Masáž obličeje - facelifting Jičín

Dělají se Vám vrásky? Máte kruhy pod očima? Chcete vypadat mladší? Zkuste gymnastiku obličeje. Při pravidelném procvičování obličejových svalů viditelně omládnete, zpevní se Vám pleť a zmizí i kruhy pod očima.

Liftmassage obličeje

Žádné kosmetické přípravky ani elektrické metody nejsou tolik účinné, jako face-lifting Cosmécanique. Přístroj Cellu M6 Keymodul 2S, se kterým právě máte tu čest se seznámit, je poslední patentovaná novinka a nejúčinnější profesionální řešení pro použití v salonech krásy francouzské společnosti LPG Systems.

Tato unikátní metoda ošetření stimuluje a vypíná pokožku, čímž bojuje s příznaky stárnutí. Zaměřuje se na ty části pleti, kde může být využito mechanického působení.

Metoda se používá na:

 • Vrásky v koutcích očí
 • Povislou linii čelistí
 • Tmavé kruhy pod očima
 • Vrásky v okolí rtů
 • Vrásky mezi obočím

Výsledky této metody popírají gravitační zákony! Již po prvním ošetření dochází k odstranění nedostatků, viditelnému vykreslení kontur obličeje a redukci vrásek. Přístroj má 20 počítačově řízených programů, 9 stupňů intenzity pro všechny typy pleti, 3 ošetřující hlavice různých tvarů a velikostí, které dovolují ošetřit každou část obličeje a 3 aktivní systémy vibrací, určené pro zpevnění, vyhlazení a odvodnění. Přiložené hlavice vytvářejí rytmické, nepřetržité mikroimpulzy, působící jako skutečná gymnastika obličeje, kterou se mechanicky aktivuje kolagen. Pleť se stává pevnější, hladkou a hebkou. Přístroj obsahuje speciální program i pro problematickou pleť. Velmi jemné ošetření čistí pleť, stahuje póry a odvodňuje tkáně.

 

Co to je obličejová gymnastika.

Jde o cílené stahování a uvolňování obličejových svalů, které způsobí, že pleť se stane hebkou, pružnou a zpevněnou. Obličejové svaly napínáte i při obyčejné mimice, ale většinou je to jednostranné, protože se smějete nebo mračíte jen jedním způsobem. Proto se Vám na určitých místech tvoří vrásky. Díky obličejové gymnastice zapojíte a procvičíte všechny obličejové svaly. Následně můžete zlepšit i svou mimiku a tím zabránit vzniku některých mimických vrásek. Při procvičování svalů obličeje se prokrvuje i pokožka a tím se zvýší přísun kyslíku do buněk. Svalová a vazivová vlákna se rychleji regenerují a pokožka vypadá mladší a stává se pevnější.

Mimika obličeje

Na mimice se podílí 21 svalů v obličeji a 51 svalů v šíji. Větší část z nich ovšem nevyužíváme. Tyto nevyužívané svaly ochabují a následně ochabuje i pleť obličeje. Gymnastika obličeje nezabrání vzniku vrásek úplně, ty ke stárnutí patří. Nejde o žádnou zázračnou léčbu. Gymnastika obličeje ale dokáže vznik vrásek a jejich hloubku omezit. Může ovlivnit například vznik nových vrásek v oblastech mezi obočím (způsobené mračením), či u koutků úst a v okolí očí (způsobené smíchem).

Jak cvičit - gymnastika obličeje

Výhodou je, že cvičit můžete i při sledování televize, nebo klidně i v práci. Nejlepší je ovšem cviky provádět ráno a večer vždy po 10 minutách. Začněte před zrcadlem, abyste mohli svou mimiku kontrolovat. Před cvičením naneste na tvář a krk krém, tím svaly zahřejete a připravíte na následnou zátěž.

Základní cviky - gymnastika obličeje

 1. Propleťte prsty rukou a přiložte je na čelo. Nyní se snažte zvedat obočí. Napětí by mělo trvat asi 6 vteřin, poté svaly asi na 10 vteřin uvolněte a následně znovu opakujte. Čelo si držíte, aby se zamezilo vzniku mimických vrásek. Toto cvičení je vhodné proti vráskám mezi obočím.
 2. Přiložte prsty na pleť v okolí očí a zlehka táhněte směrem dolů. Nyní se usmějte tak zeširoka jak to jen jde. Vydržte tak 5 vteřin a poté uvolněte. Cvik opakujte 6 – 8 krát. Prsty v okolí očí zabrání vzniku vrásek. Toto cvičení je vhodné pro posílení tváří.
 3. Vykulte oči jak nejvíc to jde a snažte se rychle mrkat. Tím podpoříte lymfatický oběh a bojujete proti vráskám v okolí očí a proti kruhům pod očima.
 4. Našpulte rty jako při polibku, napněte svaly co nejvíce to jde a asi po 6 vteřinách uvolněte. Zkuste cvik opakovat dvacetkrát. Získáte tím plné rty a zpevníte jejich vazivo.
 5. Co nejvíce vyplázněte jazyk, vydržte tak 6 sekund a poté uvolněte. Opakujte 15 krát. Docílíte tím zpevnění krku, podbradku a čelistí.
 6. Nyní zatněte zuby a současně natáhněte krk nahoru dokud neucítíte jak se Vám napíná svalstvo na krku a čelistech. Opakujte 15 krát. Tímto cvikem zpevníte krční svalstvo.
 7. Přivřete oči jen na úzkou štěrbinu. Prsty přitlačte na podočnicový  oblouk a napínejte oči proti nim. Opakujte asi 10 krát. Tento cvik procvičuje svaly v okolí očí.
 8. Přiložte prsty obou rukou na obočí a tlačte směrem dolů. Obočí tvoří protitlak. Tlačte prsty jemně, aby se nevytvořily vrásky na čele. Zpevníte tak čelo.
 9. Představte si, že chcete ze stromu sníst jablko. Zvedněte hlavu a otevřete ústa a napněte krční svaly. Vydržte tak 5 vteřin a uvolněte. Toto cvičení posiluje krční svaly.
 10. Vyslovte hlásku „O" se rty do kroužku. Napněte přitom co nejvíce svaly kolem úst a vydržte asi 5 vteřin. Poté uvolněte a opakujte přibližně 15 krát. Tento cvik je vhodný proti vzniku vrásek kolem rtů.

Gymnastika obličeje - závěrem

Cviků je spousta. Které si vyberete záleží na tom, které vrásky Vás trápí nejvíce. Tento soupis základních cviků slouží pouze jako uvedení do toho, čím obličejová gymnastika je.

Pokud jste se rozhodli s obličejovou gymnastikou začít, rozhodně absolvujte nějaký začátečnický kurz v některém z kosmetických salónů, nebo si kupte příručku.  Rozhodně se nespoléhejte na videa nahraná na youtube, kde lidé většinou nekvalifikování provádí gymnastiku obličeje.

Při obličejové gymnastice je důležité vytrvat a cvičit pravidelně, jinak svaly znovu začnou ochabovat. Postupně začnete kontrolovat vaši mimiku i při mluvení a nebudete zbytečně krčit čelo, nebo nos a tím si způsobovat zbytečné mimické vrásky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15975 (rodina-finance.cz#20786)