnými krouživými pohyby. Toto opakujte 5 krát.

Masáž krku a dekoltu

u krku začínáme od zadní strany krouživými pohyby směrem nahoru. To opakujte 5 krát. Potom začněte u klíční kosti třemi prsty, směrem k bradě 4 krát.

Masáž uší**

**

pomocí palce a ukazováčku jemnými krouživými pohyby směrem nahoru 4 krát. Pro uvolnění tlaku podél čelisti pomocí palce od zadní strany uší krouživými pohyby až bradě.

Výhody automasáží jsou nejen ty, že si je můžete dopřávat každý den, ale také proto, že se velmi rychle a kvalitně zbavíte bolestí hlavy, migrén a budete odolnější vůči některým nemocem a dodáte si energii.

Nevýhodou je, že při těchto masážích se dokonale neuvolníte, jelikož se budete muset soustředit na tahy, které děláte. Proto je automasáž vhodná pouze jako okamžitá pomoc při bolestech.

Masáž obličeje, krku a dekoltu je skvělá relaxace

Veškeré masáže obličeje, krku a dekoltu mají vysoce relaxační i uvolňovací účinky a blahodárně působí na celý hlavní centrální nervový systém, který se nachází hlavně v obličejové části a hlavě. Ten ovlivňuje celé tělo. Proto se vždy naše veškeré emoce, které prožíváme, vyjímají v naší tváři. Pokud se chceme cítit dokonale uvolněné, jsou masáže ideální. Tyto masáže si může dopřát každý. Ceny jsou sice individuální, ale některé masáže se pohybují již od 100,- Kč.  Tak proč si je nedopřát? A to nejenom ženy a dívky, ale také muži.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16057 (rodina-finance.cz#22386)


Přidat komentář