Zvířecí hotely, podmínky ubytování a výběr

Kdyby Vám někdo před pár lety řekl, že domácí mazlíčky bude možné ubytovat do zvířecích hotelů, po dobu co budete například na dovolené, asi na něj budete nevěřícně hledět. Oblíbenost takových hotelů však významně stoupá, jejich výhody jsou nesporné.

Plány na dovolenou

Na co se těšíme každoročně? Na volný čas, dovolenou, kterou strávíme na chatě, chalupě, u moře apod. Kolikráte si již v zimním čase vybíráme, kam se v létě vydáme, do jaké destinace, jaké dobrodružné výpravy si vyzkoušíme. Jenže, jak již to tak bývá, plánování je jedna věc a realita druhá. Je-li členem naší domácnosti zvířátko, které není možné nikomu svěřit, může se lehce stát, že se vypravíme maximálně na zmíněnou chalupu, chatu. I když je tam bezpochyby kouzelně, ticho a dopřejeme si zasloužený relax, přeci jenom jezdit každý rok na stejné místo, je tak trochu nuda.

Kdo pohlídá vašeho psa či kočku?

Váháte, zda máte Vašeho „chlupáčka“ svěřit zvířecímu hotelu nebo ho spíše dát známým, kamarádům, rodičům? V případě, že se rozhodnete pro známé, může se vyskytnou problém hned na počátku plánování, kdy některý z členů „adoptivní“ rodiny může být třeba alergický na zvířecí srst, nebo prostě se může Vašeho miláčka bát, nebo si nechce od něj nechat zničit drahocenné vybavení bytu, které rozhodně není připravené na ostré drápky, zoubky a výkaly zvířátka.

Zvířata rodičům nebo do zvířecího hotelu?

A takto bychom mohli pokračovat. Neméně důležitým faktorem je i to, že pokud Vaši známí neměli nikdy zvířátko, nemusí si také umět poradit s Vaším pejskem nebo kočičkou atd. Nezapomínejte i na to, že i když můžete být sebelepší kamarádi se svými známými, nebo udržujete přátelskou a vřelou atmosféru s rodiči, není rozhodně samozřejmostí, že pro Vás udělají vše, a tak nebuďte nijak překvapeni, když Vám prostě řeknou na pohlídání zvířátka „ne“.

Kdežto zvířecí hotel je nejen svými prostory a vybavením na pobyt zvířat připraven, ale také poskytovaná péče je na odborné úrovni. Nemusíte mít špatný pocit, když necháte zvířátko ve zvířecím hotelu, protože takový hotel není v žádném případě tzv. útulkem pro opuštěná, zubožená a smutná zvířátka.

Podmínky ubytování ve zvířecím hotelu

Když si my lidé vybíráme hotel pro ubytování, ať už pro dovolenou, nebo v rámci služební cesty, zajímáme se i o jejich ubytovací podmínky, kterými je nutné, abychom se řídili. Ne jinak je tomu i u zvířecích hotelů, kdy i oni vyžadují určité podmínky, které jsou přeci jenom odlišné od těch našich. Zvířátka se například těžko budou dívat večer na televizi, jenž bude hlasitě puštěna apod. S jakými podmínkami se můžete setkat u zvířecích hotelů?

Váš domácí mazlíček by měl být především bez vnějších a vnitřních parazitů, dále by neměl mít příznaky infekčních onemocnění. A tak, jako od nás vyžadují hotely pro zápis a ověření občanský průkaz, tak domácí mazlíček bude „předkládat“ očkovací průkaz s uvedením veškerého očkování.

Co se týká pejsků, tak ti by neměli mít psinku, vzteklinu, parvovirózu. Kočky by neměly mít vzteklinu, panleukopenii, raintracheitidu.

Která zvířata je možné ubytovat ve zvířecím hotelu?

Nejčastějšími obyvateli zvířecích hotelů jsou pejsci a kočky, ovšem není výjimkou, když se v hotelu objeví například králíček, papoušek, křeček, morče aj.

Jak vybrat správný zvířecí hotel?

Jednotlivé zvířecí hotely se mohou lišit například v podmínkách přijetí Vašich kamarádů. Zajímejte se při výběru také o to, od kolika měsíců věku přijímají jednotlivá zvířata. Jak je to s případným stornováním pobytu, kdy nejpozději bez storno poplatku je možné hotel zrušit apod.

Zajímejte se o způsobu platby, zda vyžadují platbu předem, nebo zálohovou platbu apod. Neméně důležitým faktorem, při rozhodování o volbě hotelu, je doba příjmu a výdeje zvířátka, tj. od kolika do kolika hodin, zda každý den, nebo jen ve všední dny.

V případě, že má hotel webové stránky, respektive fotogalerii, prohlédněte si nejen venkovní, ale i vnitřní prostory, kde bude trávit čas Váš domácí mazlíček. Abyste si byli jisti, nebo na stránkách není fotogalerie, je rozhodně dobré vyrazit do Vámi vybraného hotelu před tím, než si závazně objednáte ubytování pro zvířátko.

Zajímejte se také**, jak je to s krmením zvířátek**. Zda máte do hotelu dodat krmivo, které Vaše zvířátko běžně jí, nebo je krmivo zajištěno. V druhém případě se informujte, jaký druh, značku krmiva zvířátkům podávají. Pro některá zvířátka je nezbytností venčení, především u pejsků. Zeptejte se, jak často, kde, jak dlouhou dobu, jakou formou (společné nebo separátní venčení)** probíhá venčení.**

Tak, jako my lidé si s sebou, když někam jedeme, většinou bereme věci, které jsou našimi talismany, nebo oblíbenou knížku, CD přehrávač apod., tak i zvířátka mají své oblíbené hračky a mazlíky. Informujte se v hotelu, zda není problém dát s sebou zvířátku i takového mazlíčka, hračku s sebou.

Cena za pobyt zvířete ve zvířecím hotelu

No a v neposlední řadě pro Vás bude určitě stěžejní pro výběr hotelu cena za ubytování zvířátka. Ceník mohou mít hotely vyvěšený na svých webových stránkách, nebo Vám jej zašlou na požádání. Standardem by také mělo být sepsání smlouvy mezi hotelem a Vámi. I tímto poznáte, že se jedná o kvalitní zvířecí hotel, který má promyšlené vše do detailu. Než však tuto smlouvu podepíšete, pečlivě si ji přečtěte. Určitě by nemělo být problém, aby Vám smlouvu poslali dopředu, kdy si ji budete moci v klidu pročíst.

Včasná rezervace ve zvířecím hotelu

Tím, že se zvířecí hotely stávají čím dál více vyhledávanější, nenechávejte objednání ubytování na poslední chvíli. Je sice pravda, že hotelů pomalu ale jistě přibývá, ovšem rozhodně jich ještě není tolik, aby mohly pokrýt poptávku, a to především v exponovaném období, jako jsou letní a zimní měsíce. Kromě toho, zrovna ve Vašem městě nemusí být takový zvířecí hotel, nebo se Vám nelíbí a budete volit hotel v jiném městě. V tom případě je třeba počítat s větším zájmem o ubytování ze strany klientů.

Jak vypadá zvířecí hotel?

Hotel pro nás lidi si nemusíme nijak představovat, většina z nás již v nějakém hotelu byla ubytována. Ovšem jak to vypadá ve zvířecím hotelu? Má snad každé zvířátko svůj pokoj s koupelnou, postelí, televizí, minibarem? Je sice možné, že takovýto typ hotelu někde bude, ovšem standardem to rozhodně není.

Každé zvířátko má svoji čistou kóji, která se liší velikostí, vybavením, výběhem apod. Setkáte se i s tím, že jsou kóje vytápěné, jejich součástí jsou například nejrůznější škrabadla, úkryty, pelíšky, odpočívadla. Není také překážkou, pokud svěříte do hotelu více zvířátek, kdy máte například dva pejsky, kočičky apod. V tom případě některé hotely nabízí i tzv. dvojkóje, či dvojboxy, které poskytují dostatečný prostor pro více zvířátek najednou.

Tím, že se zvířecí hotely stávají oblíbenější a vyhledávanější, je jen otázkou času, kdy si budeme moci vybírat hotely podle „hvězdiček“, tak jako, když volíme hotel pro sebe. A proč taky ne. Nezaslouží si naši mazlíčci naši péči, lásku, pohodlí a trochu toho luxusu? Vždyť nám oplácí tím, že nám dělají každodenní společnost, nejsou náladoví, hádaví, mazlí se s námi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15778 (rodina-finance.cz#22650)


Přidat komentář