Celostní medicína - člověk jako celek

Poznejte nový způsob léčby, který vám nabízí celostní medicína! Dokážete si představit léčbu jakékoli nemoci bez chemicky vytvořených léků? Pouze s pomocí přírody? Celostní medicína nabízí mnohem více než jen přírodní metody léčby!

Filozofie celostní medicíny vznikla v polovině minulého století a od té doby získává stále více příznivců. Vždyť i dříve se lidé léčili prostřednictvím přírodních postupů!

Co znamená pojem celostní medicína?

Celostní neboli holistická medicína se v určitých aspektech podobá alternativní medicíně. Název pochází z řeckého výrazu holos-celý,celistvý. Zaobírá se člověkem jako celkem. Nejdříve je zapotřebí poznat člověka, jeho duši a mysl, které pokud jsou v souladu, nezpůsobují tělu zdravotní komplikace. Stručně řečeno, jestli naši duši či mysl trápí nějaký problém, projeví se to na stavu našeho těla. Tak začínají veškerá onemocnění.

Celostní medicína a její zakladatel

Tvůrcem filozofie celostní medicíny je německý lékař Friedrich Perls (1893-1970). Medicínu vystudoval v Berlíně, kde také působil jako neuropsychiatr. Jeho osobní problémy ho přivedly k psychoanalýze, které věnoval více a více času. Jeho myšlenky byly ovlivněny řadou tehdy známých psychologů.

Došel k přesvědčení, že každá nemoc má duševní příčinu, která vznikla někdy v minulosti. Naše mysl a duše se nevyrovnala s nějakým trápením a proto naše tělo onemocnělo. Po druhé světové válce odešel i s rodinou do USA, kde své učení praktikoval a dosáhl nemalých úspěchů. Aby rozšířil své učení, často cestoval po světě.

Centrum celostní medicíny Zlín - Noli 

Klub Noli Vás zve do tvořícího se společenství lidí, kteří chtějí od života něco smysluplnějšího, než co dosud žijí. Ať už hledáte novou cestu, obnovu zdraví, lepší vztahy, vyrovnání se nebo svá nová a správná směřování a cíle, východiska, svou pravdu. Nebo právě potřebujete úlevu, inspiraci, pomoc a radu. Jste srdečně vítáni.

Neváhejte a navštivte internetový obchod celostní medicíny Noli. Zde máte na výběr ze širokého sortimentu čínské medicíny, bylinek, vitámínů, minerálů, produktů C.I.C Joalis, nápojů a doplňků z Reishi aj.

Dalšími službami, které centrum Noli poskytuje jsou konzultace, měření, terapie, masáže, akce pořádané centrem, doprava ke klientům atd.

Celostní versus klasická medicína

Jaký je rozdíl mezi celostní a klasickou medicínou? Celostní medicína se zabývá člověkem jako celkem. Nejprve léčí duši a mysl a až poté se zabývá tělem. Naopak klasická medicína se zaobírá pouze tělem. Nemoc posuzuje podle příznaků, bolestí, výsledků odborných testů apod. Podle uvážení lékaře vás vyšetří jiný odborný lékař, který mnohdy provede odborné vyšetření.

Podle celostní medicíny jsou mnohdy tato vyšetření zbytečná a příliš invazivní pro naše tělo. Často mohou způsobit další komplikace či zhoršení zdravotního stavu. Například rentgenové vyšetření a různé invazivní odběry vzorků z orgánů jsou škodlivé pro naše tělo.

Jak přistupuje celostní medicína k lékům?

Dokážete si představit, kolik chemických látek obsahují léky? Víte, že léky zaplavují naše tělo toxiny? Léky klasické medicíny potlačí, utlumí nebo i vyléčí příznaky nemoci, na druhou stranu však zaplaví tělo toxiny a mohou mít i vedlejší účinky na organismus. A to se může projevit další nemocí.

Například, pokud užíváte delší dobu antibiotika, lékař by vám měl po jejich vysazení provést jaterní testy, aby ověřil, zda nedošlo k jejich poškození. Pokud užíváte silnější léky na srdce, ledviny, plíce apod., je velmi pravděpodobné, že se u vás projeví některý z vedlejších účinků, například se vám zvýší krevní tlak. Na tento vedlejší účinek vám lékař předepíše další lék a tak to jde stále dokola.

Řešením je detoxikace!

V lékárnách nebo ve specializovaných obchodech naleznete spoustu detoxikačních kůr. Jsou to většinou výtažky z rostlin, očišťující čaje, kapsle, sirupy apod. Co nám detoxikace přinese? Očištění těla od nežádoucích toxinů. Vyplavte ze svého těla přebytečné toxiny!

Jak dlouho trvá detoxikace?

Užíváte dlouhodobě nějaké léky? Nebo antikoncepci? Žijete ve městě? Délka detoxikace závisí na vašem životním stylu, prostředí, ve kterém žijete a také na tom, co jíte. Vždy záleží na vašem stavu, do jaké míry je vaše tělo toxiny zahlceno. Jak být úspěšní v detoxikaci? Změňte svůj jídelníček, omezte stres, kouření, konzumaci alkoholu a žijte zdravě!

Pozor na toxiny v těhotenství!

Podle teorií některých vědců, toxiny přebíráme z těla matky během těhotenství. Proto je důležité, aby hlavně budoucí maminky dbaly na správný životní styl. Toxiny pak způsobují mnoho zdravotních komplikací u dětí, především chronická onemocnění. Plánujete těhotenství? Nejprve své tělo zbavte nebezpečných toxinů! Pozitivně tím ovlivníte zdraví svého dítěte!

Chcete změnu?

Vyzkoušejte celostní medicínu! Ta nabízí pouze přírodní způsob léčby, který nemá na tělo žádné vedlejší efekty! Po léčbě bude vaše tělo očištěno od všech vlivů, které by mohly vyvolat další nemoc!

Co můžeme léčit pomocí celostní medicíny?

Celostní medicínou lze vyléčit vše. Od akutních bolestivých stavů až po dlouhodobá onemocnění. Délka léčby závisí na aktuálním zdravotním stavu pacienta a jeho spolupráci. Pokud uvěříte celostní medicíně, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat!

Kdo léčí pomocí celostní medicíny?

Chcete se léčit pomocí celostní medicíny? Vyhledejte si lékaře, který ji používá! V České republice je několik lékařů a klinik, které se specializují na léčbu pomocí celostní medicíny. Kde je najít? Kontakty na specializované kliniky a lékaře najdete v různých adresářích, ať už internetových či tištěných. Většina center se však soustředí kolem velkých měst jako je Praha či Brno.

Jakými prostředky celostní medicína léčí?

Rozhodli jste se navštívit specializovaného lékaře? Co od něj můžete očekávat? Jakým způsobem vás bude léčit, když ne léky? Celostní medicína používá přírodní metody léčby jako například fototerapii-léčba pomocí léčivých výtažků z rostlin, astromedicínu, přebírá i orientální učení jako je jóga, reiki, feng-šuej, ájurvéda, šiatsu, akupunktura, akupresura. Lékař celostní medicíny bude od vás vyžadovat úpravu jídelníčku či změnu způsobu života.

Jak se chránit před nemocemi?

Podle filozofie celostní medicíny nemoc vzniká při narušení rovnováhy mysli či duše. Udržujte proto vaši mysl i duši v harmonii. Jak toho docílit? V dnešním rychlém světě plném vysokých nároků je to mnohdy těžké. Jak si při každodenních starostech zachovat klid duše a mysli? Využijte orientální duchovní cvičení, při nichž si uvolníte svou mysl. Odreagujte se od vašich problémů a trápení! Dopřejte vaší duši i mysli odpočinek!

Jóga, reiki, šiatsu...

Během cvičení jógy si protáhnete své tělo a zároveň se při cvičení uvolníte. Uvědomíte si své dýchání, zpomalíte své myšlenky a zapomenete na své starosti. Relaxujte s jógou! Při jednotlivých pozicích jógy můžete dosáhnout rovnováhy mezi myslí, duší a tělem. Zkušený cvičitel upraví cvičební plán dle vašich požadavků a možností.

Reiki klade důraz na meditaci a odpočinek, který každý z nás potřebuje. O reiki se říká, že má výrazné léčivé účinky. Máte náročnou práci? Vyzkoušejte reiki, které vás naučí kdykoli meditovat! Během pracovní přestávky si tak můžete odpočinout ještě více!

Další formou velmi příjemné relaxace může být šiatsu. Nevíte, co je šiatsu? Jedná se o japonskou masážní techniku, která se aplikuje přes lehký oděv. Cítíte se unavení? Bez energie? Pak právě pro vás je šiatsu vhodné, protože masáž aktivuje proudění energie v těle. Během uvolňující masáže odhodíte své problémy a můžete tak v klidu a plní energie relaxovat.

Rada na závěr: Žijte zdravě!

Výtečnou ochranou proti veškerým nemocem je zdravý životní styl. Pravidelný pohyb, strava bez chemických přísad, čisté ovzduší a život bez napětí, stresu a negativních emocí je zaručeným receptem na zdraví a duševní pohodu. Nejen celostní medicína doporučuje zdravý životní styl.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15970 (rodina-finance.cz#20714)


Přidat komentář