Úprava a stříhání psů - Havířov

Cestou k dokonalému a spokojenému životu psa je i správná péče o něj. Dopřávejte mu pravidelně péči, která mu zušlechtí srst, odstraní problémy a předejde zdravotním komplikacím. Vydejte se se svým miláčkem do psího salonu.

Proč by pejsek měl jít do salonu?

Říká se, že mnozí majitelé psíků dopřávají svému zvířeti větší luxus a sami si raději odepřou od úst. Proč tedy nedopřát frizéra i pejskovi, když my chodíme ke kadeřníkovi nebo na kosmetiku? Pravidelný sestřih srsti a drápků, čištění oušek a análních žlázek zvířeti pomohou nejen po estetické stránce, ale i zdravotní. Krásný kožich nezadrží parazity a kožní nemoce, ouška budou v perfektní kondici a pročišťování análních žlázek je základem péče o psa. Vezměte tedy svého miláčka a jděte spolu do psího salonu.

Služby psího salonu

Setkáte se zde s kompletními službami, které váš miláček může potřebovat. Kormě procedur lze zde také koupit různé oblečky nebo pamlsky. Vy se nyní seznamte s tím, jak jednotlivé služby probíhají.

Stříhání psů v Havířově

Správný sestřih nemá jen funkci estetickou. Kožich, který se nečeše, později zcuckovatí a tím vzniká i řada zdravotních komplikací. Proto to nenechte zajít tak daleko a dopřejte svému pejskovi pravidelný sestřih, aby byl zdravý a aby mu nebylo v létě zbytečně horko. Zároveň si rozmyslete, kdy dáte pejska stříhat. Udržujte mu v létě krátký sestřih, ale před zimou ho spíše chraňte, pokud to dovolí jeho stavba samozřejmě. Míníme tím nyní pejsky, jako jsou třeba voříšci. Pokud mu necháte přerostlou srst přes září a říjen, tak krátký sestřih už nepodnikejte, byla by mu později zbytečná zima.

Stříhání se pak samozřejmě týká i plemen, která vyžadují speciální vzhled. Jedná se například o různé teriéry, pudly, maltezáky nebo bišonky.

Koupání psů v Havířově

Jistě jako majitel máte nejspíše zkušenost, že tuto činnost psíci zrovna nemilují. Vyválet se venku v bahýnku, to ano, ale jít to vykoupat, to už ne. Proto, aby jste neměli i zacákanou koupelnu a nemuseli jste malovat, zajděte jednou za čas do salonu, kde se vám o pejska postarají. Proceduru navíc vedou zkušení odborníci, a tak proces trvá rychleji, což pejska rovněž potěší.

Česání a vyčesávání psů v Havířově

Už jsme se toho trošku dotkli v odstavci o stříhání.** Zastřižený a rozčesaný kožich** není jen ozdobou chlupatého miláčka, ale zároveň je prevencí i zdravotní. Když psovi zplstnatí kožich, tak pokožka nemůže dýchat. Může se stát, že mokvá. A ve spojení se špínou, která se v takto neudržovaném kožichu drží, mohou vznikat i nepříjemné hnisavé záněty, které pokožku mohou i odstranit, což je velmi nepříjemné. Navíc se zde mohou snadněji schovat parazité, což také není příjemné.

Pokud není plstnatění příliš rozsáhlé, tak ho lze vyčesat, aby pejsek byl pořád pěkný. I zanedbaného psa lze upravit, to se musí, ale počítejte s tím, že se z následků zanedbání péče může dlouho dostávat. Proto to nenechte zajít tak daleko.

Depilace uší pejska v Havířově

Depilace a čištění uší patří rovněž k hygienickým procedurám. Pejskům se v uších totiž vytváří maz. Ucho se tak musí pravidelně čistit, aby nedošlo k zanášení zvukovodu. S tím je spojena i depilace ušních chloupků, kdy se přebytečná srst depiluje, aby se na ní neusazoval maz a psovi by to bylo nepříjemné. Tato procedura probíhá pomocí pinzety, kdy se pejskům chlupy vytrhávají, aby byl efekt dlouhodobější.** **

Stříhání psích drápků v Havířově

Myslíte si, že to zvládnete sami doma? A víte, že pejskům vedou v drápcích cévky? Psí dráp není jako lidský nehet. Má svá citlivá místa a pokud neznáte anatomii psa, tak to raději nechte na odbornících, protože střihnutí do cévky by vašeho pejska zbytečně bolelo.

Čištění análních žlázek v Havířově

Pravidelné čištění análních žláz rovněž vede ke spokojenému psovi, který netrpí bolestmi či jinými nepříjemnostmi. I když někteří tuto metodu provádí doma, tak ne vždy dost důkladně, což je pak zbytečně vynaložená péče. Očista musí být perfektní.

Úprava srsti psů kolem očí v Havířově

Nejen proto, aby pejsek viděl, se speciálně zkracují chlupy kolem očí. Zvířatům také vytékají po ránu ospalky. A pokud se na chlupech nahromadí, tak pejska dráždí a následná ztvrdlá hmota mu může i bolestně vytrhat chlupy nebo dokonce zalepit oko.

Trimování psů v Havířově

Zde se odstraňuje odumřelá srst i s kořínky, když nemůže sama vypadnout. Na to trpí zejména hrubosrstá plemena, proto poskytněte psovi tuto péči asi jednou za 2 měsíce. Uvidíte, že se mu kvalita kožichu zlepší.

Dopřejte svému pejskovi tu nejlepší péči. Přeci je to váš mazlík a jako takový musí být i k pomazlení. Jeho hebká srst vás uklidní, veselá povaha na vás přenese pozitivní energii a jeho síla vás vybudí k aktivnějším u životu. Samozřejmě pak je tu i ta stránka, že přeci chcete, aby se pejsek cítil dobře a byl zdravý a fit. K tomu mu pomůžete, když jednou za čas zajdete k odborníkovi, který ho nejen upraví, ale znaleckým okem zkontroluje, jestli je vše v pořádku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15743 (rodina-finance.cz#22565)


Přidat komentář