Manikúra a pedikúra zdravě - Příbram

Ruce jsou naší vizitkou. Ať už píšete, platíte, čtete si, pracujete na PC, jíte, podáváte někomu ruku při setkání, loučení, pohledy druhých, dříve nebo později sklouznou na Vaše ruce. Nechte se hýčkat a dopřejte si profesionální manikúru a pedikúru.

Klasická manikúra

Jedná se o základní úpravu Vašich nehtů, jenž může být navíc doplněna odborným nalakováním nehtů. Součástí manikúry může být také peeling rukou, masáž rukou a nebo parafínový zábal, který vyživí a vyhladí pokožku Vašich rukou. Ruce jsou důležité, protože jsou lidem na očích po celý rok. Ovšem neměli bychom zapomenout na naše chodidla. Na jaře a v létě nosíme především otevřené boty, proto jím věnujeme více pozornosti. Pokud chceme mít ale v otevřených botkách krásné nožky, měli bychom jím dopřát péči u pedikérky i v průběhu roku, tak aby ve výsledku vypadali krásně v kterémkoli období.

Pedikúra Příbram

Péči o nohy není radno podceňovat. Základní péče spočívající v pravidelném krémování nohou, nám většinou dlouho nebude dostačovat. Nejen pleť obličeje, a pokožka těla se potřebuje čas od času zbavit odumřelých buněk, a to za pomoci peelingu. Také na kůži, ploskách nohou odumírá kůže, a pokud bychom ji neodstraňovali, začne se nám dříve nebo později vytvářet suchá krusta, se kterou si již poradí jen zkušený pedikér. Pokud byste si suché a ztvrdlé kůži na patě nevšímali, může stav nohou dojít tak daleko, že Vám kůže na patě, ale třeba i palcích praskne a věřte, že to pekelně bolí a hojení trvá poměrně dlouhou dobu. Navíc se při pedikúře od profesionála, báječně zrelaxujete, kdy budete jen tak odpočívat, nebo popíjet lahodný šálek čaje, vychutnávat příjemnou melodii, nebo si také povídat s pedikérkou o všem možném.

Jak poznáte dobrého pedikéra

Pedikér by se neměl hned pouštět do práce, rozhodně by se měl zajímat o Váš zdravotní stav, jaké problémy Vás sužují. Pedikér se Vás také zeptá, zda jste již na pedikúře byli. Zda na suché nebo mokré. Bude se zajímat, jakým způsobem pečujete o nohy. Veškeré odpovědi na otázky pomohou pedikérovi, aby zvolil nejvhodnější metodu ošetření nohou, také se bude ptát zda nemáte zdravotní potíže třeba například cukrovku. Správná pedikérka by měla tohle vědět aby zvolila správné možnosti pedikúry.

Možnosti pedikúry:

Mokrá pedikúra

Tak jako to děláte nejspíš i Vy sami doma, ponoříte si nejprve nohy do teplé lázně s nejrůznějšími přípravky, například solí z Mrtvého moře. V případě, že však máte nalakované nehty, pedikér Vám je před samotnou lázní odlakuje. V lázni budou Vaše nohy relaxovat po dobu cca deseti minut. Vy si zatím můžete vychutnat šálek čaje, kávy, nebo se může pracovník salonu věnovat Vašim rukám, kdy si budete moci dopřát například pedikúru i manikúru v jeden den.

Jakmile Vám pokožka na nohou změkne, sleduje se pokožka na patách, osuší Vám pedikér nohy a za pomoci speciálního nástroje opatrně odstraní veškerou zrohovatělo kůži na chodidlech a patách.

Poté je na řadě jemný peeling, který nejen prokrví pokožku nohou, ale také dohladí kůži na nohou. Po peelingu si můžete, je-li v nabídce, dopřát vyživující zábal na nohy, který pokožku nohou příjemně změkčí, vyhladí a poskytne tolik potřebnou hydrataci a výživu. Nohy Vám pedikér zabalí do folie a froté ručníku, nebo také nahřívacích návleků. Takto budete opětovně relaxovat po dobu deseti až patnácti minut. Může se stát, že výživný zábalový krém se celý vstřebá do pokožky nohou, to bude jen svědčit o tom, že pokožka Vašich nohou byla vysušená a výživu nutně potřebovala.

Po peelingu Vám pedikér zastřihne a zapiluje a vyleští nehty, odstraní přebytečnou kůžičku kolem nehtů, odstraní nečistoty z nehtového lůžka.

Po zábalu se můžete těšit, je-li v nabídce salonu, na příjemnou, uvolňující masáž, a to od konečků prstů, až po kotníky, či lýtka.

Po masáži, pokud si budete přát, Vám může pedikér nalakovat nehty, a to buď bezbarvým lakem, barevným, nebo udělat francii.

Kombinovaná pedikúra

To je postup, kdy je provedena medicinální přístrojová pedikúra (suchá) v kombinaci s pedikúrou klasickou (mokrou).

SPA pedikúra

SPA - pedikúra je jedinečné ošetření vytvořené k osvěžení a zklidnění nohou. Tato procedura je čistící, relaxační a regenerační. Slouží k ošetření nehtů, zjemnění a regeneruje suché a popraskané kůže. SPA - pedikúra je vhodná pro ženy i muže. SPA - pedikúra je určená na dokonalé osvěžení a regeneraci nohou.

Pravidelnost u pedikúry

Je dobré, když budete navštěvovat pedikérku pravidelně, a to zhruba jednou za měsíc. Někteří lidé podceňují starost o nohy tím, že chodí na pedikúru jen na jaro či léto, aby v letních botách vypadali Vaše chodidla dobře. Během příští návštěvy u pedikérky bude na Vás, abyste si nohy pravidelně krémovaly a alespoň jednou týdně si vždy za pomoci rašple obrousili přebytečnou kůži na nohou, především pak na patách. Vaše nohy si vyžadují pravidelnou péči, protože Vás nosí celý život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16045 (rodina-finance.cz#22225)


Přidat komentář