Kadeřnický salón Brno - Královo Pole a okolí

Kadeřnický salón je místem, kam si chodíte nejen nechat upravit vaše vlasy, ale zároveň si tu odpočinete a s kadeřníkem si popovídáte. Nechte proto domácí pokusy ležet ladem a svěřte svoji kštici do rukou profesionálů.

Krása vlasů začíná jejich zdravím

Pokud chcete mít bujnou a hustou hřívu, tak byste o ni měli náležitě pečovat a to jak ženy,tak muži i děti. Stejně jako v jiných oblastech, to co zasejete v mládí, sklízíte celý život. Navíc v dnešní době, kdy není výjimkou, že mladé slečny se v raném věku už barví, by se měla péče o vlasy stát i jakýmsi osvětovým tématem, kdy by se mělo již v raném věku dětem říkat, že je sice dobré, když máme tolik prostředků, které nám mění image, ale zároveň mohou různé experimenty škodit, tudíž je součástí péče o své tělo i návštěva kadeřníka. Protože sami někdy příliš nepečujeme o své vlasy, a to se pak odráží na kvalitě. Kolikrát vy jako rodič říkáte, nebo od jiných rodičů slýcháte větu typu „nedělej to, zničíš si vlasy jako já". Proto nejen děti učte správné péči o kadeře, ale sami věnujte vlasům zvýšenou pozornost. Je to dominanta, která upoutá ostatní jako první. A abyste vy byli perfektní, tak i váš účes musí být dokonalý.

Stříhání vlasů

Asi jeden z nejdůležitějších, možná i nejdůležitější, momentů, kdy navštívíte kadeřníka. Perfektní tvar a kvalitní sestřih vám nikdo jiný než odborník nepřinese. I když se vám doma podaří zastřihnout konečky a vaše vlasy budou po stylingu působit dobře, tak v momentě, kdy nemáte na podobné procedury čas, vaše vlasy najednou postrádají šmrnc. To se vám ale s precizně udělaným účesem nemůže stát, protože i když si jen umyjete hlavu, tak vaše vlasy budou mít nějaký definovatelný tvar. Zajděte si proto k profesionálovi, který vám poradí, jaký sestřih by se hodil nejlépe nejen k vašemu typu, ale i životnímu stylu. Pokud jste např. horlivá sportovkyně, tak se vám bude hodit praktičtější obměna.

Barvení vlasů a melír

Procedury, které si často dopřáváme doma. Ovšem, někdy není barva úplně jednotná a hlava je poté flekatá. Melír najednou postrádá barevné návaznosti, a pokud není veden v přesných liniích, tak se může stát, že zejména ve spodní části vlasů splývá, což už pak není ono. Navíc jednotlivé kosmetické přípravky, které si zakoupíme v drogerii, nejsou tak kvalitní jako kadeřnické výrobky.

Odborník navíc nejlépe pozná, jaká barva na vlasy vám sedne a poradí si i s různými experimenty, jako je třeba výrazná změna o několik odstínů. Není výjimkou, že lidé (ano, i muži takto experimentují) chtějí z tmavé udělat světlou, a tak zakoupí peroxid v domnění, že se jim vlas odbarví a poté se nanese světlá barva. Ouha, když vlasy získají zrzavý tón. Tak se znovu a znovu odbarvuje a pak se nanáší barva dokud vlasy nemají požadovaný odstín. Takový nápor vlas mnohdy neunese a výsledkem jsou poškozené vlasy. Toto pak těžko spraví i ten nejlepší kadeřník a vy mu pak nesmíte vyčítat, že by nejraději vzal nůžky do rukou a výsledek domácího pokusu by prostě odstřihnul. Nechte proto vše na odborníkovi, ať sám určí, jakou cestou se bude vaše hlava barvit.

Mytí a regenerace vlasů

I tato procedura může mít různou úroveň. Způsob mytí vlasů ovlivňuje vzhled vlasu a trvání efektu více, než si myslíte. Pokud se hlava správně umyje, tak vám vydrží bohatý účes déle. Všimněte si, že kadeřník při mytí masíruje vaše kořínky, ale konečky spíše nechává volné a šampon po nich jen ztéká. Ono to totiž stačí, konečky nemusejí být zatěžovány mytím, a tak je odborník podrobí až regeneraci, kdy naopak nechá v klidu zase kořínky, protože působení kúry či balzámu v těchto místech vlasům dodá zplihlý vzhled.

Foukání vlasů

Závidíte, když vám kadeřník vykouzlí nadýchaný účes, který doma nezvládnete, a navíc vám taková kštice vydrží i delší dobu. Je to dáno především přístupem, který má profesionál k vaší hlavě. Bohužel, vy se nikdy nedostanete ke svým vlasům z takového úhlu, abyste je mohli různě nadzvedávat a podtáčet, čímž se dosáhne oné bohatosti. Pokud si tedy foukáte vlasy doma, tak před podtáčením nebo jinou závěrečnou tvarovací úpravou si nejprve vlasy vysušte v předklonu, budou pak bohatší. Následně klouzejte po pramenech, aby se vlas uhladil a nečepýřil a nakonec účes zafixujte buď lakem nebo gelem ve spreji, který je lehčí.

Trvalá a narovnávání vlasů

I když si dnes můžete dopřát trvalou i doma, tak přeci mnohdy tyto pokusy vycházejí tak, že vypadáte jako z osmdesátých let, což už moderní není. V kadeřnictví si můžete vybrat, zda chcete jemné prstýnky nebo lehčí vlny, proto neexperimentujte a obraťte se na odborníka. Oprava vámi zničených vlasů je pak složitější než oprava nesprávné aplikace barvy.

Co se týká permanentního narovnání vlasů, tak vám poslouží, pokud chcete mít poddajné vlasy, které drží tvar a můžete je podle potřeby měnit i do vlnitějších podob. Dobře si ale rozmyslete, jaká úprava vám je vhodná. Zatěžovat vlas procedurou, a pak si jej obden natáčet kulmou, to není pro vlasy to nejlepší.


Účes od kadeřníka

Pokud potřebujete perfektní a držící účes, tak vám ho je schopen vytvořit jedině odborník. Nabídne vám podobu účesu a zároveň ho zafixuje tak, aby vám držel, i když budete na tanečním parketu. Pokud máte tedy významnou akci, tak se nechte před tím krášlit odborníkem. Vyhnete se tím i stresům, kdy byste si účes tvořila sama doma a nešlo by vám to od ruky a podle vašich představ.

Už máte svého kadeřníka? Ne? Tak se vydejte ho hledat. Dejte na zkušenosti známých, podívejte se na stránky kadeřnických salónů, kde mají fotogalerii střihů. Krásné vlasy jsou základ a kvalitní kadeřník je proto člověk, který ví, co vám nejlépe sedne a co vašim vlasům prospěje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16117 (rodina-finance.cz#22738)


Přidat komentář