Mladý ječmen jako rostlina 21. století

Mladý ječmen patří mezi nejkvalitnější přírodní produkty, které prokazatelně pomáhají proti celé řadě onemocnění a byl oceněn jako jedna z nejprospěšnějších rostlin tohoto století.

Pojďme si říci něco více o mladém ječmenu, rostlině, jejíž spojení s blahodárnými účinky na lidský organismus Vás možná překvapí, ale pravdou je, že díky celé řadě vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších optimálně působících látek doplňuje zdraví člověka a posiluje celý jeho organizmus.

Mladý ječmen nejvyšší kvality můžete zakoupit na www.mlady-jecmen.eu

Pěstování mladého ječmene

Mladý ječmen je takovým jedinečným druhem rostliny, která je schopna dodávat od narození až po stáří základní výživu. Vznik pěstování této trávy se váže k jihozápadní Asii zhruba okolo 7. století před naším letopočtem. Základem léčivého působení je, že pokud se tento typ zelené trávy sklízí již v mladém věku, jeho složení je velice odlišné. Co se týká samotného pěstování, po vyklíčení mladý ječmen velice rychle roste a vzhledem k tomu, že obsahuje vysoké množství chlorofylu, intenzivně přitahuje sluneční paprsky, ze kterých získává velké množství energie.

Jaký koupit mladý ječmen

K dostání na trhu je toto léčivo dostupné ve formě prášku a to ve dvou možnostech. Mladý ječmen - prášek jako sušený extrakt z ječmenné trávy. Ječmen v tomto případě bývá nejdříve slisován a jeho šťáva pak vysušena na prášek. Tato forma má výrazně vyšší obsah výživných látek a z toho se odvíjí i cena. Druhou variantou je běžně vysušená tráva, v podstatě seno, a následně rozemletá na prášek. Část důležitých látek ztrácí právě při sušení, ale má účinky podporující trávení. Cena je nižší.

Chuť mladého ječmene

Z počátku si pravděpodobně budete muset na neobvyklou chuť zvyknout. Po těchto prvních dnech se ale pravděpodobně, jak uvádějí mnozí konzumenti, budete i těšit na tuto potravinu. Protože jde o zdraví prospěšnou „pochutinu“, Vaše tělo to ocení.

Složení mladého ječmene aneb v čem tkví jeho účinky

Aminokyseliny, enzymy a chlorofyl

Nyní se dostáváme k samotným léčivým účinkům této „velké“ rostliny.  Základem mladého ječmene jsou aminokyseliny, enzymy, nukleové kyseliny, vláknina a neopomenutelný chlorofyl. Z 20 aminokyselin jich obsahuje 18. Aminokyseliny jsou základní stavební jednotkou bílkovin, ze kterých jsou tvořeny všechny buňky lidského organismu a jsou tedy nepostradatelné buněčnou tvorbu, regeneraci a celkově i pro všechny životní funkce. Dále tu máme enzymy, které jsou základním katalyzátorem všech chemických procesů, jež probíhají v našem těle. Člověk se již rodí s jejich určitou zásobou, ale v průběhu života, jak stárneme, se tato zásoba postuplně ztenčuje. Jejich množství pak můžeme doplnit právě konzumací živé rostlinné stravy, která je na enzymy bohatá a která musí splňovat podmínku, že nebyla znehodnocena chemicku, tepelnou nebo jinou úpravou, která enzymy ničí. Přítomný chlorofyl má nezanedbatelný vliv na stimulaci růstu tkání, tvorby červených krvinek a testy prokázaly vliv na snížení vstřebávání karcinogenů v trávicím ústrojí. Dokonce má chlorofyl vliv i snížení zápachu z úst.

Vitamíny, které aktivují enzymy - mladý ječmen

Techlonologie zpracování mladého ječmenu umožňuje uchovat všechny jeho důležité látky v perfektním stavu. Není tomu tedy tak, jako u některé kořenové zeleniny, která po pár minutách vytažení ze země ztrácí celých 50% svých vitamínů. Mladý ječmen obsahuje ve velké míře vitamín E a řadu vitamínů B, dále kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, betakaroten, vitamín C a cholin, což je příbuzný vitamínu B. Je mnohem účinnější nežli špenát.

Co se do něj "vejde"

Přestože jde o vzrůstem malou rostlinku, rozhodně to nemá vliv na její složení, naopak, má toho v sobě více, než bychom asi čekali. Obsahuje velké množství železa a fosforu. A co možná překvapí, má více než 37x větší obsah vápníků a 25x větší množství draslíku než pšenice. Má také neuvěřitelné množství vápníku, zhruba 11x více nežli najdeme v kravském mléce.

Mladý ječmen pomáhá

Boj proti rakovině

Tento druh léčivé zelené trávy obsahuje minerály jako je sodík, draslík, hořčík a vápník, které vzhledem ke svému zásaditému charakteru napomáhají kyselé prostředí v našem těle neutralizovat a tím může docházet k optimálnímu fungování. Z mladého ječmene se dále podařilo izolovat látky, u kterých byly zjištěny účinné antioxidační vlastnosti a mohou tak přispívat v prevenci proti rakovině.

Detoxikace těla - mladý ječmen

Z jeho účinků to ale ještě není zdaleka vše. Velmi účinně dokáže čistit naše tělo a zbavit ho tak jedovatých látek, usazenin ve střevech, nahromaděných těžkých kovů a i zátěžových chemikáliích, které se tam objevují. Dá se říci, že harmonizuje celý organismus, navozuje vnitřní pohodu, a my se tak cítíme lépe, máme i lepší náladu a více se smějeme.

Mladý ječmen - jako prevence

Jak již bylo zmíněno, mladý ječmen je takový malý zázrak přírody. Pomáhá téměř všude v lidském těle. Protože umožňuje optimální čili to nejlepší možné fungování našich orgánů a tělesných procesů, doporučuje se při hubnutí, obezitě a dietách, což jsou stavy, které obecně jsou pro tělo náročnější. Zvyšuje kvalitu trávení a celého zažívání. Díky tomu, že posiluje imunitní systém, je vhodný pro alergiky a asmatiky. Ovlivňuje hladinu cholesterolu, doporučuje se při střevních potížích či výkyvech v krevním tlaku. Omlazuje a napomáhá celkovému zlepšení stavu kůže a je tedy vhodný i pro problémy s akné. Na úplný výčet už snad jen doplním, že zlepšuje paměť a kvalitu spánku.

Na závěr lze říci tolik, že pokud Vás mladý ječmen a jeho účinky zaujaly, nemusíte na nic čekat a můžete ho rovnou začít užívat. Tento doplněk stravy je totiž velice užitečný pro lidské tělo, a tedy i pro Vás samotné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15881 (rodina-finance.cz#20773)


Přidat komentář