Detoxikace organismu - letní i zimní dny

Na organismus působí během letních měsíců zvýšená zátěž. Detoxikace organismu Vám může pomoci parné letní dny překonat a načerpat ztracenou energii. V létě, stejně jako při detoxikaci je důležitý dostatečný pitný režim.

Co je to detoxikace organismu

Pojem detoxikace organismu se používá pro označení očisty organismu. O detoxikaci se většinou mluví během jarního období, kdy se organismus detoxikuje ze zátěže, kterou prodělal v zimním období. Detoxikaci si ovšem můžete naordinovat v létě, v zimě i na podzim. Detoxikace v každém ročním období ovšem probíhá trošku jinak. V každém ročním období jsou totiž dostupné jiné bylinky.

Letní detoxikace organismu

V létě většinou potřebujeme odlehčit našemu zažívacímu ústrojí, odvodnit organismus a zbavit se nadměrných otoků způsobených teplým počasím.

Kdy detoxikaci můj organismus potřebuje?

Většinou se tělo potřebuje očistit po zimě, kdy se v něm nahromadí odpadní látky. Ovšem hlavními signály upozorňujícími na zanesení organismu odpadními látkami jsou:

  • Únava
  • Zácpa
  • Potíže s vlasy, nehty a kůží
  • Bolesti
  • Zahlenění
  • Nadměrné pocení
  • Zhoršení stavu pleti

Pokud na sobě pozorujete tyto příznaky, je vhodné začít s detoxikací organismu co nejdříve.

Detoxikační den

Takto by měl vypadat ideální detoxikační den.

Ráno vypijte sklenici teplé vody s vymačkanou půlkou citronu. Detoxikaci urychluje pohyb, dopoledne si tedy zajděte na delší procházku, nebo se projeďte na kole. K obědu si dejte porci ovoce a zeleniny, pokud se rozhodne podstoupit detoxikaci pomocí melounu, jezte po celý den jen meloun. Odpoledne pokračujte s pohybem, můžete si také zajít například na lymfodrenáž. Večer se potom naložte do bylinkové lázně. Tu si jednoduše připravíte tak, že do staré silonky dáte mateřídoušku, meduňku, heřmánek a levanduli a zavěsíte za kohoutek. K večeři si dejte další porci ovoce a zeleniny. Jděte brzy spát. Ráno se budete cítit jako znovuzrozená. Pokud máte výdrž a chcete udělat pro své tělo ještě něco navíc, pokračujte s detoxikací ještě jeden den.

Detoxikace pomocí melounu

Meloun je ideální letní potravou, je osvěžující a obsahuje dostatek vody, která je v letních dnech důležitá. Navíc je plný vitamínů a v obchodech je lehce k dostání. Meloun přispívá k pročištění organismu tím, že jej zbavuje usazených škodlivých produktů látkové výměny, pročišťuje také krev a lymfu, ledviny, močový měchýř a také přispívá k hebké pokožce.

Celý den jezte meloun neomezeně. Pijte pouze čistou vodu, nebo vychlazený neslazený čaj.

Meloun by měl být vyzrálý a udržovaný při pokojové teplotě. Mezi nejdůležitější látky, které meloun obsahuje patří vitamíny B1, B2, B6 a vitamín C, hořčík, vápník, draslík, železo a kyselina listová.

Detoxikace pomocí čaje z heřmánku pravého

V létě se dá nasbírat hodně zajímavých bylin, jednou z nich je právě heřmánek pravý. Z heřmánku si můžete uvařit čaj, který mimo ničení škodlivých látek usazených v těle také reguluje trávení. Dále se účinně používá k léčbě zánětů a uvolňuje křeče. Můžete jej také užívat při bolestech a při hojení ran. Pomáhá také při žaludečních a střevních potížích, uvolňuje křeče zažívacího ústrojů a plyny.

Na heřmánek se ovšem může projevit alergická reakce.

Detoxikace pomocí čaje z měsíčku zahradního

Měsíček zahradní je nenáročný a můžete jej pěstovat na zahrádce po celé jarní a letní období. Již Římané využívali jeho léčivých schopností. Připravte si z měsíčku zahradního čaj a pijte jej třikrát denně. Můžete také měsíček smíchat s heřmánkem. Čaj z měsíčku zahradního přispívá k vylučování žluči a pomáhá při křečích.

Detoxikace pomocí březové šťávy

Březová šťáva se získává naříznutím kmene břízy bělokoré začátkem jara. Používá se jako močopudný prostředek při zavodnění organismu, při zánětech ledvin a při zánětu močového ústrojí. Urychluje odplavování škodlivin z těla.

Březový čaj odvodňuje organismus, potlačuje akné a maštění pokožky a také zlepšuje její celkový vzhled.

Při detoxikaci organismu jezte dostatek ovoce a zeleniny a dodržujte pitný režim. Nejde o to, tělo vyhladovět pouze pitím bylinných čajů, ale o to tělo pročistit.

Vyzkoušejte také lymfodrenáž

Lymfodrenáž působí na naše tělo pozitivně, nejen tím, že pomáhá při detoxikaci organismu, ale také zvyšuje fyzickou kondici, urychluje metabolismus a pomáhá při odstraňování celulitidy. Lymfatická masáž snižuje otoky, které v letních dnech znepříjemňují život. Působí na mízní systém a navozuje správnou funkci lymfatického systému. Existují dva druhy lymfodrenáže, a to manuální lymfatická drenáž a přístrojová lymfodrenáž. Doporučuje se absolvovat alespoň 8 procedur k dosažení výsledku.

Pravidelná očista organismu patří mezi základní prvky, kterými si můžeme udržet zdraví a vitalitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15885 (rodina-finance.cz#20846)


Přidat komentář