Zubní šperky, výběr a aplikace - Brno a okolí

Neobvyklými, avšak stále více oblíbenějšími ozdobami, se stávají zubní šperky, které narozdíl od piercingu rtu nebo jazyka představují zcela bezpečnou, zdraví neškodnou ozdobu. Máte-li zdravý, bílý chrup, proč jej nezvýraznit zářivým šperkem?

Každá z nás se určitým způsobem zdobí. Některá volí stylové doplňky v podobě kabelek, bot, hodinek nebo prstýnků, jiná si nechá prodloužit vlasy, zhustit řasy, aplikovat gelové nebo akrylové nehty. Uvažovaly jste však o nevšední, ovšem efektní ozdobě v podobě zubního šperku?

Vyberte si Váš zubní šperk - Brno a okolí

Výběr zubního šperku záleží nejen na Vašem vkusu, ale také na finančních možnostech. Oblíbené tvary zubních šperků jsou takové, jenž najdeme v prstýnkách, ale také jsou to tvary čtyřlístku, měsíce, křížku, srdíčka aj. Co se týká materiálů, z nichž jsou zubní šperky vyrobeny, pak vybírat můžete například ze zirkonu, zlata, diamantu aj. Při výběru zubních šperků máte možnost volit nejen z rozličných tvarů a materiálů, ale také barev, ať už růžové, stříbrné, modré, zlaté, červené aj. Co se týká velikostí zubních šperků, tak nejmenší průměr se pohybuje okolo 1,5 do cca 2,5 mm. V případě, že si nevyberete z nabídky zubních šperků u stomatologa, je možné si nechat vyrobit šperk přímo na míru.

Pro koho je aplikace zubního šperku vhodná?

Zubní šperky jsou v podstatě vhodné pro každého, bez rozdílu pohlaví a věku. Jedinou, ovšem zásadní, podmínkou je zdraví Vašich zubů. Ruku na srdce, i kdybyste si vybrali sebehezčí nebo sebedražší zubní šperk, těžko by jeho krása vynikla na zkažených zubech.

Co předchází aplikaci zubního šperku?

Nefunguje to tak, že přijdete do vybrané ordinace a tam Vám lékař, bez předchozí konzultace, aplikuje zubní šperk. Jak jsme již prozradili, nejprve je na řadě konzultace mezi Vámi a stomatologem, který kromě jiného zhodnotí stav Vašeho zubu, na který budete chtít aplikovat zubní šperk. Ovšem, dojde-li stomatolog k názoru, že zub je velmi poškozen, může Vám doporučit, abyste si nechali zubní šperk umístit na jiný zub.

Součástí konzultace je také nabídka pomoci při výběru zubního šperku. Kromě toho Vám stomatolog sdělí, jak pečovat o chrup takto ozdobený aj.

Kde aplikace zubního šperku probíhá?

Zubní šperky se aplikují ve stomatologických ordinacích, tj. při zaručení sterilního prostředí. Můžete se však setkat s nabídkou aplikace zubního šperku i v nejrůznějších salonech a studiích, ovšem v tomto případě nemáte zaručenu odbornost stomatologa, kterou nabízí zubní ordinace.

Princip aplikace zubního šperku

Zubní šperk se aplikuje na vybraný zub za pomoci adhesivní techniky, speciálním fixačním přípravkem nalepen, a to na naleptanou sklovinu. Samotná velikost leptané plochy je jen o malinko větší, než je velikost vybraného zubního šperku. Sklovina zubu se nejprve důkladně očistí, a popřípadě i jemně zdrsní. Následně se v několika jednoduchých krocích přilepí zubní šperk na vybraný zub. Na závěr se okolí zubu s případnými přebytky zubního adheziva pečlivě vyleští. Celková aplikace trvá kolem půl hodiny.

Místo umístění zubního šperku

Zubní šperk je možné aplikovat všude, kde nebude překážet skusu. K nejčastějším místům, kam si nechávají zájemci zubní šperky aplikovat, patří horní postranní řezáky.

Odstranění nebo výměna zubního šperku - Brno a okolí

Rozhodnete se po čase pro výběr jiného zubního šperku, jiného tvaru, velikosti, barvy, případně chcete šperk na jiný zub? Není problém Vám šperk sundat, aniž by došlo k poškození zubu, na kterém šperk nyní je. Je to jako by se Vám sundávala rovnátka. V poslední fázi se zub vyleští, protože naopak při aplikaci je povrch zubu zdrsněn, čímž nabude svého původního vzhledu.

Cena zubních šperků

Cena za aplikaci zubních šperků se liší dle výše uvedených parametrů, tj. materiálu zubního šperku, tvaru, velikosti, případně, zda Vám šperk byl navržen na míru. Cena se může pohybovat od cca 500 Kč až po několika tisíc korun.

Je třeba říci, že se jedná o nadstandardní kosmetickou péči v zubních ordinacích.

Důvody, proč se rozhodnout pro zubní šperky

Můžete se pyšnit bělostným, zdravým chrupem? Díky zubním šperkům jen přitáhnete pozornost každého s kým budete mluvit nebo na koho se usmějete. Budete obdivováni nejen z důvodu pěkného úsměvu, bílých zubů, ale i zářivé ozdoby.

Rozhodujete se, zda si máte nechat aplikovat na zub vybraný šperk? Jste však citliví na jakoukoli bolest? Aplikace zubního šperku je však naprosto bezbolestná. Při ní není nutné ani používat anestezii.

Stále váháte, zda mít nějaký cizí předmět v ústech, je zdravé a nezpůsobí určité zdravotní problémy? Kupříkladu na rozdíl od piercingu rtu či jazyka, však zubní šperk rozhodně nepoškodí zubní tkáně ani přilehlou dáseň. Zubní šperk se aplikuje pouze na povrch zubu a nijak jej neohrozí.

Máte obavy, že šperk se při prvním čištění zubů zubním kartáčkem uvolní a Vy o něj přijdete spolknutím, či vypadnutím? Je pravdou, že doba výdrže zubního šperku není trvalá, je závislá například na námaze ozdobného zubu, péči o příslušný ozdobený zub, umístění šperku, ale také složení Vašich slin. Ovšem zubní šperk vydrží nejméně po dobu dvou měsíců, výjimkou však není ani to, že se jím budete moci chlubit několik let. Při aplikaci zubního šperku se informujte o tom, na jak dlouhou dobu je poskytován záruka V případě, že by se Vám totiž zubní šperk předčasně uvolnil, tj. ještě před uplynutím záruční doby, můžete jej reklamovat a bude Vám nově aplikován.

Jak vybrat ordinaci pro aplikaci zubního šperku v Brně a okolí?

Zubních ordinací není ve městech takové množství, aby nebylo možné zjistit spokojenost se způsobem ošetření, prostory, přístupem, cenami apod. Poptejte se známých, kolegů v práci, případně popátrejte na internetu, jaká je spokojenost s ordinací, kam se rozhodujete jít, aby Vám aplikovali zubní šperk. Je třeba také poznamenat, že ne všechny zubní ordinace nabízí tuto nadstandardní kosmetickou péči.

Výběr zubních šperků

Nabídnou Vám v zubní ordinaci dva, tři zubní šperky nebo hned celou paletu, případně Vám i nabídnou možnost zhotovení zubního šperku na míru? Jistě na Vás bude působit jinak, když budete mít na výběr z několika druhů, tvarů, velikostí šperků, než když Vám budou předloženy zmíněné dva, tři.

Kvalita zubních šperků

Zajímejte se také o kvalitu, respektive kvalitu materiálu nabízených šperků. Tak, jako v klenotnictvích Vám všude nenabídnou stejnou kvalitu šperků, tak i v zubních ordinacích se můžete setkat s odlišnou kvalitou zubních šperků. Nechte si předložit certifikaci šperků, čímž Vám bude zaručena kvalita těchto šperků.

Cena za aplikaci zubních šperků

Jak jsme již vzpomněli, aplikace zubních šperků se řadí mezi nadstandardní kosmetické ošetření. Cena aplikace zubního šperku se bude odvíjet nejen od výběru zubního šperku, ale také lokality, kde je příslušná zubní ordinace, odbornosti lékařů apod.

Poskytovaná záruka na provedenou aplikaci

Informujte se, na jak dlouhou dobu Vám v zubní ordinaci poskytnou záruku na aplikaci zubního šperku. V případě, že by se Vám kamínek uvolnil dříve, tj. před uplynutím této doby, měli by Vám opětovně šperk aplikovat, a to bezplatně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15760 (rodina-finance.cz#22613)


Přidat komentář