Kavitace - neinvazní liposukce

Myslíte si, že být štíhlou rychle a bez bolestně je nemožné? Pokud ano, mýlíte se, není to ani bláhovost, ani sen. Tato možnost skutečně existuje. Říká se jí kavitace nebo -li neinvazní liposukce.

Co je kavitace?

Není tomu tak dávno, kdy byla známá liposukce pouze operativní. Klasická liposukce spočívá v zavedení kanyly s jehlou, která odsává tuk z určitých tělních partií. Tento zákrok je však operací se vším všudy. Člověk podstupuje náročný výkon s anestézií a následně jej pak čeká dlouhá rekonvalescence. Navíc je potřeba, aby zájemce splňoval jistá kritéria. K tomu všemu je zde i veliký výskyt kontraindikací, které zákrok naprosto vylučují.

Výhody neinvazní liposukce

Neinvazní liposukce se od té operativní liší nejen ve vyhnutí se operaci, ale i několika dalšími výhodami:

 • nepotřebujete žádnou rekonvalescenci
 • provést ji můžete v polední přestávce, protože trvá asi 45 minut
 • je rychlá a bezbolestná
 • sonda se díky své velikosti dokáže přesně zaměřit na vaši problematickou oblast
 • umí léčit i celulitidu
 • urychluje metabolismus
 • můžete ji použít na jakoukoliv oblast na těle

Druhy neinvazní kavitace:

 • Chemická, kdy za pomocí speciálních injekcí dochází k rozpouštění tuků v podkoží.
 • Laserová je stále horkým želízkem v debatách mnohých odborníků, vedoucích polemiku o jejich rizicích a negativních účincích.
 • Ultrazvuková, nazývána také liposukcí třetí generace, je bezpečná, rychlá a bezbolestná.

Liposukce ultrazvukem

Ultrazvuk pro neoperativní kavitaci je 1000x silnější než ten medicinální. Za pomoci této technologie docílíte k rychlé a účinné destrukci tukové tkáně, kterou posléze za užití lymfodrenáže vyloučíte z těla. Další výhodou ultrazvuku je možnost zaměřit se přímo na oblast způsobující největší problémy.

Viditelné výsledky liposukce ultrazvukem

Výsledky sonografického přístroje třetí generace jsou vynikající a viditelné ihned po prvním sezení, kdy ubývá v pase od dvou až do šesti centimetrů. Efekt je trvalý, pokud po zákroku změníte i svůj životní styl, což znamená zvýšíte pohybovou aktivitu a změníte svůj jídelníček. Co se týče opakování procedur je to zcela individuální. Řídí se podle problémů daného člověka.

Kdy se neinvazivní liposukce nedoporučuje?

Doporučuje se však udržovat mezi jednotlivými zákroky alespoň týdenní rozestupy. Liposukce působí jako příjemná hřejivá masáž, přičemž největší viditelný efekt je po první aplikaci. Absolvování neinvazní liposukce se nedoporučuje pouze těm, jenž mají nemocná játra a ledviny z důvodu většího zatížení při vylučování rozpuštěného tuku z těla. Pro své skvělé výsledky, bezbolestnost, nenáročnost na čas a bezpečnost patří v posledních letech k nejvyhledávanějším plastickým zákrokům. Důležitou součástí neinvazní liposukce je i lymfodrenáž, která napomáhá tělu odvést z těla rozpuštěný tuk.

Lymfatické masáže

Patří mezi velice populární metodu využívanou nejen z kosmetického, ale i ze zdravotního hlediska. Využívá se i z léčebných účelů a má široké spektrum využití. Nejčastěji se používá k celkové detoxikaci těla, pro zlepšení metabolismu, léčbě celulitidy, v rámci rekonvalescence po liposukci, prevenci žilních onemocnění (křečových žil) a v prevenci rakovinového onemocnění. Díky ní také dochází i ke zvýšení kondice až o 15%.

Absolvování lymfodrenáže se doporučuje všem lidem, kteří jsou vystaveni dlouhodobému stání. Urychluje regeneraci po fyzické zátěži, léčí otoky, akné i vrásky. Pokud chcete, aby byl výsledek lépe viditelný doporučuje se absolvovat ji dvakrát týdně po dobu deseti masáží, a následně ji pak provádět už jen jednou měsíčně jako udržovací masáž.

Při absolvování aktivační kůry je však potřebné, abyste měli masáž pravidelně minimálně jednu týdně. Metoda je zcela přirozená, akupresurní, účelná, příjemná a relaxační.

Nejžádanější jsou masáže dolních končetin a hýždí. Lymfodrenáž můžete aplikovat ale i na obličej, oční víčka, druhou bradu, či břicho. S její pomocí se zbavíte pocitu těžkých nohou, migrén, bolesti zad, svalů a otoků rukou. Pro zvýšení efektu se doporučuje spojit lymfodrenáž se zvýšeným pohybem, například s jízdou na kole anebo delšími procházkami.

Lymfatické masáže nejsou vhodné pro těhotné, nemocné s těžkou srdeční vadou, vysokým krevním tlakem, lidem s onemocněním ledvin a jater. Není vhodná ani v době virových či bakteriálních infekcí.

Trvalé odstranění chloupků technologií IPL

Pokud se rozhodnete pro neinvazní liposukci a lymfatickou masáž, dozajista uvítáte i bezbolestné, trvalé odstranění chloupků. ** **

Technologie IPL

IPL značí zkratku pro intenzivní pulzní světlo, které představuje depilaci za pomoci techniky s xenonovým paprskem. Tato depilační technologie se řadí k nejnovějším generacím systémů určených k odstranění chloupků a je považována za rovnocennou alternativu pro laserové zbavování ochlupení. Princip IPL spočívá na zničení vlasového folikulu prostřednictvím fotosyntézy. Během zahřátí chloupku až ke kořínku přitom nedochází k vůbec žádnému poškození jiných tkání. Zvýšení teploty způsobí zničení buněk a z folikulu již nikdy více nemůže vyrůst nový chloupek. Chloupky pak vypadají samy v průběhu několika následujících dnů. Během jednoho sezení se můžete zbavit až 85% ochlupení.

Před ošetřením technologií IPL:

Před ošetřením se nedoporučuje

 • opalování
 • depilace, chloupky den před ošetřením pouze oholte.

Ošetření bývá účinnější, čím tmavší jsou chloupky a světlejší je pokožka.

Jak probíhá aplikace IPL:

Aplikace IPL probíhá tak, že pracovník kosmetického studia na danou oblast nejprve nanese chladivý gel a posléze nechá působit přístroj IPL. Oči přitom musí být chráněny ochrannými brýlemi. Interval mezi jednotlivými sezeními je individuální, ale obvykle se pohybuje mezi 4 až 6 týdny. Výsledky jsou viditelné již od prvního sezení, kdy chloupky dorůstají pomalu, řídnou a nové jsou čím dál jemnější. Fotorejuvenace se může aplikovat na krk, podpaží, dekolt, břicho, třísla, hýždě, lýtka a chodidla.

S pomocí technologie IPL se však nemusíme zbavit pouze chloupků, může nám dopomoci i s pigmentovými skvrnami, žilkami a akné. V těchto případech ošetření dojde k lokálnímu ztmavnutí, vytvoření stroupku, který po čase sám odpadne. U této procedury je velmi vhodné pokožku předem ošetřit opalovacím krémem s UV faktorem minimálně 20.

Pro koho není IPL vhodná?**

**

IPL není vhodná pro těhotné, epileptiky, u nemocných se špatnou srážlivostí krve a během užívání některých léků na akné. Nedoporučuje se po ní alespoň měsíc opalovat a další ošetření můžete absolvovat až po čtyřech týdnech.

Fotoomlazení technologií IPL

Technologie IPL má i fotoomlazovací efekt u něhož dochází ke stimulaci tvorby nového kolagenu v pokožce, které přináší viditelné zlepšení. Během této procedury dochází k mírnému zarudnutí pokožky, to však již během několika minut odezní a dochází ke stimulu krevního oběhu, okysličení a zvýšení přísunu výživných látek do pleti. Pleť je po proceduře vyhlazená, jemná a póry jsou daleko menší.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16087 (rodina-finance.cz#22603)


Přidat komentář