Výběr paruk a příčesků

Máte-li potřebu zakoupit si paruku ať se již jedná o nutnost ze zdravotního hlediska nebo chcete jen změnit image, pojďte společně s námi prozkoumat co se dá pořídit, jak o paruky a příčesky pečovat nebo jak je to s poukazy od pojišťoven.

Paruky a příčesky

Paruka je nejen párty doplněk, který dokonale změní Vaši image. Paruka se také využívá pro zlepšení estetiky a dekorace hlavy. Paruka je tvořena vlasy nebo umělými náhražkami vlasů. Nošení paruky umožňuje člověku rychle změnit svůj vzhled, či zakrýt nedostatek vlastních vlasů v podobě pleše. Jiní lidé mají své vlastní vlasy nekvalitní, mají je málo nebo nezdravé a do doby než-li se nejrůznějšími způsoby jejich kvalitu pokusí zlepšit, používají paruku pro dokonalost své image. V některých kulturách nosí lidé paruky z náboženských, či kulturních důvodů. Paruky se vyrábějí v celé škále vlasových účesů, délek a barev pro uspokojení širokých požadavků zákazníků.

Historie paruk

Používání paruk sahá hluboko do historie a provází lidstvo již od nepaměti. První potvrzené zmínky pocházejí ze starověkého Egypta, kde byly paruky nošeny jako ochrana proti slunci. Další zmínky o parukách pocházejí od dalších kultur jako jsou Asyřané, Féničané, Řekové, či Římané. Největší slávy se parukám dostalo od 16. století, kdy byly obecně nošeny v Evropě jako symbol postavení a jako nutnost z hygienických důvodů až do 18. století.

Zdravotní poukazy od pojišťoven

V době nemoci, která zasáhne pacienta tím způsobem, že naruší kvalitu vlasů nebo přímo zapříčiní ztrátu celého vlasového porostu, se může pacient obrátit na dodavatele a prodejce paruk se zdravotním poukazem od pojišťovny.

 • Hodnota zdravotního poukazu je 1.000 Kč, ale některé pojišťovny přispívají i několikanásobně větší sumou.
 • Platnost zdravotního poukazu je 3 měsíce od data vystavení lékařem.
 • Při uplatňování zdravotního poukazu na provozovně je potřeba předložit průkaz pojištěnce - kontrola čísla ZP a čísla pojištěnce.

Vybíráme vhodnou paruku

Podle tvaru obličeje si vyberte styl paruky. Využijte rady svého kadeřníka, který by měl mít všeobecný přehled co by Vám mohlo slušet nejvíce. Dále vyberte délku účesu. Všeobecně kratší střihy jsou jednodušší na údržbu. O středně dlouhé a dlouhé střihy musíte pak pečovat o něco více.

Barvu paruky můžete zvolit podle Vašich vlastních původních vlasů, ale zvláště ženy mohou s barvou experimentovat. Máte-li bledší obličej nejsou vhodné tmavé odstíny, protože bude působit ještě více bledě. Ale ať už si paruku pořizujete z jakéhokoliv důvodu, nejdůležitější je aby jste se v ní cítili dobře a dotvořili jste tak vkusnou a citlivou image.

Rady pro nasazování paruky

 1. První nasazení a úprava paruky vyžaduje pečlivou přípravu. Jestliže má zákazník dost svých vlasů, doporučujeme stáhnout vlasy síťkou k tomu určenou. K tomu bezvadně slouží přikrývka vlasů, doporučuje se ke všem parukám. Je vhodná zejména pro zakrytí delších vlasů. Díky přikrývce paruka na hlavě lépe sedí.
 2. Rozložit vlasy tak, aby nevytvářely boule a nerovnosti.
 3. Ve spánkových partiích jsou v měkkém látkovém podšití zakomponovány kovové pružinky, které napomáhají při lepším přilnutí paruky k hlavě.
 4. Před nasazením paruky vložte ruce do paruky, potřeste s ní, aby se vlákna uvolnila a lehce přihlaďte hřebenem nebo jen prsty.
 5. Paruka se nasazuje jako koupací čepice - zepředu dozadu.
 6. Vycentrujte si paruku tak, aby výkroje pro uši byly před ušima, nesmí je překrývat.
 7. Pokud je paruka příliš těsná nebo volná, upravte si jí. Všechny paruky jsou nastavitelné v zadní části tak, aby seděla paruka pevně a bezpečně.
 8. Paruky zásadně nekartáčujte.

Rady pro umělé paruky a příčesky

 1. Nevystavujte paruku dlouho silnému slunečnímu záření.
 2. Nenoste paruku při koupání, protože slaná, znečištěná, či chlorovaná voda může vlákno nenávratně poškodit.
 3. Na noc paruku odkládejte, aby se vlákno při spaní třením nepoškodilo.
 4. Tepelné zátěži jako je horká pára, horký vzduch při vaření nebo v sauně, mohou paruku nenávratně poškodit. Ani mikrovlnná trouba není vhodná na sušení. Paruku sice usušíte ale změníte tím strukturu a tvar vlákna, takže se Vám změní účes, vlákno se poškodí a natáhne.
 5. Dlouhé paruky jsou u jejich konečků při tření o oděv náchylné k třepení a potom takzvaně chemlonování proto dbejte na kvalitu oblečení.
 6. Paruku rozčesávejte pouze suchou a řídkým hřebenem. Vytrhané vlasy činí paruku řidší.
 7. Na umělé vlákno nepoužívejte na umělé vlákno jakékoliv přípravky určené na pravé vlasy. Umělé vlákno se tím postupně zničí a životnost umělé paruky zkrátí - vlasová kosmetika má jiné složení, než kosmetika na umělé vlákno.

Kosmetika na umělé vlákno

Na umělé paruky například můžete použít výrobky značky Ellen Wille.

Shampoo - šampon obsahuje kaučukové směsi které jsou určeny speciálně pro výživu umělého vlákna. Pokud by jste umyla svůj model v šamponu určeném pro humánní vlas, došlo by ke stejnému efektu jako kdyby jste si umyla své rostlé vlasy v jaru. Vysušily by se a začaly lámat.

Balsam je určen speciálně, vzhledem k obsahu kaučukových směsí na umělý vlas. Vyživuje a změkčuje vlas a vrací mu přirozený lesk. Nelze zaměnit s přípravky na lidský vlas obsahujícími alkohol. Došlo by k vysušení a lámání vlasu.

Conditioner - kondicioner je potřeba hned od začátku po každém nošení model nasucho prostříkat. Je to prevence proti zacuchávání, krepatění a lámání vlasu. Pokud chcete aby vám model dlouho sloužil, je to první investice, kterou by jste měla učinit.

Glanzsprey - tento přípravek je určen pro již nošené paruky a příčesy, které používáním ztratily svůj přirozený lesk. Velice dobře tímto přípravkem lze model regenerovat a "omladit".

Haarspray - tímto přípravkem v mechanickém spreji s obsahem kaučuku, což je výživa pro umělý vlas lze účes dobře zpevnit. Nelakujte své modely přípravky určenými pro živý vlas neboť obsahují alkoholové směsi, které ničí umělé vlákno. Krepatí, křehne a ztrácí barvu.

Hair tip Liquid - tento olejíček je potřeba nakapat na prsty a vetřít do konečků vlasů. Pokud je příčes nebo paruka nová, je to ideální prevence proti zacuchávání a krepatění vlasu a podstatně prodlužuje životnost vlákna. Doporučujeme ošetřit tímto způsobem po každém umytí. Podle ohlasu zákaznic ideálně regeneruje i starší modely.

Styling foam - speciální pěna určená na umělé vlákno. Zpevňuje účes a zvětšuje jeho objem. Má u zákaznic velký ohlas.

Styling gel - speciální gel na umělé vlákno, kterým lze dosáhnout efektu "mokré trvalé".

Kosmetika na paruky z pravých vlasů

Šampon na pravý vlas - jde o speciální šampon vyvinutý pro péči o pravý, ale neživý vlas, takže nelze používat běžné ani dětské šampony. Ty buď obsahují alkohol, nebo látky, které mrtvý vlas nevyživují. Naopak, vlas ztratí lesk, pružnost barvu a postupně se začne lámat a vypadávat. Originální přípravky na paruky z humánního vlasu byly vyvinuty speciálně k péči o paruky z pravého vlasu a obsahují kaučuk, který vlas regeneruje, vyživuje a dodává mu přirozený lesk a pružnost. Hledejte vždy přípravky pod značkou pure!power.

Balsam na pravý vlas - jde o speciální balsam z řady pure!power určený pouze pro paruky z pravých vlasů.

Care & repair - je speciální sprej na paruky z pravých vlasů, kterým je potřeba paruku po každém nošení prostříkat, aby nedošlo k zacuchávání a následnému krepatění následkem otěru o krk, límec nebo opěrku v autě. Řada vlasové kosmetiky pro pravý vlas pure!power.

Hair-Tip-Liquid - je olejíček, který impregnuje konce vlasu proti otěru a zacuchávání a činí vlas rezistentnějším. Po každém umytí je potřeba prsty vmasírovat malé množství do konečků vlasů.

Pokud budete používat originální vlas.kosmetiku, značně se prodlouží životnost vašeho modelu, ten bude stále krásný a bude vám dělat pouze radost.

Návod na umývání paruky z pravého vlasu

Kvalita pravého vlasu Remy je nejvyšší s jakou se můžete na našem trhu setkat. Remy vlas je ručně zpracovaný a typický tím, že vlasové šupinky jdou vždy stejným směrem. To zaručuje, že se vlas necuchá a nekrepatí, je-li o něj správně pečováno.

Nikdy nepoužívejte běžnou vlasovou kosmetiku na živý vlas, protože obsahuje alkoholové směsi, které váš model vysuší, ten ztratí lesk a vlas se začne lámat a vypadávat! Tato vlasová kosmetika byla vyvinuta přímo pro** kolekci pure!power**.

 • Upevněte paruku špendlíkem na polystyrénovou hlavu. Nikdy ne v místech s monofilamentem nebo filmovou ofinkou!
 • Opatrně model pročešte, a to postupně od špiček vlasu až ke kořínkům – nepoužívejte ostré hřebeny nebo kartáče!
 • Pod studenou/vlažnou vodou naneste rukou malé množství šamponu od kořínků až ke špičkám. Nemasírujte násilím a netřete!
 • Nechte 10-15 minut působit, vymyjte pod tekoucí vodou a celou proceduru opakujte s balsamem. Poté opět paruku pořádně vymyjte.
 • Zbytky vody jemně vymačkejte, opět směrem od kořínků ke špičkám a opatrně otřete ručníkem.
 • Ke speciální péči o pravý vlas patří i přípravek care&repair, který ošetří strukturu vlasu, vyhladí ji a ulehčuje česání. Paruka získá lesk a jemný vzhled.
 • Pravý vlas fénujte nejlépe jen při střední teplotě.
 • K péči o špičky vlasu je ideální olejíček Hair-Tip-Liquid, který konce vlasu impregnuje proti otěru a činí tak vlas rezistentnějším.

Doplňky na paruky, příčesky a přízdoby

Barevný sprej na vlasy se používá na plesy, karnevaly, diskotéky, show – prostě na krátkodobé obarvení.

Pestrobarevné pramínky a příčesky lze zakoupit ve všech barvách, dálkách i úpravách

Turbany, šátky, čepice a kšiltovky a další pokrývky hlavy.

Příčesek vlasová gumička z umělých vlasů. Můžete jí zakomponovat do Vašich vlasů a vytvořit si tak snadno, rychle a velmi efektně bohatý a hustý tvar s objemem – například drdol, uzel, culík, večerní slavnostní účesy …

Clip in vlasové pásy na sponkách

Ve 12 barevných odstínech s délkou 40 cm. Jednobarevné nebo melírované pásy vlasů, které jsou připevněny na sponkách a skládající se z 10-ti kusů. Sponky jsou velmi malé a ve vlasech nejsou viditelné. Velice oblíbená a módní metoda takto prodloužených vlasů nabízí možnost zahuštění Vašich vlastních vlasů bez nutnosti nošení paruky nebo přikrášlení jen ofinky atd.

Tyto pásy velmi snadným uchycením zakomponujete do svých vlasů a pouze překryjete vrchní částí Vašich vlasů a za 5 minut jste s touto úpravou sama hotová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15637 (rodina-finance.cz#22203)


Přidat komentář