Kurzy hubnutí a správný výběr

Již jste se několikrát pokoušeli hubnout, ale docílili jste spíše jo-jo efektu? Rádi byste již efektivně zhubli a přitom se netrápili drastickou dietou? A zkusili jste již kurzy hubnutí? Budete pod odborným dohledem, upravíte redukční režim, zhubnete.


Formy kurzů hubnutí

 • Hubnutí prostřednictvím korespondence
 • Hubnutí prostřednictvím internetu
 • Hubnutí individuální/skupinové (ne na dálku)

V čem spočívá hubnutí prostřednictvím korespondence

Nemusíte nikam jezdit, odborné rady, jak upravit Váš jídelníček aj. budete pravidelně získávat prostřednictvím pošty. Nemusíte ani čekat na určitý datum. Změnit Vaše stravovací návyky, životosprávu můžete de facto ihned.

Princip hubnutí prostřednictvím korespondence

Jakmile učiníte první krok, tedy rozhodnete se, že chcete se s sebou něco udělat. Stačí si vybrat organizaci, sdružení, které se zabývá kurzy hubnutí. Tím, že nemusíte nikam jezdit, máte skutečně na výběr. Na internetu budete moci vybírat hned z několika organizací. Pokud mezi nimi tápete, nevíte, kterou si vybrat, zkuste získat reference, poptat se známých a kamarádů, zda nemají zkušenosti s právě danou organizací, kontaktujte samotnou organizaci apod. Všímejte si také, jaké informace poskytují na internetu, zda zveřejňují výsledky klientů, zákazníků, kteří již prošli kurzem hubnutí, zda aktualizují internetové stránky apod.

Jakmile se rozhodnete pro vybranou organizaci, zašlete jim „objednávku“ na služby, a to buď klasickou poštou, nebo prostřednictvím internetu, mají-li interaktivní formulář na vyplnění. Po obdržení objednávky obdržíte detailní informace a také složenku na úhradu kurzovného. Jakmile kurzovné uhradíte, získáte první lekci a podrobné informace, jak postupovat. Po určené době (týdnu; čtrnácti dnech apod.), zašlete Vaše záznamy, jak se Vám dařilo k vyhodnocení. Po vyhodnocení Vašeho snažení v první lekci kurzu obdržíte druhou lekci kurzu s dalšími pokyny, které již budou vycházet z Vašeho úspěchu případně neúspěchu, kdy získáte informace, jak dál postupovat, v čem děláte chyby apod. Tento postup se bude opakovat tolikrát, kolik má kurz lekcí (počet lekcí je odlišný od jednotlivých organizací).

Říkáte si, zda tímto kurzem vše končí a již nebudete dostávat fundované rady a instrukce? Rozhodně tomu tak nemusí být. Některé organizace mají kurzy rozdělené na „začínající hubnutí“ a také „pokračování v hubnutí“. Tudíž, můžete nadále využívat služeb a odborného dohledu, i když na dálku.

Princip hubnutí prostřednictvím internetu

V podstatě jde o shodný postup, jako ve výše uvedeném kurzu, ovšem s tím rozdílem, že veškeré pokyny, rady, instrukce, budete dostávat do Vaší emailové schránky. Pokud tedy vlastníte internet je jistě pro Vás pohodlnější, přehlednější i rychlejší, zvolit tento typ kurzu. Nemusíte si skladovat rady, pokyny v tištěné podobě, ale vše si můžete ukládat pod jednu složku v počítači. Jinou otázkou však je, že Vám nepůjde internet, nebo počítač zazlobí. Takže si raději zálohujte, abyste nepřišli o Vaše uložená data ve složkách, pokud byste je náhodou vymazali z emailové schránky. Ovšem na druhou stranu určitě nebude problém, aby Vám daná organizace zaslala, již jednou zaslané pokyny a instrukce, opětovně, protože si jistě vedou složku svých klientů.

Pravidla při kurzech hubnutí na dálku

Protože nebudete pod stálým dohledem, tj. nebudete v kurzu, kde by na Vás „dohlíželi“ po dobu 24 hodin lektoři a poradci, očekává se od Vás odpovědná spolupráce. A to v tom smyslu, že budete dbát pokynů a rad, které Vám budou zasílány. Každý klub, či organizace má svá stanovená pravidla. Která to mohou například být?

 • Uvádění denních záznamů o čase a množství zkonzumovaného jídla, a to včetně tekutin.
 • Uvádění druhu a trvání fyzické aktivity.
 • Pravidelné vážení, ve stejnou dobu (například ráno na lačno).

Hubnutí individuální/skupinové (ne na dálku)

Další formou možnosti hubnutí je hubnutí, kdy budete docházet na jednotlivé kurzy. Některé kluby, organizace nabízí možnost individuálního i skupinového hubnutí. Výhodou tohoto kurzu je bezpochyby to, že můžete aktuálně konzultovat Vaše problémy, dojmy s příslušným lektorem, poradcem. Také tyto kurzy nabízejí, respektive je většinou jejich součástí, cvičení pod dohledem odborného lektora.

Garance zhubnutí

To, co Vás přiměje se přihlásit do kurzu hubnutí, je, že chcete zhubnout. Čím však budete mít garantováno, že skutečně zhubnete? Přeci jen vynaložíte finanční prostředky za kurzovné, a tak byste měli i rádi jistotu, že shodíte nějaké to kilo, nejlépe však veškerá přebytečná kila.

Právě při výběru daného klubu, organizace, která nabízí kurzy hubnutí, se ptejte po této garanci. Seriózní organizace poskytuje garanci zhubnutí. Kupříkladu Vám vrátí určitý finanční obnos, pokud za vymezenou dobu u Vás nedojde ke stanovenému úbytku hmotnosti, samozřejmě za předpokladu, že z Vaší strany budou splněny příslušná stanovená pravidla, příklad viz. výše.

Pro koho jsou určené kurzy hubnutí

Pro všechny, tj. ženy i muže, kteří se trápí nějakým tím kilem navíc. A to, i když těch kil je více.

Co lze získat v kurzech hubnutí

 • Ať už si vyberete jakoukoli formu kurzu hubnutí, budou se Vám věnovat specialisté na výživu a pohyb.
 • Dojdete k úpravě redukčního režimu.
 • Zhubnete nadbytečná kila.

Výhody kurzů hubnutí „na dálku“

 • Nemusíte nikam dojíždět.
 • I když jste z města, kde žádná organizace se nezabývá kurzy hubnutí, můžete získávat odborné rady a instrukce, ať už prostřednictvím pošty nebo internetu.
 • Ušetříte čas, který byste museli věnovat na dojíždění do kurzů.
 • Ušetříte finanční prostředky, které byste vynaložili na jízdenky, či benzín.
 • Hubnout můžete prakticky kdykoliv a ihned.

Výhody kurzů „docházkových“

 • Možnost na kurzu řešit jednotlivé problémy.
 • Rady, tipy, instrukce lektora tváří v tvář.
 • Soudržnost, podpora celé skupiny při hubnutí.
 • Navázání nových kontaktů.
 • Získání nových přátel, jenž se potýkají se stejným problémem.

Tipy, jak účinně a zdravě zhubnout bez jo-jo efektu

 • Rozhodně nehubněte rychle. Ideálně je 1 kg za týden, ne více. Jen si spočtěte, kolik by činil Váš hmotnostní úbytek za rok, při 1 kg za týden (za měsíc až 4 kg; za rok až 48 kg). Samozřejmě rychlost hubnutí je individuální. I když dva jedinci budou držet stejný stravovací režim, stejně se hýbat, může být jejich hmotnostní úbytek rozdílný, a to z důvodu například jejich metabolismu.
 • Nedávejte si nerealistické cíle, například, že zhubnete XY kilogramů za měsíc, půl roku, rok. Spíše si říkejte: „zhubnu, a co zhubnu, to již nenaberu“. Protože, kdybyste nezhubli Váš „požadavek“, zbytečně byste se stresovali. A právě stres může být jedním z faktorů, který brání hubnutí.
 • Neberte hubnutí jako něco dočasného. Váš upravený stravovací režim, nové sportovní návyky, byste měli dodržovat nejen ve fázi hubnoucí, ale také udržovací. Jen tak se Vám kila nevrátí nazpátek.
 • Odměňujte se za dílčí úspěchy, shozené kilogramy, motivujte se. I když třeba někdo hubne kvůli partnerovi, manželovi atd., přeci jen, je to naše tělo a my se hlavně chceme cítit lépe a líbit se sami sobě. Zvýšíme si tím sebevědomí.
 • Pamatujte na to, že při hubnoucí fázi, nastává fáze, kdy váha stagnuje. Toto může trvat klidně i čtrnáct dnů, měsíc. Je důležité setrvat, a pokračovat dál. Vaše tělo si totiž jen zvyká a přizpůsobuje se. Při této fázi je dobré „něco“ změnit, pozměnit jídelníček, zařadit jiné cviky, vyzkoušet jinou sportovní aktivitu. Tělo je totiž přizpůsobivé, stává se „líné“, je třeba opět rozhýbat metabolismus.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16034 (rodina-finance.cz#22149)


Přidat komentář