Bylinky proti bolestem hlavy

Bolí vás hlava, ale nechcete hned sahat po chemických preparátech? Pak vyzkoušejte bylinky. Ty můžete užívat vnitřně nebo vdechovat výpary. Jaké jsou nejúčinnější na bolesti hlavy?

Zejména při** změnách počasí** je běžné, že nás** bolí hlava**. Pak jsou ale lidé, kteří trpí migrénami a častými obtížemi. Je tedy dobré najít si způsob, jak ulevit od bolesti, protože to není nic příjemného. Nabízí se samozřejmě léky, ovšem ne každému léčba medikamenty vyhovuje. Už jen z principu, že to jsou chemikálie. Pak můžete sáhnou po bylinkách. Ty mají také účinek.

Proč léčit bolesti bylinkami?

Vezměte si to jednoduše. Dříve nebyly k dispozici různé preparáty a lidé si museli vystačit s tím, co nabízela příroda. Odtud pak pocházejí tzv. babské rady, které jsou osvědčené. Navíc přírodní produkty lépe konvenují tělu, nezatěžují jej právě onou chemií a mají stejný účinek. Navíc je tato léčba příjemnější. Jen si vezměte, že můžete relaxovat u příjemných vůní. Pojďte se tedy podívat, jak ulevit bolestem hlavy.

Bylinky proti bolestem hlavy – vnitřně

Začněme tím, jak ulevit bolesti, když budete něco přijímat vnitřně. Nutno podotknout, že odvar z bylin také při pití vdechujete, takže se vlastně jedná i o esenciální účinek. Když si budete dělat čaje z bylin, tak neplatí, že se napijete jednou. Alespoň 6x denně vypijte teplý odvar. Sama tekutina totiž také pomáhá od bolestí hlavy. Když jste dehydratovaní, tak máte více sklony k bolestem, což se třeba projeví při návštěvě sauny nebo třeba bikram jógy. Jakmile nepijete celý den dostatek tekutin, tak vás po těchto návštěvách bolí hlava. Pro odstranění bolestí tedy využijte kopřivy, kterou louhujte asi čtvrt hodiny. Nabízí se i řebíček, který vám protáhne dutiny, kopretina či heřmánek.

Bylinky proti bolestem hlavy - esence

Vdechování esencí bylin vám uvolní dýchací cesty a protáhne vám tuto oblast. Zároveň se navodí příjemná atmosféra, což vás zbaví i stresu. I ten může mít za následek bolesti hlavy. Nejlépe budete vdechovat esence pomocí aromalamp, kam přilijete v poměru dle návodu ony esence. A z čeho budou? Třeba z** máty**, která je sama o sobě osvěžující a má tzv. refresh efekt. Hojně využívaná je i meduňka, která sladce voní, ale zase ne moc silně. Zkuste i variace různých jehličnanů jako je** smrk, borovice** a podobně. Všeobecně se vyhýbejte těžkým vůním nebo koncentracím. Nejprve okuste, zda vám je vůně příjemná, tím je z části zaručeno, že vám uleví od bolesti.

Bojujte** proti bolestem přírodou**. Použijte bylinky místo chemie a uvidíte, že vám bude lépe. Pak se nebudete tolik zatěžovat léky a vaše tělo si samo zvykne na to, co je i pro něj přirozenější. Ne nadarmo měly naše babičky osvědčené tipy, které fungovaly a fungují dodnes. Zkuste je i vy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15914 (rodina-finance.cz#23312)


Přidat komentář