Výživové poradenství

Proč se obrátit na odborníka ve výživovém poradenství, když je možné se dočíst rad ohledně stravování v časopisech a na internetu? Výživový poradce problematice nejen rozumí, ale také bere v potaz Vaši individualitu.

Rady a tipy, které se objevují v médiích, mohou být prospěšné, ale spíše z obecného hlediska. Rozhodně nejsou uzpůsobeny na míru konkrétním jedincům. A tak, pokud se například snažíte zhubnout a držíte „zaručenou dietu“, neznamená to ještě, že také zaručeně zhubnete. Ono vůbec slovo dieta a její význam je zavádějící a evokuje v nás jisté omezení. S výživovým poradcem se Vám může podařit zhubnout, a to natrvalo a bez nějakého drastického omezování, odpírání.

S výživovým poradcem si můžete prodloužit život

Jídlo by pro nás mělo být nejen palivem, ale také nám přinášet uspokojení a radost. Vždyť těch chutí, kterých se nám nabízí v jednotlivých pokrmech. Byla by velká škoda si vědomě odpírat jedno z mála potěšení, které můžeme mít. Jen je třeba však mít na paměti, že skutečně příliš dobrého škodí. Příliš velké množství potravin může zanechat stopy na našem těle, ale také na zdraví. Kila navíc nejsou jediným důsledkem většího zkonzumovaného množství potravin, či nevhodně zvoleného druhu pokrmu. S přemírou potravin, s nevhodně zvolenými pokrmy, si můžeme zbytečně zkrátit život. Výživový poradce Vám svým způsobem umožní žít delší život, kdy Vám ukáže cestu, kudy se ubírat v oblasti stravování.

Změna stravování není krátkodobou záležitostí

Obrátíte-li se na výživového poradce, pak Vám může po konzultační schůzce, jejíž součástí je i komplexní analýza Vašeho zdravotního stavu, sestavit jídelníček. Ten může být na týden, či delší dobu. V dohodnutý čas pak proběhne další konzultační schůzka, kdy nejenže dojde k porovnání stavu před a po, ale také upravení jídelníčku. Současně můžete s výživovým poradcem prodiskutovat veškeré Vaše otázky ohledně výběru potravin aj. Dosáhnete-li pak Vašeho vytyčeného cíle, tj. zhubnutí určitého počtu kilogramů, není to signálem, že se můžete zase navrátit k Vašim stravovacím návykům. Je důležité brát změnu jídelníčku jako trvalý stav, kdy se ovšem nijak zvlášť neomezujete.

Udržení optimální váhy

Drželi jste někdy nějakou tu dietu? Zhubli jste? A tento váhový úbytek jste si udrželi, nebo se Vám po určité době vrátil, či snad dokonce ručička váhy ukázala vyšší číslo? Diety, jako takové, jsou krátkodobou záležitostí. A čím drastičtější je dieta, tím je větší pravděpodobnost, že dosáhnete tzv. jo-jo efektu, kdy nejenže se Vám ztracená kila vrátí, ale ještě získáte nějaká ta kila jako nepříjemný bonus navíc. Změna stravování, pokud o ni skutečně stojíte, by měla být trvalého charakteru.

Doporučení vhodného sportu

Výživový poradce Vám může být nápomocný nejen ohledně volby potravin, pokrmů. Také vám poradí s výběrem té nejvhodnější pohybové aktivity, vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, věku, povolání aj. Nejen strava, ale také pohyb by měl být důležitou součástí Vašeho života. A to zvláště, pokud Vaše povolání je převážně sedavé, nebo delší dobu stojíte. Díky pohybu se dostanete do formy, zeštíhlíte, zpevníte svalstvo, ale budete se také cítit lépe po duši.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5619 (magazinbrno.cz#24061)


Přidat komentář