Kurzy stříhání a trimování psů

Každý majitel pejska, kterému na něm záleží chce, aby jeho psí miláček vypadal co nejlépe. Z toho důvodu hledají majitelé psů odborníky na stříhání a trimování. Někteří se tomuto umění chtějí naučit také a proto navštěvují kurzy.

Pejsek je nejlepší přítel člověka a podle toho se s ním musí také zacházet. Jednou z věcí, kterou je nutno dělat pravidelně je, pejska stříhat a trimovat.

Proč dávat pejska do salónu?

Tak jako Vy chodíte pravidelně k holiči, potřebuje také Váš pejsek upravovat svou srst. Zejména kvůli trimování, které pro něj není příliš oblíbenou činností by měl navštěvovat psí salón pravidelně. Právě pravidelnost trimování dopřeje Vašemu pejskovi z této činnosti lepší pocit. Váš pejsek na ni bude zvyklý, a tudíž nebude stresován.

Salón není pouze o úpravě srsti. Je to také o tom, že Vašemu kamarádovi vyčistí ouška od chloupků, dále jsou zde schopni rozpoznat, jaký typ úpravy srsti je pro Vašeho miláčka nejvhodnějším. Pracují zde odborníci, kteří používají zcela speciální kosmetiku. Tím, že doslova ošetří srst vašeho pejska od hlavy až k patě, mohou daleko dříve, než Vy rozpoznat, má-li Váš pejsek nějaký zdravotní problém.

Pouze odborník, dokáže rozpoznat případného parazita v srsti pejska a dokáže také poradit, jakým způsobem proti němu postupovat. Doporučí vhodnou kosmetiku a poradí, jak na něj. Abychom byli konkrétní, vybrali jsme pro vás velmi zajímavý a kvalitní psí salón, kde můžete své pejsky nejen hezky ostříhat, ale také, kde vás mohou naučit svého pejska stříhat a starat se o něj sami. Jste-li z Havlíčkova Brodu a okolí, nejlepší variantou bude obrátit se na salón Argos (http://www.strihaniupravapsu.estranky.cz/)stříhání psů, psí salon

**
**

Co Vám salón Argos nabízí?

Tento salón je velmi specializovaný a jeho velkým přínosem pro všechny pejskaře, kteří zde chodí již dlouhou dobu své pejsky zkrášlovat je to, že je jeho součástí také Vzdělávací studio. V tomto studiu se učí stříhacím technikám a trimování další odborníci, kteří rozšiřují řady psích kadeřníků.

V salónu Argos se nemusíte bát nechat svého pejska. Pracují zde zcela** profesionálně a jsou pro práci s pejsky velmi kvalifikovaní.** Z toho vyplývá, že v žádném případě nepoužívají při stříhání žádná sedativa či jiné léky. Tento salón je jeden z mála, kde se s pejsky zachází doslova v rukavičkách.

Odborníci v salonu Argos

Tento speciální salón vlastní paní Jarmila Kašparová. Tato milá paní se věnuje kynologii a tedy pejskům již od svých 13-ti let. Pejsky velmi miluje a dělá jí radost, že jim může zpříjemnit chvíle, při kterých jsou mnozí z nich velmi ve stresu.

A jelikož za svou více než dvacetiletou praxi, kterou v tomto oboru má nasbírala spousty zkušeností a prošla mnoha kurzy, rozhodla se předávat své zkušenosti dále. Ve svém salónu začala realizovat kurzy stříhání a trimování psů.

Kontakt na kvalitní psí salón Argos** **

Vzdělávací studio Argos a Salón Argos najdete na adrese Dobrovského 2366, Havlíčkův Brod 580 01 a jeho vlastníkem** ** je** ** paní Jarmila Kašparová, která Vás ráda pozná a zároveň odpoví na všechny Vaše dotazy, které můžete směrovat na ** ** telefonní číslo 606 218 840 nebo na e-mail arg*** ** ***o sss@seznam.cz

** **

Chcete-li se dozvědět více o této paní či jejich aktivitách, které podniká a zároveň by Vás zajímalo, co vše již dokázala a jak vypadají pejsci po úpravě v jejím salónu. Navštivte její internetové stránky** www.strihaniupravapsu.estranky.cz/** a otevřete si fotoalbum, ve kterém najdete mimo jiné také** ** ukázky právě ze zmiňovaných kurzů.

** **

Pokud jste si již Váš kurz vybrali, můžete si jej objednat na výše zmiňované e-mailové adrese či telefonu. Pokud Vám zcela nevyhovuje termín kurzu, lze se domluvit individuálně. A pokud jste z daleka, je zde také možnost ubytování v místě školení.

Druhy kurzů stříhání psů

 • Pětidenní kurzy stříhání a kosmetická úprava psů

Kurzy střihání psů pro začátečníky

V tomto prodlouženém kurzu získáte také dostatečnou míru sebejistoty, která je pro začátky v tomto oboru velmi důležitá. Výuka obsahuje celkem 35 vyučovacích hodin.

 • 8 hodin obsahujících teorii a teoreticko-praktickou část.

Obsahem těchto 8 hodin bude anatomie a fyziologie psa, naučíte se rozpoznávat typologii srstí v rámci různých plemen a použití kosmetiky. Dále se blíže seznámíte s pracovními pomůckami a naučíte se je používat. Dalším obsahem bude příprava pejska před jeho úpravou. Naučíte se teorii stříhání strojkem a sponovými nůžkami. Velmi důležitá je také teorie trimování a správného ošetření dlouhé srsti, kterou si přiblížíme blíže. Velmi důležité jsou také otázky různých parazitů a kožních onemocnění, se kterými se při úpravě psů budete setkávat. Dalším krokem, který je potřeba rozvinout je bezpečnost při práci a v neposlední řadě věc nejdůležitější a tou je manipulace se psem.

Důležitou součástí tohoto kurzu jsou také základy pro rozjezd živnosti a vše kolem tohoto důležitého kroku, základy účetnictví a vedení firmy.

Dále se naučíte základní střihy pejsků a postupy úpravy nejčastějších 28 plemen psů, kteří k Vám budou pro úpravu srsti chodit.

 • 27 hodin praxe

V těchto hodinách bude probíhat velmi nezbytná praktická část, neboť nejdůležitější při každé práci je praxe. Podstatou této praktické části je naučit se na celkem 9 plemenech psů hlavně přípravu psa před vlastní úpravou, dále upravit je stříháním a trimováním a také vyzkoušet si úpravu dlouhosrstých plemen.

Nabídku široké škály kurzů a seminářů a jejich cenové relace, včetně různých slev najdete na http://www.strihaniupravapsu.estranky.cz/

Kurzy stříhání psů pro pokročilé

Také pokročilí podstoupí tento pětidenní kurz, který má stejný obsah jako pro začátečníky, jen s tím rozdílem, že v teoreticky-praktické části je navíc také teorie úpravy balíčkování dlouhé srsti a psychologie jednání se zákazníkem.

 • Čtyřdenní kurzy stříhání a kosmetická úprava psů pro začátečníky a pokročilé

Na těchto kurzech se naučíte vše potřebné, co je uvedeno v kurzu pětidenním, s tím rozdílem, že vyučovacích hodin je 28.

 • 5 hodin teorie a teoreticko-praktické části
 • 23 hodin praxe

 • Třídenní kurzy stříhání a kosmetická úprava psů pro začátečníky a pokročilé

Výuka obsahuje celkem 21 vyučovacích hodin, které jsou rozvrženy takto:stříhání psů, psí salon

 • 5 teorie a teoreticko-praktické části
 • 16 hodin praxe

 • Dvoudenní kurzy stříhání a kosmetická úprava psů pro začátečníky a pokročilé

Obsah výuky při dvoudenním kurzu je minimálně 14 vyučovacích hodin.

 • 2 hodiny teorie a teoreticko-praktické části
 • 12 hodin praxe

 • Jednodenní kurzy stříhání a kosmetická úprava psů pro začátečníky a pokročilé

Výuka jednodenního kurzu je obsahuje celkem 7 vyučovacích hodin.

 • 1 hodina teorie a teoreticko-praktické části
 • 6 hodin praxe

 • Jednodenní kurz-lite

Obsahem výuky je nejméně 5 vyučovacích hodin.

 • 1 hodina teorie a teoreticko-praktické části
 • 4 hodiny praxe

 • Jednodenní doplňkové kurzy a kurzy pro chovatele

Jedná se o jednodenní kurz, který se specializuje na základy pro manipulaci a práci se psem. Kurz je určen pro psí kadeřníky, kteří nesouhlasí s používáním anestetik při úpravě pejska, ale chtějí pejska vychovávat ke vzájemné spolupráci. Tato část je také součástí třídenního kurzu.

Obsahem výuky jsou minimálně 4 vyučovací hodiny, na kterých se studuje teorie a je v nich obsažena také teoreticko-praktická část. Na tomto kurzu se studují základy etologie a jak působit na pejska. Zároveň zde probíhají drobné ukázky a kurz se uzavírá diskuzí.

Všechny kurzy jsou ukončeny certifikátem.

Nabídku široké škály kurzů a seminářů a jejich cenové relace, včetně různých slev najdete na http://www.strihaniupravapsu.estranky.cz/

Co vzít na kurzy střihání a trimování psů?

Na kurz je potřeba pracovní oblečení a obuv, dále také psací potřeby, abyste si mohli dělat poznámky. Pokud máte věci potřebné k úpravě srsti již koupeny (elektrický stříhací strojek, sponové nůžky, kartáče a hřebeny), můžete si je vzít sebou. Pokud jste si však žádnou z těchto věcí nekoupili, vůbec to nevadí. Je lepší počkat až na konec kurzu, neboť tam se dozvíte, jaké vybavení budete potřebovat a které je naopak velice nevhodné.

Výběr psů na kurzy střihání

Pejsky si na kurzy vybírá paní Kašparová sama a to velmi pečlivě. Při úpravě pejska na praktické části kurzu je velmi dbáno na to, aby byl vždy dodržen správný a bezpečný postup u každého z nich. Máte-li pejska svého a chcete si jej v rámci praxe upravit, není to žádný problém.  Hlavní je, aby Váš pejsek nebyl déle než dva měsíce střihově upravován. Je však potřeba říci to předem, aby nedošlo k tomu, že by se pro úpravu potkaly dvě stejné rasy.

Zdá-li se Vám, že máte potřebu delší praxe, je zde možnost dokoupit si ji a to s 25% slevou.

stříhání psů, psí salon


http://www.strihaniupravapsu.estranky.cz


606 218 840


 

 

** argosss@seznam.cz**

**Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o kurzech stříhání, trimování a kosmetické úpravě psů zde.
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15845 (rodina-finance.cz#22495)


Diskuze a zkušenosti

Marcela | 08.05.2011 18:10
Moje zkušenost z kurzu u pí. Kašparové Musím přiznat, že po přečtení tohoto prvního příspěvku jsem měla smíšené pocity a trochu obavy, protože jsem již byla na kurz k paní Kašparové přihlášená. Nyní mám již po kurzu a musím na tento příspěvek reagovat, protože je vidět, že dotyčná paní, která tento první příspěvek psala, vůbec paní Kašparovou nezná, nezná její styl práce a přesto si dovoluje psát komentář, který paní Kašparovou poškozuje. Můj komentář nejsou pouhé domněnky, můj komentář je moje zkušenost, kterou jsem si z jejího kurzu odnesla a mohu potvrdit, že já sama jsem měla možnost pod dozorem pí. Kašparové trimovat jezevčíka, kterého ona sama na výstavu připravuje a navíc, měla jsem možnost zúčastnit se úpravy Samoyeda na výstavu do zahraničí. Nejen, že jsem se mohla zúčastnit špičkové úpravy, ale navíc jsem dostala postup úprav, včetně kosmetické úpravy, která je na výstavy nepostradatelná. Paní Kašparová ale hlavně nezapomíná učit to, čím se každý střihač živí a to je klasická úprava nejběžnějších psích plemen. Moji zákazníci jsou s mojí prací spokojeni a mám jich čím dál víc, proto jsem ráda, že jsem byla na kurzu stříhání právě u paní Kašparové. Marcela


Přidat komentář