HydroColon terapie - Praha

Když člověk slyší HydroColon terapie asi se v prvním okamžiku zarazí. V hlavě mu totiž probleskne zběžný překlad třech latinských slov – voda, střevo a léčba. Léčba střeva vodou a rázem si domyslí – klystýr. Jenomže tak tomu není!

Co nejvíce zaneřádí naše střeva?

Za vším stojí ve své podstatě hleny, jejichž tvorbu podporují některé potraviny. Jsou jimi všechny obsahující vysoké množství bílkovin, ještě hůře je pokud jsou navíc ještě i tučné a plné jednoduchých sacharidů. Takovými potravinami je například tučné mléko, tučné jogurty, maso, uzeniny, nadměrná konzumace moučných výrobků, vyrobených z rafinované bílé mouky. Nejhoršími potravinami jsou však cukrovinky, dorty a hlavně čokoláda.

Při takovéto stravě** s nedostatečným přísunem vláknin** se střevo velice rychle zaneřádí hleny, které jsou skvělou živnou půdou pro různé choroboplodné zárodky a znavit se jich pak je již obtížné. Hleny se navíc díky nedostatku vlákniny, která působí ve střevě jako přirozený kartáč nejenže hromadí, ale stává se postupně tužší a tužší. Je zcela logické, že tento ne zrovna ideální stav bude mít velice záhy nějaké negativní projevy na celém organizmu. A zde je nejvyšší čas na absolvování velice** účinné a tělu prospěšné procedury - Hydro Colon terapie.**

Co je HydroColon terapie?

Princip překladu je správný, skutečně se jedná o léčebnou metodu, která je léčebným i preventivním opatřením pro široké spektrum zdravotních potíží. Tato neinvazní nebolestivá metoda spočívá v intenzivním proplachování tlustého a tenkého střeva filtrovanou teplou vodou za využití moderní techniky, za účelem odstranění nežádoucích nánosů a zbytků potravy. S klystýrem se nedá vůbec porovnávat! Celá procedura je příjemná, suchá, nebolestivá a bez zápachu. Její efektivnost spočívá také v tom, že proplach má dosah na celé tlusté střevo za použití velkého množství vody.

Funkce tlustého střeva v těle

Protože tlusté střevo je nejdůležitějším obranným systémem lidského těla. 80% z imunitního systému se nalézá právě zde. Pokud dojde k narušená přirozené rovnováhy, dochází zde k pomnožení choroboplodných zárodků, plísní a dalších škodlivin. Pokud se podaří zabránit tvorbě škodlivin ve střevní sliznici, bude střevo plnohodnotně plnit svůj úkol mnohem lépe a celé tělo se cítí mnohem lépe. S pomocí** Hydro Colonu se tělo snaží překonat důsledky nevhodného životního stylu a nesprávné životosprávy**.

Účinky HydroColon terapie

Tělo se tímto zbaví zbytků natrávené stravy, škodlivin (konzervanty, stabilizátory, zahušťovadla),baktérií, parazitů, hlenů, čímž dochází k obnově efektivního vstřebávání živin, vitamínů a vody. Procedura má silný detoxikační účinek, zlepšuje odolnost organizmu proti mnohým onemocněním, má léčivé, preventivní i kosmetické účinky, snižuje se se riziko vzniku rakoviny. Jako bonus jsou pak úbytky na váze a naběhnutí organismu na správný režim.

Co léčí HydroColon terapie?

Hydrocolon pomáhá řešit mnoho zdravotních potíží, které se nám na první pohled zdají zcela neslučitelná se střevem. Velice rychle a účinně řeší problémy se zácpou a nadýmáním. Je vhodnou léčebnou metodou u chronického neinfekčního průjmu, či parazitního onemocnění. Procedura zlepšuje gynekologické, urologické problémy a potíže s prostatou. Napomáhá ke zlepšení depresí, neuróz, úzkostných stavů i fóbií. Má pozitivní vliv na migrény, bolesti svalů, astma, alergii, plísňová onemocnění, poruchy imunity, obezitu, únavový syndrom, bolest páteře, vysoký krevní tlak, opakované infekce i kožní onemocnění (lupenka).

Terapie se obvykle zahajuje 3 výplachy provedenými během jednoho týdne. V závažných případech je možné je navýšit až na pět aplikací. Kúru je doporučováno absolvovat minimálně s šesti měsíčním rozptylem.

Jak se připravit před HydroColon terapií?

Aby měla procedura nějaký výsledek je důležitá i úprava stravování v průběhu léčebné kúry. Doporučuje se dva dny před počátkem přejít na takzvanou bezezbytkovou dietu. Tato lehká strava z jídelníčku vylučuje nadýmavé potraviny, bublinkové nápoje, kávu, alkohol, černý čaj, maso, uzeniny, ovoce, jídlo se zrníčky, luštěniny, smažená a pikantní jídla, čerstvé pečivo, sladkosti a syrovou zeleninu.

Ideální stravou je kašovitá, brambory, rýže, ryby, nekvašený chléb, jáhly, vařená zelenina, těstoviny, tofu, a hlavně pak zakysané výrobky, jogurty a pečlivé dodržování pitného režimu (2 – 3litry za den).

Pokud má klient problém s nadýmáním doporučuje se mu před procedurou užívat živočišné uhlí, lidem se zácpou pak pomůže glycerýnový čípek.

I když jste již Hydrocolono absolvovali, nevracejte se ihned ke své klasické stravě. Mikroflóra není ještě dostatečně obnovená a kúra by ztratila na významu. Minimálně týden po výplachu omezte bílé pečivo, kořenové potraviny a jednoduché cukry, teprve až po týdnu začněte pomalu přecházet na původní stravu.

Vzhledem k důkladně vyčištěné sliznici střeva je potřebné pomoci tělu vytvořit si novou mikroflóru, a proto po skončení kúry svůj jídelníček obohaťte hlavně o zakysané výrobky se zvýšeným obsahem lactobacilů a lactobacily užívejte i jako doplněk stravy.

Průběh HydroColon terapie

Klient si nejprve lehne na bok, kdy se nejprve zavede spekule, poté si ulehá na záda a přikrývá se lehkou pokrývkou. Spekulí začíná protékat filtrovaná ohřátá voda na tělovou teplotu (37 – 40 stupňů Celsia) a druhá hadička odvádí z těla nečistoty. Použitý materiál je sterilní plastový výrobek na jedno použití. Teplota vody je regulována a aplikována na několik fází. Procedura trvá asi 60 minut a v jejím průběhu projde střevem 25 až 60 litrů filtrované teplé vody. Do poslední dávky střevní sprchy se přidávají různé léčivé přísady. Celá procedura je suchá, příjemná, bez zápachu, spojená s břišní masáží.

Pro koho je HydroColon terapie určená?

Je určená každému, kdo má zájem o své zdraví a snaží se předcházet civilizačním chorobám. Špatné fungování střeva totiž může způsobit zaplavení těla jedy, jehož účinky se pak následně projeví na celém organismu postupnou ztrátou vitality, únavou, depresí, nesoustředěností, možnou agresí a poruchami spánku. Nejčastěji ji lidé absolvují na jaře, před dovolenými a po svátcích. Výhradní klientelou nejsou ženy, pravidelně ji praktikuje 30% mužské populace. Dětem se tato kúra nedoporučuje.

Kontraindikace HydroColon terapie

HydroColon terapie není vhodná pro těhotné, malé děti, lidi s rakovinou střev, tuberkulózou střev, lidem se závažným onemocněním konečníku, u závažného onemocnění srdce, po operaci dutiny břišní, stavu po krvácení do zažívacího traktu a akutním zánětu střev.

Zajímavosti o HydroColon terapii

  • Za objevem HydroColon terapie stojí NASA, která ji využívala ve vesmírných letech již od osmdesátých let minulého století?
  • Díky výplachu střeva se zvyšuje přísun kyslíku do tkání, což způsobuje euforii.
  • Za dvacet let prováděné studie na negativní účinky této terapie není doposud znám ani jeden?
  • HydroColon má takový efekt, že se pacienti cítí jako znovuzrození?
  • Po absolvování procedury mizí pocit hladu.
  • Podporuje tělesnou i duševní aktivitu, a proto se doporučuje i lidem s psychickými potížemi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16098 (rodina-finance.cz#22677)


Diskuze a zkušenosti

Martina Fialová | 12.01.2016 13:45
Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde máte ordinaci a kolik stojí 1 hodina hydrocolon terapie? Děkuji

Milan M. | 30.07.2017 19:05
dobry den,mel bych zajem o HYDROCOLON TERAPII pro me a pritelkyni . jaka bude cena ?


Přidat komentář