Výživový poradce NATURHOUSE Prachatice

Nezdravé jídlo, nepravidelná strava a málo pohybu. To jsou příčiny, které mají za následek choroby, jako jsou vysoký krevní tlak, obezita nebo rakovina tlustého střeva. Chceme-li se těmto problémům vyhnout, měli by jsme začít správně jíst.

Znáte to! Většina lidí, když si připustí, že mají nadváhu, nebo v horším případě, že jsou již dokonce obézní, se vrhnou na nějakou tu redukční dietu. Tukožroutská polévka, vajíčková dieta, mrkvová dieta nebo banánová dieta - to jsou jen některé z diet, které odborníci nazývají krátkodobé. Vyznačují se obvykle velice jednostranným průběhem, který nemá daleko k hladovění a konečným výsledkem je povětšinou jen tolik známý jo-jo efekt.

Výživový poradce NATURHOUSE Prachatice

Hledáte-li odborníka přes výživové poradenství a bydlíte v oblasti Prachatic, máme pro Vás tip na paní Zdeňku Hanetšlegerovou, u které se můžete poptávat na služby týkající se:

 • sestavování jídelníčku

 • konzultace v oblasti výživového poradenství

 • bioimpedanční analýza těla zdarma

 • přírodní produkty na bázi ovoce, zeleniny, bylin (čaje, koncentráty, sirupy,...)

Více informací o službách paní Hanetšlegerové naleznete na internetových stránkách www.naturhouse-cz.cz/

Kontaktovat paní Zdeňku Hanetšlegerovou můžete na:

 • tel. čísle: 725 848 919

 • e-mailu: prachatice@naturhouse-cz.cz

 • či osobně na adrese: Dolní brána 26 Prachatice 383 01

Jak probíhá konzultace u paní Hanetšlegerové?

Na 30minutové úvodní konzultaci Vás výživová poradkyně zváží na speciální bioimpedanční váze, která zjistí poměr vody a tuku ve vašem těle. Probere s Vámi stravovací návyky, zdravotní stav a případná zdravotní omezení. Na základě výsledků této úvodní analýzy si určíte cíl, kterého chcete dosáhnout. Další konzultace se konají obvykle 1x týdně v délce 15 minut. Výživová poradkyně Vám vždy sestaví jídelníček na týden, který je z běžně dostupných surovin, nenáročný na přípravu, je pestrý a reflektuje Vaše chuťové preference. Jídelníček je sestaven na principech středomořské stravy, která je známá svými příznivými účinky na lidské zdraví. Jídelníček je díky tomu pestrý a navíc chutný.Jídelníček je doplněn o exkluzivní produkty, které jsou vyráběny z výtažků z bylin, ovoce a zeleniny. Při dodržení metody, kterou tvoří jídelníček, produkty a mírný pohyb, budete hubnout v průměru 0,5 až 1 kg za týden, což odpovídá doporučením Světové zdravotnické organizace a je bezpečné pro váš organismus. Když dosáhnete svého cíle, projdete s námi ještě fází stabilizace, kdy se naučíte, jak si svou novou váhu udržet, aby nedošlo k nechtěnému jo-jo efektu.

Výživový poradce radí: Hlavně pestrá strava!

Obzvláště "povedené" jsou diety, kde hlavní složku celého průběhu tvoří pouze jeden druh stravy. Například už výše uvedená Banánová dieta: banán ráno, banán v poledne, banán odpoledne, banán večer. Jak dlouho lze takovou dietu vydržet? Banánů musíte mít už po třech dnech plné zuby! Je  jasné, že tady musí zhubnout každý, protože víc jak týden to nemůže s takovou stravou nikdo psychicky ustát a má potom na výběr:

1) riskovat halucinace; například se Váš manžel nebo manželka bude pravidelně převtělovat do podoby velkého žluťoučkého banánu, který na Vás bude mrkat, mluvit a zcela bez okolků Vás pošle na nákup, nebo vynést odpadkový koš

2) na jídlo úplně rezignujete; než do sebe nasoukat už padesátý šestý banán tento týden, tak raději budete o hladu

3) pošlete celou dietu "do háje" a nahradíte banán pořádnou porcí knedlo-vepřo-zelo.

Cílem tohoto příkladu diety není nějakým způsobem poškodit dobré jméno banánu, banánovníku nebo někoho, kdo banánovou dietu vymyslel, nýbrž poukázat na princip správného dodržování redukční diety, kdy ani při snaze zhubnout a stravovat se dle zásad zdravé výživy, nemusíte rezignovat na to, aby Vám jídlo chutnalo. Pozor tedy na diety, pestrá strava je základ!

Více informací o službách paní Hanetšlegerové naleznete na internetových stránkách www.naturhouse-cz.cz

Kontaktovat paní Zdeňku Hanetšlegerovou můžete na:

 • tel. čísle: 725 848 919

 • e-mailu: prachatice@naturhouse-cz.cz

 • či osobně na adrese: Dolní brána 26 Prachatice 383 01

Úloha potravy aneb proč vlastně jíme?

Začněme zde u základů stravování člověka a položme si jednoduchou otázku: "Proč jíme?"

Zdá-li se Vám být tato otázka jednoduchá, tak máte pravdu. Správná odpověď by mohla být například: "Abychom neměli hlad". Jistě! To je správně! Ale hned v zápětí se nabízí otázka druhá, která s tou první souvisí: "A jíme opravdu jenom pro to, abychom se zasytily?"

Podíváte-li se někdy na ulici kolem sebe, rozhlédnete-li se v restauraci kam chodíte na oběd, nebo (někdy bohužel) namíříte svůj pohled do zrcadla doma, musíte se někdy hluboce zamyslet nad odpovědí.

Člověk je ve svém principu požitkář a rád nabízí svým chuťovým pohárkům další možnosti, jak uspokojit jeden z lidských smyslů - chuť . U někoho smysl natolik oblíbený, že mu dává přednost před zdravím.

Potrava by měla především zabezpečit energetické a látkové potřeby organizmu. Jinak řečeno: chceme-li jezdit autem, musíme do něj natankovat benzín nebo naftu; chce-li člověk, aby jeho svaly vykonaly nějaký pohyb, musí jim dodat energii, která jim tento pohyb dovolí provést. Bohužel lidská populace na tuto záležitost v poslední době trochu pozapomněla a jídlu se věnuje pozornost i v jiném významu, než v dobách, kdy ulovit zvíře nebo vypěstovat obilí na mouku, z které se upekl chléb byla otázka bytí nebo nebytí. Dnes pohlížíme na jídlo jako na životní styl, což má bohužel někdy za následek zcela nevhodnou skladbu stravy a se zabezpečením příjmu energie pro elementární životní funkce to už nemá nic společného.

Výživový poradce jako řešení

Z Důvodů výše uvedených si lidstvo civilizovaného světa vytvořilo novou potřebu, kterou jejich předci neznali a nemuseli příliš řešit. Náš životní styl si vynutil to, abychom si nuceně řídily rozsah a skladbu naší stravy, a to z toho důvodu, že náš energetický příjem převyšuje náš energetický výdej. To neznamená nic jiného, než že do svého těla dostaneme stravou více energie, než naše tělo pro své fungování potřebuje. Přebytečná energie se pak v těle ukládá formou tuků, což je samozřejmě zcela nežádoucí.

Když zde zmiňujeme dopady na lidské tělo v rovině estetické, nesmíme opomenout ale také rovinu zdravotní, kdy nadváha může způsobit nemalé problémy, které negativně ovlivňují fungování lidského organismu.

Vyberte si svého výživového poradce

Výběru svého výživového poradce by jste měli věnovat minimálně stejné úsilí jako například výběru svého finančního makléře, zubaře nebo gynekologa. Jedná se o to, že dobrý výživový poradce by měl mít v toto oboru vzdělání. Diplom nebo certifikát na stěně kanceláře sice nikdy nezaručuje automaticky kvalitu, ale určitě to na Vás bude lépe působit a Vy budete mít lepší pocit, než kdyby Vám v záležitostech výživy radil třeba elektrikář nebo zootechnik.

Správný výživový poradce by Vás měl hned při prvním setkání zasypat salvou zvídavých otázek, které se budou týkat Vašeho způsobu a stylu života, stravovacích návyků a v neposlední řadě probrat Vaše případné rodinné anamnézy. Neberte to jako nezřízenou zvídavost ze strany výživového poradce, má to svůj účel. Na Vámi sdělených informacích bude výživový poradce částečně stavět dále svou strategii utváření jídelníčku.

Na řadu by měla přijít i klasická domácí váha, metr pro měření výšky a obvodu tělesných partií a v případě lepší vybavenosti výživového poradce dojde i na některý ze speciálních měřících přístrojů.

Žádný poradce by Vám neměl slibovat zázraky, protože ty se prostě a jednoduše nedějí. Jinak tomu není ani při změně stravovacích návyků, kde se ke každému kilogramu, o který Vám váha ukazuje méně, musíte prodrat skrze disciplinované dodržování správného jídelníčku ve spojení s přiměřenou tělesnou aktivitou.

Více informací o službách paní Hanetšlegerové naleznete na internetových stránkách http://www.naturhouse-cz.cz/

Kontaktovat paní Zdeňku Hanetšlegerovou můžete na:

 • tel. čísle: 725 848 919

 • e-mailu: prachatice@naturhouse-cz.cz

 • či osobně na adrese: Dolní brána 26 Prachatice 383 01

Úloha výživového poradce

Úloha výživového poradce spočívá v pomoci se zorientovat v dané problematice výběru vhodné stravy, jejího složení a udržení kondice a má za úkol zvolit vhodný postup k cíli pro konkrétního klienta a jeho potřeby.

Proč tedy využít služeb výživového poradce:

 • Provede analýzu vašeho těla a zhodnotí Vaši stávající fyzickou kondici (množství svalové hmoty, tuku, vody a jejich rozložení v těle)

 • Provede analýzu Vašich dosavadních stravovacích návyků (výživové zvyklosti) s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu

 • Sestaví ideální jídelníček na míru dle Vašich dispozic a životnímu stylu (porovnání energetického příjmu a výdeje v porovnání s objemem    konzumované stravy s následným vyhotovení individuálního jídelníčku na určité časové období)

 • Bude i nadále provádět nutriční konzultace, a to vše na individuální úrovni

Výživový poradce a přístroje pro analýzu těla

Výživový poradce se dnes již nemusí spoléhat pouze na informace, které mu o sobě podá jeho klient ( pořád je to ale důležité!) a které můžou být někdy klientovým vnímáním věci poněkud zkreslené. Díky technickému pokroku si může pomocí exaktní analýzy těla zjistit všechny potřebné údaje, aby s nimi mohl nadále efektivně pracovat.

Jeden z nejoblíbenějších přístrojů, které se dnes v oblasti výživového poradenství používají, je například TANITA, který toho v oblasti analýzy lidského těla dokáže opravdu mnoho.

TANITA poskytuje tyto výsledky analýzy :

 • Tělesná voda, tělesný tuk, svalová hmota, bez-tuková hmota, váha
 • BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
 • Doporučení minimální kalorické potřeby (BMR)
 • Hodnocení tukové a svalové tkáně
 • Měření v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť

Pro koho jsou služby výživového poradce určeny

Bylo by zcela mylné se domnívat, že výživový poradce má co nabídnout pouze lidem, kteří se snaží zhubnout. Jeho portfolio klientů je mnohem širší a má co nabídnout i dalším skupinám:

 1. Lidé s nadváhou - uvedeno pro zopakování, bylo niž řečeno výše
 2. Lidé se zdravotními potížemi - diabetes, nemoci oběhového systému, osteoporóza, onemocnění periferních cév, deprese aj. U těchto všech onemocnění lze správně vhodnou skladbou stravy a za použití vhodných doplňků omezit riziko vzniku těchto onemocnění nebo je dokonce účinně léčit.
 3. Sportovci a fyzicky pracující - při sportu nebo zvýšené fyzické námaze (práci) si lidské tělo žádá trochu více než u běžné (fyzicky nečinné) populace. Mimo to, že sportovci potřebují dosáhnout maximálních výkonů (silových nebo vytrvalostních), tak je zde i potřeba schopnosti zvýšené regenerace. To lze zabezpečit speciálními doplňky stravy a jejich vhodným dávkováním.
 4. Lidé vyznávající zdravý životní styl - služeb výživového poradce může využít samozřejmě každý, kdo má zájem pečovat o své tělo a vyznává zdravý životní styl.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15912 (rodina-finance.cz#22407)


Přidat komentář