Kolagenárium jako světelná a wellnes terapie

Kolagenárium je jedinečná světelná a wellnes terapie na obnovu kolagenu. Splňuje všechny touhy po krásné, pevné a regenerované pokožce. Je vhodná jak pro ženy, tak pro muže a to bez ohledu na věk.

 

 

 

Co je to collagen?

Collagen je velice důležitá součást naší vazivové tkáně, kterou je také možné označit za "síť resp. mřížovou kostru" těla. Vazivová tkáň je elastická, podpůrná a obalová tkáň mezi všemi tělovými buňkami a orgány.

Vazivová tkáň se rovněž nachází** v kostech, cévních stěnách, šlachách, vazech** – a samozřejmě v naší** kůži**! Collageny jsou vlákna zajišťující tvar a pružnost a významně ovlivňující sílu – nebo bohužel také ochablost – naší vazivové tkáně.

Collageny jsou bílkoviny napínající kůži, které se skládají z mimořádně jemných vláken. Ta jsou vzájemně propletena jako lana. Tak vytvářejí určitý druh trojrozměrné sítě. Z nichž vytvarovaná vazivová tkáň pak utváří klinický vzhled našeho těla.

Efekt světelné terapie

 • zvýšená pružnost a pevnost pokožky
 • viditelný liftingový efekt na obličeji a krk
 • lepší celková vitalizace pokožky

Co je to kolagenárium?

Druhy kolagenárií:

 • s UV zářením (pro jemné opálení)
 • bez UV záření (čistý kolagen)

Je tato terapie stejná jako LED, IPL, LASER a další používaná světla?

Ne, vůbec ne. Jedná se o zcela jinou terapii. Ačkoliv je zde všude jako zdroj energie světlo, jeho použití je ale rozdílné. Pro požadovaný efekt je nutná určitá vlnová délka a energie. Velmi důležitou roli hraje doba aplikace, stejně tak jako hloubka průniku záření do kůže.

Může být světelná terapie (světelná modulace) používaná při onemocnění?

Tato terapie má velmi pozitivní vliv na akné a jiná kožní onemocnění, dále pak na bolesti kloubů a kostí. Může mít také terapeutický vliv na jedince, kteří trpí depresemi. Avšak naším hlavním posláním je kosmetická terapie.

Dochází při této terapii k opálení?

Nikoliv. Tato terapie je zcela bez UV záření! Lampy nejsou v sekci UV-trubic, a proto jsou tyto trubice plně bez UV - záření! UV free!** **

Jsou tu nějaké nežádoucí účinky nebo kontraindikace?

Nebyly zaznamenány.

V jakých případech by měla být terapie konzultována s lékařem?

Těhotenství, nádorová onemocnění, vysoká citlivost na světlo, dlouhodobé užívání léků, kardiovasculární onemocnění.** **

Mohu udělat nějaké chyby v průběhu terapie?

V podstatě nikoliv. Doporučené doby ošetření by neměly být překročeny a doporučená četnost návštěv by měla být dodržena pro dosažení požadovaných výsledků! Je důležité dodržet kontinuitu a terapii nepřerušovat.
Jaký je rozdíl mezi kolagenáriem a koláriem?

V obou případech se jedná o** anti-aging světelnou terapii na obnovu kolagenu a elastinu**. Požadovaného efektu je dosahováno působením červeného světla, kdy světelné vlny o vlnové délce 633 nm aktivují buňky kůže tak, aby vytvářely kolagen a enzymy pro zlepšení stavu pokožky.

U kolária je možné se zároveň opalovat, neboť má zabudované jak kolagenové trubice, tak UV trubice. U kolagenária se jedná výhradně o světelnou terapii na obnovu kolagenu a elastinu bez UV záření!

Výhodou kolagenária je, že má zpravidla** vyšší počet kolagenových trubic než kolárium**, které má střídavě zabudované kolagenové trubice a UV trubice. U kolagenária tak bude mít světelná terapie na obnovu kolagenu a elastinu nepochybně vyšší efekt než u kolária.

U kolária je opalování zároveň výhodou i nevýhodou. Je to sice bonus navíc, ale pokud se klientka nechce pokaždé opalovat, cenu terapie na obnovu kolagenu a elastinu zabudované opalování zbytečně prodražuje. Přitom efekt opálení je minimální.** **

Cena kolagenária

Chcete-li si koupit kolagenárium domů, dosti Vás to finančně zatíží. Cena kolagenária se pohybuje okolo 250.000 - 300.000,-Kč. Daleko lepší je navštívit salón, kde kolagenárium mají. Návštěva kolagenária se pohybuje od 10,-Kč/min. Cena však může být nižší, neboť pořídíte-li si pernamentku, je možné slevnit si minutovou sazbu až o 2,-Kč/min.

Vidíte, že návštěva kolagenária Vás nijak nezrujnuje. Je to vlastně cena podobná ceně za solárium. Proto si návštěvu kolagenária může dovolit doslova každý z nás.

Doporučené využití kolagenária

 • Vitalizace a ochrana 10 návštěv 3-4 týdny
 • Kůže bude osvícena světlem o vlnové délce od 610 do 650nm a zásobena energií. Výměna minerálů bude aktivována, kůže se netoxikuje, struktura kůže se zlepší a je chráněna před škodlivými vlivy prostředí.
 • Vzhled kůže, obzvláště v oblasti obličeje, je viditelně oživený.
 • ** **2-3 krát týdně 10-20 min. pro použití osvětlení.
  Doporučení pro následné používání: 1-2 krát týdně na 10-20 minut osvětlení
 • Regenerace a modelace 20 návštěv 5-7 týdnů
 • Zanícená místa pokožky a nečistoty se rychle zahojí. Tak se stane vzhled kůže svěží, zdravější
  a jasnější
  . Zákazníci uvádějí zlepšení vlhkosti kůže v obličeji, na krku a dekoltu, a to zejména obličej dostává více plnosti a působí vytvarovaně.

Zřetelně se zlepšuje celková výkonnost a dobrý zdravotní stav

 • 2-3 krát týdně 10-20 min. pro použití osvětlení.
  Doporučení pro následné používání: 1-2 krát týdně na 10-20 minut osvětlení
 • Posílení a napnutí 30 návštěv 8-10 týdnů
 • Kolagenová struktura pokožky je posílena a tím způsobí vypnutí. Kůže získává zpět pevnost a pružnost, což je základní předpoklad proti celulitidě.** **
 • Stejně tak jsou vyplněny linie a vrásky v obličeji, na krku a dekoltu a jsou tak přirozeně redukovány známky stárnutí.
 • 2-3 krát týdně 10-20 min. pro použití osvětlení.
  Doporučení pro následné používání: 1-2 krát týdně na 10-20 minut osvětlení

Kolagenárium jako světelná a wellnes terapie ** **

Kolagenárium je jedinečná světelná a wellnes terapie na obnovu kolagenu. Splňuje všechny touhy po krásné, pevné a regenerované pokožce. Je vhodná jak pro ženy, tak pro muže a to bez ohledu na věk. Kolagenové lampy při této terapii využívají viditelné červené světlo frekvenčního rozsahu 633 Nm. Tyto úžasné lampy aktivují tělu vlastní proces** foto-bio-stimulace** zodpovědný za produkci kolagenu a elastinu v pokožce.

Výsledkem tohoto světelného záření je:

 • hydratovaná pokožka
 • redukce jemných vrásek a váčků pod očima
 • zlepšení celkové textury pleti
 • zmírnění pigmentových skvrn
 • posílení imunitního systému
 • pozitivní působení na akné

Kolagenárium je tedy převratnou novinkou

pomocí které si můžete nechat zregenerovat celé své tělo. Po návštěvě kolagenária se budete cítit o několik let mladší. Nestačí však jen chodit do kolagenária a čekat, že účinek nastoupí ihned. Chceme-li se cítit dobře a vypadat dobře, je potřeba proto udělat více, než jen navštěvovat kolagenárium.

Pro krásnou a svěží pleť je zapotřebí také upravit svou životosprávu

** ** Budeme-li jíst zdravě a budeme-li se vyhýbat nadměrnému pití alkoholu a kouření, ať už v aktivní či pasivní formě, bude nám za to naše pleť vděčná a odmění se nám svým zdravým vzhledem.

Také zdravý pohyb, stačí procházka po čerstvém vzduchu, návštěva posilovny, nebo plavání, jednou týdně působí blahodárně na naše zdraví. Pokud ještě nemáte vymyšlený dárek pro někoho sobě blízkého, pořiďte mu například pernamentku do kolagenária. Uvidíte, že tím uděláte darovanému člověku obrovskou radost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16033 (rodina-finance.cz#22144)


Přidat komentář