Bezbolestná liposukce - Třebíč

Každá žena chce být krásná. Možná, že vás pořád po vánocích trápí nějaké kilo navíc a kalhoty jsou vám pořád těsné. Jednou z variant jak s nadbytečnými centimetry zatočit je kavitace.

Co je kavitace?

Kavitace je neinvazivní zákrok. Jedná se o rychlou a bezbolestnou metodu, která na rozdíl od klasické liposukce nemá vedlejší účinky. Často bývá označována termínem bezbolestná liposukce.

Tato metoda odstranění tuku funguje na principu nízkofrekvenčního ultrazvukového vlnění. Kavitace odbourává tukové buňky, aniž by došlo k jakémukoliv poškození kůže nebo negativnímu vlivu na okolní orgány. Tuk se v tukových buňkách uvolní, dostane se do prostoru mezi buňkami a prostřednictvím lymfatického sytému se dostane ven z těla.

Jaké části těla kavitace modeluje?**

**

 • Břicho
 • Boky
 • Stehna
 • Hýždě
 • Paže

Kavitace není určena jen pro lidi s nadváhou, ale pomoci může také tomu, koho trápí nějaká tělesná disproporce.

Co dělat před ošetřením kavitací?**

**

Pokud jste se rozhodli, že kavitaci podstoupíte, před ošetřením je dobré dodržovat několik pravidel. Zhruba týden před plánovaným zákrokem dostatečně zvyšte přísun tekutin. Pár dní před** kavitací** přestaňte pít kávu, protože ta organismus odvodňuje. V den ošetření a také několik dní po zákroku je doporučeno vypít minimálně 4 litry tekutin. Ideální je samozřejmě neperlivá voda.

Také se doporučuje zvýšená fyzická aktivita, aby došlo ke zvýšení činnosti lymfatického systému. Několik dní před ošetřením se také vyhýbejte těžkým a kořeněným jídlu. Vybírejte si radši pokrmy snadno stravitelné a se sníženým obsahem tuku. Pár dní před plánovaným zákrokem také zvyšte přísun vitamínu C.

Průběh ošetření kavitací

Před samotným zákrokem s vámi bude váš záměr konzultován. Vyškolený pracovník centra vám označí a přeměří jednotlivé partie, na kterých chcete zákrok provést.

Na pokožku je nejprve nanesen speciální gel. Po jeho aplikaci se na pokožku přiloží kavitační ultrazvuková sonda. Manipulace se sondou a kavitace je prováděna za pomoci mírného tlaku. Během procedury můžete pociťovat lehké mravenčení, mírný tlak, pocit tepla nebo jemné štípání v ošetřované oblasti.

Někteří citliví jedinci mohou slyšet mírné pískání v uších. Žádný ze zmíněných stavů není nic výjimečného, co by vás mělo znepokojovat. Je to známka toho, že ošetření funguje tak, jak má.

Po ukončení kavitační procedury budete uloženi na relaxační lůžko a na nohy vám budou navlečeny speciální lymfodrenážní nohavice. Díky tomuto obleku bude nastartován váš lymfatický systém, aby odváděl přebytečný tuk z těla.

Co dělat po ošetření kavitací?

Po zákroku je nutné dodržovat pokyny pracovníků salonu. Základním pravidlem je stále dodržovat pitný režim. Je-li to možné ještě několik dní po zákroku, se vyhýbejte pití kávy a alkoholu, který lidské tělo odvodňuje. V ideálním případě vypijte minimálně 4 litry tekutin. Nejlepším řešením je čistá neslazená voda bez bublinek.

Kromě tekutin je potřeba upravit jídelníček. Nemusíte držet speciální drastickou dietu, ale je dobré vynechat těžká jídla s vysokým obsahem tuku. Pokud budete konzumovat lehká jídla, bude obsah tukových buněk ošetřených kavitačním přístrojem lépe odstraněn z těla.

Za odstranění tukových buněk z těla je zodpovědný lymfatický systém. Jeho správnou činnost podpoříte, pokud několik dní před a po kavitaci zvýšíte pohybovou aktivitu. Výsledky kavitace jsou zpravidla viditelné téměř okamžitě po provedení prvního zákroku.

Kavitace je zcela bezbolestný zákrok, proto není nutná anestezie. Trvání jedné procedury je závislé na velikosti ošetřované partie. Kavitační ošetření jedné části těla by nemělo trvat déle než 40 minut. Již během prvního sezení dochází k redukci objemu na ošetřované části. Průměrně bývá zaznamenán úbytek v rozmezí zhruba 4 až 6 cm po dvou absolvovaných aplikacích. Pokud chcete dosáhnout většího úbytku, musíte zákrok samozřejmě několikrát opakovat. Přesný počet procedur a frekvenci opakování s vámi probere terapeutka, která kavitaci provádí.

Kdy kavitaci vynechat?

Kavitace je bezpečná metoda jak se zbavit přebytečných tukových buněk. Jedná se o šetrnou metodu, která je vhodná nejen pro ženy, ale také pro muže. Ve většině případů kavitace nemá žádné vedlejší účinky. Stejně jako u jiných procedur existují situace, kdy kavitační ošetření radši vynechat.

 • Jste- li gravidní nebo kojíte.
 • Trpíte nějakou závažnou chorobou, například onemocněním jater, ledvin, cukrovkou nebo poruchou krvetvorby.
 • Pokud máte v těle zavedeny nějaké kovové implantáty nebo třeba kardiostimulátor.
 • Kavitační ošetření není vhodné podstupovat v době menstruace.
 • Trápí vás vysoký tlak a zvýšená hladina cholesterolu v krvi.
 • Užíváte-li pravidelně léky na srážlivost krve.
 • Jste-li nemocní a berete antibiotika.
 • Trpíte-li vážným onemocněním srdce, nějakou cévní chorobou, infekčním onemocněním nebo zánětem.
 • Pokud vám bylo diagnostikováno onkologické onemocnění nebo trpíte aterosklerózou.
 • Kavitační ošetření také není vhodné pro osoby, které trpí epilepsií nebo poruchou imunitního systému.

Pokud si nejste jisti, jestli je pro vás kavitace vhodná, konzultujte své obavy s terapeutem v salonu. Pracovníka, který bude kavitaci provádět, také informujte o všech lécích, které pravidelně užíváte.

Výhody kavitace

Jak již bylo řečeno kavitace je bezbolestná a pro organismus šetrná metoda, která vede k úbytku tukových buněk a snížení objemu v ošetřených partiích. Ošetření na kavitačním přístroji nevyžaduje výraznější změnu režimu. Zpravidla hned po ošetření se můžete věnovat svým běžným aktivitám. Hlavní výhody kavitace jsou:

 • Trvale redukuje množství tukových buněk.
 • Zmírňuje celulitidu.
 • Vyhlazuje pokožku.
 • Zpevňuje pokožku.
 • Snižuje bolesti pohybového aparátu.
 • Snižuje riziko jo-jo efektu.
 • Výsledek je viditelný ihned po prvním ošetření.
 • Nepoškozuje pokožku lidského těla.
 • Kavitace nezatěžuje nervový nebo cévní systém.
 • Ošetření mohou podstoupit muži i ženy ve věku od 18 do 65 let.

Takže pokud vás trápí nějaký centimetr přes boky navíc a nechcete se s tím jen tak smířit, je pro vás kavitace jednou z možností, jak se s problémem navždy vypořádat. Jaro je za dveřmi, tak proč ho nepřivítat v oblíbené sukni, která se možná přes zimu jaksi srazila.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16121 (rodina-finance.cz#22755)


Přidat komentář