Laserové operace, kvalitně a pěkně

Nosíte brýle na blízko, či dálku? Nebo se potýkáte s chrápáním? Či byste se chtěli zbavit jizviček, mateřských znamének nebo bradavic? Laserové operace jsou jedinečné v tom, že jsou prakticky bezbolestné, bez většího krvácení. Navíc hojení probíhá rychle.

Oční laserové centrum Plzeň

Otravují Vás brýle, chcete se na svět dívat svýma očima a né přes dioptrie a nebo kontaktní čočky? Oční laserové centrum v Plzni Vám nabízí řešení. Nevidíte do dálky a nebo máte problém si bez brýlí přečíst časopis, tak neváhejte a navštivte oční laserové centrum, kde Vám pomohou Vaši vadu zraku odstranit. Shlédněte jejich internetové stránky www.ofta.cz nebo klikněte přímo zde a dozvíte se více o nabízených zákrocích.

allegretto_laser
 

 

 

** Adresa: Sokolovská 82**

323 00 Plzeň

Tel :377 539 125

 

Tato laserová pracoviště jsou vybavena nejmodernějšími excimerovými lasery renomovaných výrobců. Tyto technologie  umožňují odstraňovat krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus (včetně dalekozrakého) a dále v kombinaci s jejich diagnostickým vybavením provádět i individualizované refrakční zákroky na rohovce na základě topografických nebo aberometrických dat. Jsou schopni řešit i řadu nestandardních refrakčních změn rohovky, např. stavy po úrazech oka nebo po předcházejících operacích např. šedého zákalu anebo laserových.

Allegretto_treat_small

Typy laserových operací

 • Laserová operace očí
 • Laserová operace chrápání
 • Laserová operace odstranění jizviček, znamének
 • Laserové operace mandlí
 • Laserové operace křečových žil

Laserová operace očí

Sužuje Vás krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus a nechcete se s Vaším stavem smířit a nosit korekční pomůcky – brýle, čočky? Pak rozhodně nemusíte. Můžete využít možnosti laserové operace.

Laserová operační metoda Lasik – Laser in situ keratomileusis, řeší oční problémy, jako je krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus. Tato metoda patří mezi nejužívanější laserové metody vůbec.

Princip laserové operace očí Lasik

Při laserové operace dojde k částečnému mikrochirurgickému odříznutí rohovkové lamely a poté následuje laserová korekce, a to v hloubce oční rohovky. Samotná operace se skládá ze dvou, na sebe navazujících částí. Nejprve dojde k vytvoření rohovkové lamely, kdy na rohovce Vám jsou vyznačeny značky pro pozdější snazší orientaci lamel. Po tomto označení je Vaše rohovka pečlivě opláchnuta a osušena. Poté se na oční kouli přisaje kroužek, jenž zajišťuje stabilizaci. Poté za pomocí mikrokeratonu dojde k seříznutí rohovkové lamely. Následuje druhá část operace, kdy nastává odstranění potřebného množství podpůrné tkáně. Na závěr operace je Vám lamela rohovky zpětně přiložena na původní místo. Lamela se nepřišívá, protože během dvanácti až čtyřiceti osmi hodin sama přilne k rohovkové tkáni.

Rekonvalescence po operaci očí

Počítejte s tím, že krátce po operaci můžete pocítit určité nepříjemné vnímání v očích, jako pálení, škrábání, řezání, jakoby vám do oka něco spadlo. Tato bolest Vás může trápit cca 4 ohdiny po provedeném zákroku. Nemusíte mít však obavy, trápí-li Vás tyto bolesti, budou Vám aplikovány léky na jejich zmírnění.

Kontroly po laserové operaci očí

Tak, jako u každé operace, i u této Vás budou čekat nějaké ty kontroly. Zpočátku po týdnech, později po měsíci, až čtvrt roku. Poslední kontrola je zhruba půl roku od provedené operace.

Výhody laserové operace očí

 • bezpečnost operace

 • rychlost provedení operace, kdy operace jednoho oka trvá maximálně deset minut.

 • rychlá obnova zrakových funkcí, a to při minimálním výskytu případných nežádoucích účinků

 • již během měsíce u Vás dojde k finální stabilizaci vidění

 • téměř bezbolestná metoda

 • malý výskyt nežádoucích účinků

Pro koho není laserová operace očí vhodná

Není Vaše refrakční vada ustálena, tj. během posledních dvanácti měsíců, od naplánované operace, u Vás došlo ke změně síly dioptrií.

Máte nemoc, u které užíváte léky, jenž zpomalují hojení ran, jedná se například o cukrovku, autoimunitní nemoci aj.

Také je důležité probrat s lékařem vhodnost operace, sužuje-li Vás například rohovkové onemocnění, herpes simplex, glaukom aj.

Cena laserové operace očí

Nelze stanovit jednotnou cenu. Cena se liší například dle pracoviště, kde si necháte operaci provést. Přibližná cena za operaci jednoho oka je 20 000 Kč.

Laserová operace chrápání

Spíte-li s osobu, která chrápe, ať už nepatrně, nebo se „do toho pěkně opírá“, není žádný med. Chrápající osoba se vyspí, pokud tedy na ni neustále nepomlaskáváte, nežďucháte aj. Zato Vy se nevyspíte a pak jste celý den jak mátohy. Chrápání však není jen nepříjemnou zvukovou kulisou při spaní, může způsobit chrápajícímu i zdravotní problémy.

Jak se poměrně jednoduše, rychle, bezbolestně zbavit chrápání, nabízí laserová operace.

Co předchází laserové operaci

Před operací je součástí konzultace screening na spánkovou apnoe, což je porucha dýchání ve spánku, kdy horní cesty dýchací jsou během spánku blokovány uvolněným měkkým patrem, svaly hltanu a jazykem. Mezi příznaky spánkové apnoe patří chrápání spojené s přerušovaným dýcháním. Současně se u postiženého může objevit bolest hlavy, nadměrná denní spavost aj.

Jak probíhá laserová operace chrápání

Odborný lékař nejprve vpraví místní anestetikum, a to do měkkého patra. Bolestivosti se při aplikaci anestezie nemusíte obávat, jedná se spíše o nepříjemnou záležitost, kdy je zapotřebí, abyste překonali dávicí reflex. Následně Vám je upraveno pomocí laseru měkké patro, aby vibrace, jenž způsobují hluk, byly co nejmenší, či dokonce zcela vymizely. Poté se laserem zkrátí a opětovně vymodeluje pokleslé měkké patro i čípek.

Tím, že operace probíhá v ústní dutině a za pomoci místní anestezie, jde důležité, abyste jako pacienti s lékařem spolupracovali. Vaším „úkolem“ bude soustředění se na dýchání, abyste překonali nucení na zvracení. Lékař také pracuje výhradně vždy během Vašeho výdechu, a to z důvodu, abyste neinhalovali kouří i zápach, který je doprovodným jevem u laserového zákroku.

Rekonvalescence po laserové operaci chrápání

Operované měkké patro se postupně se zahojením posune výše, čímž dojde k utažení a ustátí nepříjemné vibrace.

Po zákroku můžete mít pocit jakoby škrábání v krku, je to dáno tím, že tam máte nezhojenou zatavenou tkáň. Jinak nebudete v podstatě pociťovat nic neobvyklého.

Zhruba dva dny po samotném zákroku můžete zaznamenat nepříjemný pocit v krku, kdy potom přijde bolest, která jakoby připomíná bolest při angíně. Tento stav se Vám bude zhruba po dobu jednoho týdne zhoršovat, ovšem poté bolest postupně přestane. Bolest postupně odezní s hojením slizničního povrchu.

Nemusíte mít však obavy ze zmíněných bolestí, protože je možné je tlumit nejrůznějšími léky.

Výhody laserové operace chrápání

 • krátkost zákroku, operace trvá cca pouhých deset minut

 • významné potlačení až úplného odstranění chrápání

Cena laserové operace chrápání

Samotná operace Vás přijde zhruba na cca 11 000 Kč. Tato cena nezahrnuje komplexní vyšetření. Cena se také může lišit dle jednotlivých pracovišť a na základě rozsahu zákroku.

Laserová operace odstranění jizviček, znamének

Máte na tváři jizvičky, mateřská znaménka, bradavice, které zrovna nelichotí Vaší tváři? Nemusíte se trápit, máte možnost se zbavit těchto „nedokonalostí“ jednou provždy a budete se již jen těšit z hladké tváře.

Princip laserové operace odstranění jizviček, znamének

Zákrok se většinou provádí po místním znecitlivění. Na základě typu použitého laseru je zákrok zcela bez krve, nebo jen s minimálním krvácením. Daná ranka se nešije, navíc v oblasti obličejové části není také zapotřebí ani žádné krytí obvazem. V případě, že přeci jenom je nutné šití, stehy se odstraní zhruba z osm až deset dnů po zákroku.

Co předchází laserové operaci

Odborný lékař nejprve vyšetří příslušnou oblast, kde je výskyt kožního problému, ať už jizvičky, znaménka, bradavice. Následně také zhodnotí celkový Váš zdravotní stav a dohodne se s Vámi na postupu celého zákroku. V případě odstranění znamének, předchází zákroku i vyšetření pomocí speciálního počítače, za pomoci mikrokamery.

Rekonvalescence po laserové operaci

Během dvou, třech dnů se Vám na ošetřovaných místech vytvoří malé stroupky, které rozhodně sami nijak neodstraňujte, nestrhávejte, zbytečně byste totiž prodloužili dobu hojení. Stroupky se Vám samovolně odloupnou, a to během jednoho až čtyř týdnu od zákroku. Minimálně týden po odstranění se snažte vyhnout koupeli, sauně i dalším aktivitám, při kterých dojde k výraznému zapocení ošetřované oblasti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16044 (rodina-finance.cz#22217)


Diskuze a zkušenosti

Radka | 12.03.2013 09:08
Mandle Dobrý den, ráda bych se informovala, kde v Brně je možné nechat dítěti odstranit nosní mandle laserem. Děkuji za odpověď. Radka


Přidat komentář