Zahuštění a prodloužení vlasů - okres Trutnov

Příroda vám nenadělila hustou hřívu, která nedoroste do vámi požadované délky? Nebo jen nechcete čekat, až vám vlasy narostou a chcete proces urychlit? V takovém případě sáhněte po osvědčené metodě. Nejoblíbenější je prodloužení keratinem.

Prodlužování vlasů keratinem je stálicí v metodách

Když se začalo aplikovat prodlužování vlasů, které mělo za cíl hlavně co nejjemnější spoje, aby výsledný efekt byl co nejpřirozenější, tak metoda za pomocí keratinu byla první a dodnes patří mezi nejoblíbenější procedury. Nadále se metodika rozvíjí, aby jednotlivé spoje byly opravdu nepatrné a pracuje se i s tím, aby proces byl k vašim vlastním vlasům co nejšetrnější. Proto, pokud si chcete nechat prodloužit vlasy touto metodou, tak se objednejte do kvalitního salonu.

Proč si nechat prodloužit vlasy?

Proceduru nastavování vlasů využívá dnes běžně velká skupina lidí a rozhodně se nejedná jen o ty, kteří vydělávají více peněz. V některých salonech dokonce už nabízejí tuto proceduru na splátky. Dnes totiž spousta lidí ví, že dokonalému vzhledu dopomáhá i dokonalý účes a ten nepředstavuje krátké a zubaté chmýří. Naštěstí ale existují metody, kterými lze zamaskovat tyto nedostatky.

Prodloužení vlasů není jen otázkou nějakého problému. Někteří prostě jen nechtějí čekat třeba i několik let, než jim doroste hříva, a tak proces urychlí na pár hodin. Metoda nijak nezatěžuje vaše vlasy, tak se nebojte, že by se poškodila jejich kvalita.

Metodu ovšem nevyužívají jen ženy. I muži si nechávají prodloužit vlasy, protože ležérní delší účes je velmi trendy.

Nyní ale už doopravdy k metodě samotné. Dozvíte se princip, výhody a možnosti.

Metoda prodlužování vlasů keratinem

Procedura patří nejen mezi tradiční, ale zároveň také mezi nejšetrnější k vašim vlasům. Vyvíjejí se nové postupy a technologie, které za pomocí dosavadních zkušeností zajišťují nenápadnost, přirozenost a trvanlivost.

Keratin jako základ tkáně

Možná jste si doposud mysleli, že keratin je prostě nějaká hmota, která jen byla vyvinuta právě proto, aby spojila a držela nastavené vlasy. Význam jejího užití je ale hlubší. Jedná se totiž o bílkovinu, kterou obsahují naše vlasy i nehty. Tím se došlo k závěru, že by bylo dobré vyvinout něco, co by takto konvenovalo právě vašim vlasům. Samotná keratinová hmota, která je na konci nastaveného pramenu je sice na syntetické bázi, ale i tak umožňuje vlasům přijímat živiny a nijak je nezatěžuje.

Před prodloužením vlasů keratinem

Než půjdete na prodloužení vlasů, tak si umyjte vlasy, ale nezatěžujte je různými stylingovými přípravky jako jsou tužidla, gely nebo laky na vlasy. Stejně tak, až si půjdete vybírat nastavované vlasy, tak si ty své vlastní nenatáčejte ani nežehlete, protože si můžete vybírat z rovných, lehce vlnitých nebo vlnitých a je třeba si vybrat správnou strukturu. Pokud se např. vaše vlasy vlní jen občas, tak už mají nějakou vlastnost k vlnám. Kdybyste si pořídili rovné vlasy, tak pak nebudou kompaktní s vašimi vlastními a nebude to působit dobře. Nechte tedy na kadeřnici, ať posoudí vlastnosti přirozeného vzhledu vaší kštice a sama poradí s výběrem.

Nastavované vlasy a jejich výběr

K dispozici jsou jednotlivé prameny, které lze aplikovat na hlavu. Nejlepší jsou samozřejmě přírodní, které vám nejlépe splynou s vašimi vlastními vlasy a celek bude co nejpřirozenější. K dispozici je více jak 50 odstínů, tudíž se nemusíte obávat, že by se pro vás nic nenašlo. Pokud chcete opravdu sjednotit barvu nastavovaných a vašich vlasů, tak si objednejte nebarvené, na které nejlépe sedne barva. Tu vám samozřejmě poskytne kadeřnice.

Co se týká vzhledu a vlastností, tak si rovněž vybírejte podle své přírodní hřívy. Stejné to je i s rovností a zvlněním. Jak již bylo zmíněno, přijďte ve vlasech, které nijak nekrášlíte, aby se poznalo, jestli potřebujete rovné nebo vlnitější obměny. Zároveň se držte svého etnického původu. Jestli jste evropanka, volte vlasy evropské, jestli afričanka (nebo někdy i míšenka), tak kupte vlasy africké a asijské ženy (nebo rovněž míšenky) zase zvolí vlasy mongolského původu. Někteří sice kupují jiný porost než jaký mu přisuzuje původ, ale je to jen z ekonomického hlediska, protože v našich končinách jsou samozřejmě nejdražší vlasy evropské. Raději si ale připlaťte, když chcete skvělý účes. Když budete mít mezi hladkými a lehkými prameny těžké a tvrdé vlasy, tak si porosty nesednou, mohou se vzájemně zacuchávat, špatně upravovat a hlavně to bude vidět.

Proces prodloužení keratinem

Aplikace probíhá tak, že se připevňují jednotlivé pramínky nastavených vlasů na vaše přírodní, které jsou ve stejné síle. Tím se zabrání těžkosti a vaše vlastní vlasy se nevytrhnou. Keratinové konce na pramenech se zahřívají speciálními kleštěmi, kterými se prameny pevně spojí. Nebojte se, že by se vaše pokožka mohla popálit. Je totiž chráněna speciální destičkou, která odděluje kůži a případný dotek kleští od sebe. Spoje jsou velmi jemné a nenápadné, že ani skoro nejsou cítit na dotek. Vlasy skvěle drží a navíc je metoda šetrná k vašim vlastním vlasům.

Co se týká spojů, tak existují dvě aplikace. Jednak ta, při které se používají výše zmíněné kleště. Pokud ale nechcete, aby se teplo vůbec dotýkalo vašeho porostu, tak využijte metodu ultrazvuku, která je zatím novinkou. Ultrazvuk totiž rozpustí pouze keratin a vašich vlasů se to nijak nedotkne.

Péče o prodloužené vlasy

S vlasy můžete zacházet úplně běžně. Mytí, fénování, žehlení, natáčení nebo používání stylingu není problém. I zde ovšem platí, že výživa vlasy posílí, tak nezapomínejte na různé masky, séra či kůry, které vaše vlasy zkvalitní. Na nastavený porost si pořiďte speciální kartáč se štětinami, které nenaruší jednotlivé spoje. Česání nebo tahání za vlasy se nemusíte bát, spoje drží při běžných aktivitách. Raději ale neexperimentujte. Pokud budete chtít změnit barvu, tak se obraťte na kadeřnici a stejně tak ji svěřte jiné náročnější úpravy.

Jak dlouho prodloužené vlasy vydrží?

Většinou se vlasy posunují zpět k hlavě zhruba po 3 měsících. Metod uvolnění je více. Jednak se mohou sejmout opětovným zahřátím keratinu, rovněž je lze odstrarnit speciální lihobenzinovou sloučeninou či gelem, které uvolní keratin. Nejrychlejší způsob je rozdrcení spoje. Tato metoda může ale narušit strukturu vlasu, tak se nejedná o nejšetrnější způsob.

Po uvolnění se vám vlasy mohou znovu nastavit. Lze použít ty samé, nemusíte kupovat nové. Prameny jsou kvalitní a vydrží klidně 1 až 2 roky. Tím se procedura stává levnější.

Výhody prodloužení vlasů keratinem

Keratin je k vlasům velmi šetrný a nechává je dýchat. Spoje nejsou stlačující jako u jiných metod a jsou lehké, takže nijak nezatěžují vaše prameny a nevytrhávají je. Nebojte se tedy, že byste přišli o své vlastní vlasy a to ani v případě, že nastavený porost sundáte. Budete mít jen pocit lehkosti, ale rozhodně se při nošení umělých vlasů nijak více neuvolňují přírodní vlasy.

Tím,** že máte nastavené vlasy**, tak zátěž, které je přírodní hříva denně vystavována, tolik nepůsobí jen na vaše vlasy. Například polámané konce vlasů, které vznikají i třením konců o různé povrchy (o svetr, vleže apod.), se tak nezatěžují, protože tam jsou vlasy nastavené.

Už máte představu, jak budete vypadat po prodloužení? Vlasy jsou korunou krásy, a tak tu svoji korunu pořádně prodlužte a zhustěte, ať máte hřívu snů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15753 (rodina-finance.cz#22589)


Přidat komentář