Kosmetika s bambuckým máslem

Problémy s pokožkou vyřeší bambucké máslo. Africký zázrak, který znala již Kleopatra. A právě bambucké máslo bylo jednou ze zákládních složek její kosmetiky. A právě tím ohromovala řadu vlivných a silných mužů.

Bambucké máslo je pojem, který většina smrtelníků již určitě slyšela. Tím spíše, jestliže se zajímají o zdraví, péči o tělo a kosmetiku. V katalozích nabízející kosmetiku si můžeme přečíst, že bambucké máslo je součástí některých jejich výrobků a používat jej máte, neboť má na kůži blahodárné účinky. Komu však konkrétně, a proč je tak úžasné zas až tak často ne, lépe řečeno, téměř vůbec.

Pojďme se tedy na bambucké máslo podívat lépe.

Původ bambuckého másla, aneb strom máslovník

Bambucké máslo je produkt získaný z plodů stromu Shea Tree, u nás nazývaný máslovník. Tento strom roste pouze v Afric e, na území Ghany, Nigérie, Mali a Burkiny Faso. Jde o strom vysoký deset až dvacet metrů, se širokým kmenem, silnou, tmavošedou kůrou a mohutnými  větvemi. Pouze na vrcholcích větví rostou chomáče listí, a tudíž se zde rodí i plody. Strom je podobný našemu dubu. Jeho plody obsahují dva další menší plody, které se podobají našim kaštanům. Jsou také velké a hnědé a po dozrání se vaří a hnětou do té doby, dokud se z nich nevytvoří tuk máslové konzistence. A odtud již pramení samozřejmě název.

Výroba bambuckého másla

Takto vytvořený tuk, je hotové bambucké máslo a může se ihned používat. Výrobci kosmetiky však sází raději na atraktivní produkty a tak v jejich laboratořích a výrobnách vznikají kosmetické produkty obsahující bambucké máslo. Většinou bývá obsaženo v** tělových krémec** h, mlékách, sprchových gelech a krémech, také v peelincích či pomádách na rty. Avšak není vyloučeno, že bambucké máslo najdeme i v jiných produktech.

Je prostě na lidskou pokožku více než dokonalé.

Složení bambuckého másla

Bambucké máslo obsahuje spousty výživných složek, jako jsou vitamíny A, D, E a F, dále nenasycené mastné kyseliny, rostlinné steroly, voskové estery, uhlovodíky, terpeny či fytosteroly.

Díky těmto složkám je pokožka regenerovaná, zabraňuje se jejímu vysušování, ale také naopak maštění pleti. Složení má za následek také zvláčnění pokožky těla.

Výborné jsou krémy na ruce s obsahem bambuckého másla, neboť právě jeho složení zaručí rukám jednak zvláčnění tvrdé pokožky, dále regeneraci popraskané kůže a všeobecně bambucké máslo vytvoří díky voskům, ochrannou vrstvu a tak pokožku i namáhaných rukou udržíte vyživovanou, vláčnou, pevnou a přitom jemnou na dotek.

Bambucké máslo je prostě určeno všem.

Kleopatra a bambucké máslo

O jeho skvělých účincích věděla již egyptská královna Kleopatra. I když nebyla prý nijak zvlášť krásná, v každém případě byla atraktivní a přitahovala muže. A to proto, že na sebe velice dbala. Důležité místo mezi jejími kosmetickými přípravky bylo právě bambucké máslo. Takže jejímu šarmu a kouzlo, kterému podléhali stovky či tisíce mužů, včetně těch významných představitelů vysoké politiky té doby a silných mužů, vděčila také bambuckému máslu.

Bambucké máslo je výborné pro citlivou pokožku

Bambucké máslo je zcela přírodní produkt a tak v něm naleznou zalíbení všichni ti, co jsou vyznavači právě nechemické přírodní kosmetiky. Ne však jen ti.

Složení bambuckého másla je** šetrné i k té nejcitlivější pokožce**. Ještě se nestalo, aby si někdo na následky po použití čistého, přírodnímu bambuckého másla stěžoval. Pokud jsou nějaké negativní ohlasy, pak jen proto, že jde již o produkt průmyslově zpracovaný, výrobek je dílem chemických laboratoří a obsahuje jiné složky, mimo bambucké máslo. Avšak i tak jde o fakt velice ojedinělý.

Účinky bambuckého másla

Bambucké máslo má mimo již zmíněných regeneračních vlastností také skvělé protizánětlivé účinky. Je tedy vhodné pro všechny, co mají problémy s pletí. A to ať se jedná o známé černé tečky, ucpané póry, akné a jeho veškeré projevy.

Mimo to díky svým regeneračním vlastnostem je bambucké máslo úžasné při hojení jizev, tedy i těch po akné. Máte strie po porodu, nebo namáhavém posilování? Začněte pravidelně používat čisté bambucké máslo a uvidíte, že je skutečným zázrakem přírody.

Bambucké máslo mastnotu nezpůsobuje

Představa použití bambuckého másla vyvolává v mnoha jedincích pocit mastnoty. Není tomu však tak. Bambucké máslo je skutečné tuhé a konzistencí jako klasické máslo, avšak jeho nanesení na pokožku mastnotu nezpůsobuje. Ba právě naopak. Skvěle se do pokožky vsákne, pokožku vyživí, hydratuje, zvláčňuje a vytvoří ochrannou vrstvu, spíše jako vosk. A to bez jediné známky mastnoty na pokožce.

Pokud máte přírodní bambucké máslo, před jeho použitím je jej dobré trochu nahřát, aby se lépe roztíralo a vsakovalo .

Na akné či citlivou pokožku jedině bambucké máslo

Bambucké máslo není je pro ty, co mají problémy s pletí typu akné.

Jednou z jeho skvělých vlastností je i to, že hydratuje suchá místa. Tuto vlastnost ocení lidé se smíšenou pletí, kteří mají mastnou T-zónu se sklonem ke vzniku akné a tváře suché, většinou i s citlivou pokožkou. Taková místa většinou pak svědí, a i drahé krémy určené na extra citlivou a suchou pokožku nemusí všem pomoci. Pokud patříte do této skupiny, vybírejte si proto pleťový krém jednak na citlivou a suchou pokožku a s obsahem bambuckého másla.

Bambucké máslo pro suchou až velmi suchou pokožku

Díky regeneračním a hydratačním účinkům je bambucké máslo jako dělané pro suché partie našeho těla. Na mysli tím jsou kolena, lokty, ruce, paty a další. Pravidelné nanášení přírodního bambuckého másla na tyto partie zajistí jejich vláčnost, jemnost a celkovou hydrataci. Zvláště to člověk ocení v zimních měsících, kdy je lidská pokožka více náchylná a vysušována.

A vůbec v zimě trpí naše rty. Praskají, vysušují se, to je pak velice nepříjemné, rty nás pálí, někdy až krvácí. Pravidelné používání kvalitní pomády nás od těchto nepříjemností ochrání, zvláště pak, jestli obsahují právě bambucké máslo.

Popáleniny a bambucké máslo

Regeneračních účinků bambuckého másla se využívá nejen při problémech s pokožkou, jakými jsou akné, či jiné všemožné pupínky anebo suchá místa. Perfektní jsou tyto účinky při hojení popálenin. Po vytvoření strupu a jeho následném přirozeném odstranění je na povrchu velice slabá a citlivá pokožka. Pokud ji budete pravidelně ošetřovat krémem s přídavkem bambuckého másla, či bambuckým máslem samotným, pokožka se rychle a snadno zregeneruje. Hojení pak nebude tak bolestivé a svědivé.

Bambucké máslo není sice bůhví jaká levná záležitost, avšak kdo by nechtěl krásnou a zdravou pokožku? Člověk se pak cítí lépe, což se odráží na jeho vitalitě, výkonu práce a sebevědomí. Určitě stojí za to bambucké máslo alespoň vyzkoušet. Zamilujete si ho natolik, že již nebudete chtít jinou, než kosmetiku s bamackým máslem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16050 (rodina-finance.cz#22298)


Přidat komentář