Mladý ječmen - zelené potraviny

Mladý ječmen je typ zelené trávy – jediné vegetace na zemi, která je schopna dodávat základní výživu od narození až po stáří. Počátky kultivace této obilné trávy již na 7. tisíciletí před naším letopočtem.

Mladý ječmen - unikátní šťáva pro člověka

 • Unikátnost šťávy z mladého ječmene spočívá především v tom, že se nejedná o klasické přírodní potravní doplněk, nýbrž o komplexní potravinu. Na jedné straně dodává tělu veškeré potřebné látky a vitamíny a tím naše tělo dokáže velmi kvalitně vyživovat. Na straně druhé zbavuje tělo všech škodlivin a toxinů, čímž náš organismus průběžně čistí.

 • Klasické potravní doplňky nedělají tyto dvě věci současně, buď tělo vyživují nebo jej čistí, nikdy však neumí obojí. Zelené potraviny to dokáží a v tom se liší od všech ostatních potravních doplňků.

Mladý ječmen je bohatý na enzymy rostlinného původu, prokázáno jich bylo více než-li 20. Předpoklady jsou však asi 4 x vyšší. Pro srovnání, běžně dostupné léky na podporu imunity obsahují např. 6 enzymů, navíc živočišného původu - tyto enzymy nejsou pro člověka až tak přínosné, jako enzymy rostlinného původu. Díky enzymům funguje celý lidský organismus, pokud se zásoba enzymů vyčerpá a každý člověk se rodí s jakousi pomyslnou enzymatickou výbavou, nastává smrt.

Mladý ječmen - pozor na kvalitní výběr

jelikož může být problém s výběrem kvalitního ječmene v ČR, tak doporučujeme v nepřehledném množství prodejců dodavatele, který ručí za kvalitu, zboží dodává velice rychle a navíc díky přímému zastoupení zajišťuje jednu z nejpříznivějších cen mladého ječmene v ČR.

 

Superoxiddismutáza = SOD - enzym mladého ječmene

To je jeden z enzymů v mladém ječmeni obsažený. SOD ničí kyslíkové radikály, nebezpečné aktivní formy kyslíku, které vylučujeme během metabolismu. Mladý ječmen obsahuje SOD velké množství. Je skvělým pomocníkem v prevenci proti rakovině a stojí i za dlouhověkostí.

Chlorofyl - zelený ječmen

Dále mladý ječmen obsahuje chlorofyl, který je velice prospěšný pro organismus. Působí protizánětlivě, protivirově a protibakteriálně, má vysoký desinfekční účinek a působí jako přírodní deodorant. Jeho užívání pohlcuje pachy. Proto se hojně využívá v medicíně a kosmetologii.

Ph mladého ječmene

Zelené potraviny jsou zásadité a vyrovnávají Ph organismu. Mladý ječmen má výrazný alkalizující efekt v lidském těle. Většina v současné době konzumované stravy způsobuje v lidském organismu kyselou reakci a překyselené tělo je živnou půdou pro řadu chorob a mikrobů. Naše buňky nejsou schopny správně fungovat, pokud se vnitřní pH hodnota nepohybuje v poměrně úzkém rozpětí. Mladý ječmen obsahuje bazické minerály jako je sodík, draslík, vápník a hořčík, které díky svému zásaditému charakteru pomáhají kyselé prostředí v těle neutralizovat a tím přispívají k optimálním funkcím organismu.

Energie v mladém ječmeni

Z mladého ječmene je možné připravit skvělý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin, který dodá neuvěřitelné množství energie. Doplníme tak svůj jídelníček o důležité živiny, které běžnou stravou dnešního uspěchaného života nejsme schopni svému tělu dodat.

Mladý ječmen - vitamíny

Mladý ječmen obsahuje vitamín A, B1, B2, B3, B6, C, E, kyselinu listovou, křemík, železo, draslík, vápník, hořčík, zinek, chlorofyl, enzymy, aminokyseliny, vlákninu, betakaroten, neobsahuje lepek.

Kde mladý ječmen pomáhá?

 • má také dietetické vlastnosti – energeticky může nahradit jedno až dvě jídla denně je snadno a rychle vstřebatelný
 • eliminuje nepříjemné tělesné pachy
 • zlepšuje stav paradontózy
 • záněty močového měchýře
 • používá se jako pomocník při léčbě chudokrevnosti
 • urychluje hojení ran
 • preventivně působí proti rakovině
 • prevence proti cukrovce
 • regeneruje organismus
 • posiluje imunitu (těhotné ženy, děti i staří lidé by jej měli užívat preventivně)
 • zpomaluje stárnutí buněk
 • zepšuje činnost trávící soustavy
 • detoxikuje organismus
 • má velký přímost pro aktivní sportovce
 • velmi úspěšně napomáhá při léčbě neplodnosti
 • čistí pleť

Jednou větou tedy mladý ječmen blahodárně působí na celkový zdravotní stav člověka

Zelené potraviny nejsou lékem a přece léčí

Pokud našemu tělu dodáme kvalitní výživu a očistu, podpoříme imunitní systém a nastartujeme samoléčicí schopnosti našeho těla. Tím, že kvalitní výživou a očistou ulehčíme našemu organismu, uvolníme ruce imunitnímu systému a ten si začne řešit zdravotní problémy, na které se jaksi nemohl dostat, neboť řešil mnoho jiných menších problémů.

Navíc zelené potraviny obsahují mnoho unikátních látek, a tím, že se jedná o produkty, které nejsou chemicky zpracovány, ale jsou čistě přírodní, působí v našem těle jinak než například syntetické preparáty. Jednotlivé složky na sebe navazují, tudíž se nemůže stát, že by něčeho bylo moc a jinde zase málo ve smyslu pozitiva nebo naopak negativa pro náš organismus.

Nemůže se stát, že bychom se předávkovali například vitamíny nebo jich měli nedostatek, při pravidelném užívání. Z potravin si tělo bere samo a poskládá si všechny složky tak jak potřebuje.

Zelené potraviny v létě

Zelené potraviny jsou zdravou, racionální stravou, která v našich současných jídelníčcích zoufale chybí, takže naše organismy trpí permanentní podvýživou, nikoliv však kalorickou.

Období léta s sebou přináší  například:

 • stres a obavy, aby se stihla práce před odjezdem na dovolenou
 • zvýšená aktivita na dovolených – oproti zbytku roku
 • změna stravovacích návyků v cizích zemích
 • nadměrné UV záření.....

Zelené potraviny do předcházejícího výčtu co přináší léto, přináší svoji stabilitu, rovnováhu, energii a jistotu, že s nimi jsou uvedená rizika minimalizována, či zcela eliminována. Dodávají živiny a energii pro dlouhé cesty, brání vzniku únavy a ospalosti na nich. Povzbuzují imunitní systém, aby dokázal odolávat prudkým výkyvům teplot. Doplňují vitamíny a minerály, které ztrácíme zvýšeným pocením. Antioxidanty v nich obsažené brání nadměrnému UV záření, aby poškozovalo naši pleť, náš zrak.

Zelené potraviny pomáhají udržovat přirozený rytmus stolice na cestách, v nezvyklém prostředí, chrání naši přirozenou střevní mikroflóru před její devastací zevními i vnitřními nepříznivými faktory. Chrání pleť před vznikem sluneční alergie při jejich vnitřním užívání, a když se přece jen alergická reakce na sluneční záření projeví, pak pomohou lokálně aplikovány s jejím hojením.

Zmírňuje a brání vzniku statických otoků dolních i horních končetin a tím chrání před vznikem zánětu hlubokého žilního systému dolních končetin a možné následné plicní embolie. Pomáhá nám usnout a odpočívat, když jsme přetaženi ze zaměstnání, cestování, vypjatých rodinných vztahů.

Živiny z mladého ječmene využije nejen maminka, ale přechází i do mateřského mléka a s nimi i spousta energie a dobré nálady.

Všichni víme, že velmi záleží na prostředí, v němž se rostliny pěstují. U mladého ječmene to platí dvojnásob. Jde hlavně o kvalitu půdy. Dalšími faktory jsou především podnebí, čistá příroda a čas sklizně. Činitelem, který výrazně ovlivňuje kvalitu mladého ječmene, je šetrná technologie zpracování. Díky ní se daří zachovat řadu aktivních enzymů, které jsou základním katalyzátorem téměř všech chemických procesů probíhajících v našem těle.

Výrobky z mladého ječmene

 • **prášek z listů mladého ječmene*** ***
 • tablety z mladého ječmene
 • instantní zelený nápoj

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15879 (rodina-finance.cz#20754)


Přidat komentář