Aplikace botoxu na vrásky Praha

Už vás trápí příznaky stárnutí? Nechte si vyhladit vrásky a znovu omládněte, aniž by se použily chirurgické metody. Seznamte se s procedurou aplikace botoxu, která vám ubere na věku.

Jak eliminovat vrásky?

Ať už se jedná o vrásky nebo o povadlou a zašedlou kůži, tak s těmito projevy stárnutí se musí počítat. Zabránit jim nebo je eliminovat lze pomocí různých vymožeností, ať už se jedná o pěstění pleti kvalitní kosmetikou nebo pak jinými zákroky. Jedním z nich je i aplikace botoxu, která je dnes běžně dostupnou a hojně užívanou metodou. Můžete tím předejít i viditelným znakům stárnutí, které si pak vyžadují chirurgický zákrok.

 

Aplikace botoxu v salonu

Metoda je bezbolestná, aplikace netrvá dlouho a ani vás příliš neomezí bezprostředně před i po zákroku.

Co je botulotoxin A?

Botulotoxin A je prvek, jež blokuje nervovou činnost svalu. Tím tak zamezuje jeho pravidelné smršťování, které v důsledku vlivu vytváří vrásky. Tím, jak se vstříkne látka do postižené oblasti se oslabí sval, mimika se omezí, a tak se vyhlazuje i pleť. Možná, že vás zneklidnila ona zmínka o omezení mimiky. Nejedná se o celkový rozsah tváře, jen je aplikace účinná na ošetřovaném místě, kde je miniaturní vráska, tudíž efekt je stejný, jako, když jste mladí a máte ještě pevnou a elastickou kůži.

Ta má také schopnost zamezit, aby se uchovávala paměť působení svalu, která způsobuje vrásky. Ještě můžete namítnout, že některé ženy vypadají po botoxu jak nehybné masky. To je ovšem z důvodu nejen aplikací botoxu, těch zákroků tam je určitě více. Pak zde samozřejmě platí pravidlo, že nic se nemá přehánět. Když potřebujete z něčeho vyléčit, tak seženete účinný lék, ale nesmíte se předávkovat. Stejné to je i s botoxem a plastickou chirurgií vůbec. Nemá z vás udělat dvacetiletého mladého člověka, ale jen vás omladit a zkrášlit, abyste vypadali šmrncovně.

Kdy přistoupit k zákroku botoxu?

Úplně nejlepší pro maximální efekt je vhodná již prevence. Jestli zpozorujete zatím jen drobné mimické vrásečky, tak si je již můžete dát vyplnit. Tím tak znesnadníte nástupu pozdějších hlubších vrásek. Když máte tedy výraznou mimiku (časté usmívání nebo krčení čela), tak se možnost výskytu vrásek přibližuje, ale přece nebudete mít kvůli tomu celý život tzv. poker face. Navíc, když existují metody, které tomu zabrání. Objednejte se na konzultaci a odborník vám poradí, zda jít na zákrok. Protože se jedná o metodu, která pracuje s jemnými rýhami, tak lze začít brzy.

Čemu se před botoxem vyvarovat?

Procedura se provede ambulantně a nemusíte se nijak omezovat, jen asi týden před zákrokem nekonzumujete alkohol. Rovněž** neberte alespoň 14 dní před aplikací botoxu Aspirin** či jiné protizánětlivé léky, protože by se mohly objevit podlitiny. Na zákrok mohou jít ženy i muži, kteří dnes už v klientele nejsou výjimkou. V běžných činnostech se nemusíte omezovat, lze jít poté do práce. S tím je samozřejmě spojeno i to, že se nejedná o metodu, kde se využívá narkóza, jen vám budou lokálně znecitlivěna daná místa.

Vyšetření zdravotního stavu před aplikací botoxu

Zákrok je odborný, tudíž ho provede lékař. Ten vám poradí, zda už je vhodné metodu podstoupit a doporučí vám případné alternativy, či zlepšení efektu aplikace botoxu. Po vyšetření vašeho zdravotního stavu lze přistoupit k aplikaci botoxu.

Pro koho je botox vhodný?

Samozřejmě pro ty, kteří chtějí hlavně zamezit pozdějšímu projevu hlubších vrásek. Preventivně se tak odstraní již vzniklé, které tak nemají šanci se prohlubovat. Věkem není metoda nijak omezena, chodí lidé už po dvaceti letech, ale věkový průměr klientů ve všeobecné aplikaci botoxu je tak kolem třiceti let.

Pro koho je botox nevhodný?

Jestli máte alergické reakce na botox nebo na některé její složky, tak se zákrok samozřejmě nedoporučuje. Stejně tak pak pokud máte neurologické problémy. V tomto případě by se aplikace měla též zvážit. Jestli berete antibiotika, tak o tom rovněž informujete lékaře, protože některé medikamenty tohoto typu jsou ve spojení s aplikací botoxu nežádoucí. A pokud jste** žena těhotná či kojící,** tak počkejte, až tyto stavy budete mít za sebou.

Průběh aplikace botoxu

Botulotoxin se vpichuje v malých dávkách do míst, kde jsou svaly, jež se smršťují a tím způsobují vrásky. Používá se tenká jehla a vpichy jsou krátkodobé, tudíž to nebolí. Navíc, místa jsou znecitlivěná anestetiky.

Jednotlivé vpichy se provádí do míst, kde se tvoří vrásky. To (což je nejčastěji čelo, místo mezi obočím nebo oblast okolo očí anebo krk či dekolt). Ovšem využití je různorodé. Jednak se vám eliminují mimické vrásky (od smíchu či mračení), redukují se vějířovité vrásky, uvolní se nežádoucí výraz obličeje (např. stažené koutky úst), a také botoxem můžete odstranit nadměrné pocení v oblasti podpaží, dlaní, chodidel a obličeje). Ostatně k tomuto účelu se botox používal dříve, než proti vráskám.

Celý zákrok trvá tak zhruba 10 minut.

Jaký je účinek aplikace botoxu?

Výsledek se dostaví za 3 až 6 dní. Vaše pleť bude znatelně hladší, napnutější a vrásky nebudou vidět nebo ty hlubší budou výrazně eliminované. Úplný efekt se dostaví asi za 2 týdny.

V optimálním stavu vám tento vzhled vydrží 3 až 4 měsíce. Můžete zákrok opakovat, čímž se dociluje lepších výsledků. Pokud to bude tak jednou za 6 až 9 měsíců, tak se nejedná o přehnané návštěvy a nehrozí vám kamenná tvář, pokud byste se toho obávali.

Zamezte tvorbě vrásek včas, abyste později nemuseli na složité zákroky. Aplikace botoxu je bezbolestná a má viditelné účinky. Nemusíte se bát, že budete vypadat jako některé ženy, které jsou odulé, mají šikmé oči a rty a´la kačer. To jsou příznaky mnoha jiných zákroků, které tyto dámy neúměrně podstupují. Zaměřte se na ty ženy, které tvrdí, že sem tam nějaký zákrok podstoupily, ale s mírou. Uznáte, že vypadají pěstěně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16110 (rodina-finance.cz#22708)


Přidat komentář