Výcvik psů na míru - Praha

Díky moderním metodám výcviku dnes již není vůbec těžké mít doma šťastného psa, který rád poslouchá vaše povely. V případě, že přece jen si s chováním psa nevíte rady, je dobré obrátit se na některé z výcvikových středisek.

Výcvik psů a převýchova psů

Výcvik psa začíná vlastně již v okamžiku, kdy se narodí. Nejdříve se o výcvik stará psí máma, tedy fenka. Později přebírá odpovědnost za výcvik chovatel. Právě na chovateli zaleží, zda bude štěně správně socializované. Pro život psa je štěněcí věk mimořádně důležitým obdobím. Vše co v prvních měsících svého života pes pozná, si uchová po celý zbytek života.

Pravidelný výcvik štěněte a důslednost**

**

Pro správné formování povahy je nejdůležitější socializační fáze – věk od 3 do 16 týdne života. Čím dokonaleji umožní člověk - chovatel štěňatům, aby využila tento čas k poznávání, tím lépe budou ve světě uplatňovat své schopnosti. Ve věku asi osmi týdnů odchází štěně od sourozenců a fenky k novému pánovi. Předpokládá se, že s tímto člověkem stráví celý zbytek života. Ze začátku se štěňátku může trochu stýskat, ale pokud se mu nový páneček věnuje, velmi rychle zapomene a začne zkoušet, co páneček vydrží. Zde je namístě naprostá důslednost, pravidelný výcvik a místo trestu volit raději pochvalu a odměnu.

Školka pro štěňata

Někdy to však přes všechnu dobrou vůli nejde tak, jak by si majitel psa přál. Pak je tu možnost navštěvovat školku pro štěňata. Ve školce pro štěňata bývají psi všech možných plemen včetně voříšků. Jejich věk se většinou pohybuje od 3 do 9 měsíců. Hlavním úkolem je správná socializace štěňat, ta může v pozdějším věku předejít problémovému chování psa.

www.akcnipes.cz

Výcvik psů a chovatelské potřeby v Praze - Akcnipes.cz

Na internetových stránkách, www.akcnipes.cz, se dozvíte o převýchově psů více a potěšitelné je i to, že výcvik probíhá podle domluvy v blízkosti vašeho bydliště.

akcni pes

Základy výchovy psa

Neméně důležitým úkolem je seznámení štěněte a jeho majitele se základy výchovy a výcviku psa. Ve školce se učí povely poslušnosti – přivolání, chůze na vodítku, sedni, lehni, zůstaň a tzv. přerušení nežádoucí činnosti – fuj, ne, nesmíš. Při výcviku ve školce pro štěňata se učíme především pozitivně motivovat svého psa. Pozitivní motivace dokáže daleko více než trest, kterému psi často ani nerozumí.** **

Ze štěněte velmi rychle vyroste, dospělý pes. A ani v této době bychom s ním neměli přestat cvičit. Buď můžeme ve výcviku pokračovat sami, nebo se zapsat do školy pro psy. Zde budeme pilovat již naučené povely, budeme se učit povely nové a také najdeme spřátelené duše, které nám rádi poradí ať již s výcvikem nebo s péčí o našeho čtyřnohého miláčka.

Speciální výcviky pro dospělé psy

Pro dospělé psy je možnost vybrat si i některý ze speciálních výcviků nebo psích sportů. Vybírat bychom měli takový psí sport, který je vhodný pro rasu psa, kterou vlastníme a který nás bude bavit. Většinou se těmto výcvikům a psím sportům můžeme věnovat pouze se psem, který zná již základní povely.

Se psem můžeme cvičit agility, což je takový tandemový běh přes překážky. Můžeme se věnovat tanci se psem, flyballu, obedienci. Můžeme cvičit stopu, pasení nebo se zbývat sportovní kynologií. Pokud vlastníme loveckého psa, můžeme se zabývat i tímto výcvikem. To vše a ještě spousta dalších psích sportů nám zkvalitní život.

Problémy s chováním psa

Ne vždy se však daří. Stává se, že se v chování psa objeví problémy, se kterými si nebudeme vědět rady. Někdo možná řekne, že problémový pes má být utracen. Avšak to nikdy nedělejte. Pes je živý tvor a dělá jen to, co se naučí a proto to co se někde naučil, se dá i odnaučit. Pravda nejde to z hodiny na hodinu. Je nutný speciální přístup a také dostatek času, ale stojí to za to.** Neboť každý pes se dá vychovat i vycvičit!** ** Dnes existují výcviková střediska pro psy a tam mají s převýchovou psů zkušenosti a jsou ochotní pomoci.** Jedním z takových středisek je i středisko v Praze - Akční pes.

Canisterapie v Praze

Canisterapie je vlastně léčba psí láskou. Jde o léčebný kontakt psa s člověkem. Odborně se jedná o podpůrnou formu psychoterapie, která je výhradně založena na kontaktu člověka se psem a vzájemné pozitivní interakci. Canisterapie klade důraz především na** řešení problémů psychologických a motivačních**. Prostřednictvím canisterapie dochází k nácviku koncentrace a zvýšení pozornosti, rozvoji sociálního cítění, zlepšení kvality života a v některých případech i snížení agresivity klienta.** **

V canisterapii není rozhodující rasa, ale především charakter psa a také jeho výchova. Psi pro canisterapii jsou vybíráni již ve štěněccanisterapieím věku a pak jsou velmi zodpovědně cvičeni. Později pracuje pes se svým canisterapeutem a tvoří tak canisterapeutický tým. Spolu navštěvují různá zařízení, ale i soukromé osoby, které canisterapeutickou pomoc potřebují. Výborných úspěchů je dosahováno** v domovech důchodců, ale i u starých a opuštěných lidí.** Často se jedná o lidi, pro které je návštěva canisterapeutického týmu jediná.** **

Dalších úspěchů je dosahováno zejména u dětí. Zde pomocí psa rozvíjíme jemnou a hrubou motoriku, ovlivňujeme oblast poznávací, pes pomáhá i v oblasti rozvoje řeči. Pro děti s více vadami je vhodné polohování se psy. Ti svým teplem prohřívají končetiny dítěte a tím jim pomáhají s rehabilitací a také uvo** ** lňov** ** áním svalů. Velice specifický je i přístup canisteraupetických psů k dětem, které jsou postižena autismem. Tyto děti mívají časté sociální bariéry a právě tito psi jim je pomáhají překonávat.** **

Canisterapeutičtí psi pomáhají i na letních integračních táborech. Tyto tábory jsou pro děti zdravé i postižené nějakým zdravotním problémem a právě psi jim pomáhají najít k sobě cestu, usnadňují těmto dětem komunikaci.** Dnes navštěvují canisterapeutické týmy i nemocnice, ale také hospici.** Zde pomáhají dlouhodobě nemocným, neurologickým pacientům po mozkové mrtvici a úrazech mozku, pacientům s Alzheimerovou chorobou, pacientům po infarktu myokardu. Pomáhají i u onkologických pacientů. Nezanedbatelná je i pomoc u drogově závislých, kde byla pozorována dlouhá období mezi recidivami.

Další velmi účinnou pomocí jsou návštěvy terapeutických týmů u dlouhodobě nemocných v hospicích. Tito lidé, kterým již léčba nepomáhá, umírají s menšími bolestmi. Možností, kde všude mohou tito psy se svými majiteli pomáhat je opravdu celá řada. **Chcete-li se dozvědět více o canisterapii, jejím rozdělení, možnostech a účincích, navštivte internetové stránky www.akcnipes.cz*** ***

**
**

Chovatelské potřeby pro psy a kočky - eshop akcnipes.cz

  • Kromě výcviku psů nabízí AKCNIPES.CZ i internetový obchod pro psy, kočky i jejich pány.
  • Obchod nabízí krmení, potřeby pro chov, hračky i výcvikové pomůcky.
  • Nezapomíná ani na páníčky, i pro ně zde najdeme pomůcky jako je speciální ledvinka s prostorem pro pamlsky, láhev, vnitřní karabinou a kompresním popruhem.
  • Najdeme zde i „Dárkovou poukázku na výcvikovou lekci“. Poukázka je určena pro ty, jež chtějí někomu udělat radost a zaplatit mu výcvikovou lekci jako dárek.

kontakt akční pes

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15748 (rodina-finance.cz#22576)


Přidat komentář