Trvalá epilace - Brno

Už Vás nebaví si neustále dokola holit nohy? Váš partner by se zase rád zbavil ochlupení na zádech? Není nic jednoduššího, než-li společně navštívit centrum, kde Vám nabídnou službu trvalá epilace. Dnes si o ní něco povíme.

Depilace a epilace jaký je v nich rozdíl?

Epilace je trvalé odstranění chlupu s vlasovým folikulem k němuž se používá laser, intenzivní pulsní světlo a elektrická jehla, zatímco depilace je krátkodobé odstranění chlupu s kořínkem či bez, aniž dojde k poškození vlasového folikulu tedy holením žiletkou, vytrhávání depilátorem nebo odstraněním depilačním krém.

Trvalá epilace

Ve světě je momentálně trend odstranit si z těla co možná nejvíce ochlupení. Častěji než dříve navštěvují centra s touto službou i muži. Trvalá epilace je odstranění nežádoucího ochlupení na stálo. Po jednom zákroku samozřejmě nezmizí na dobro, ale po opakovaných laserových epilacích se počet chlupů opravdu snižuje, ztenčují se, světlají a po čase vymizí.

Způsob ošetření v studiu

 • Počet ošetření - Pro odstraňování nežádoucích chloupků a pro dosažení stabilní dlouhodobé nebo trvalé redukce chloupků. Jedná se o sérii několika ošetření (nejčastěji 4 - 8 ošetření), v závislosti na barvě a typu chlupu.
 • Interval mezi jednotlivými ošetřeními - Doporučujeme dodržovat intervaly 6-8 týdnů mezi jednotlivými ošetřeními.
 • Příprava na ošetření - 3-5 dní před a po ošetření je doporučen zvýšený pitný režim.
 • Bez rekonvalescence - Ošetření přístrojem SPA SHR je neinvazivní, bezbolestné, po zákroku nevyžaduje žádnou rekonvalescenci.

Odkud lze odstranit ochlupení?

 • podpaží
 • třísla
 • chmýří pod horním rtem
 • celé paže
 • nohy
 • záda
 • hýždě

Jak se tento zákrok provádí?

Nikdo do Vás nebude nic píchat, nic Vám nebudou trhat, ani řezat. Tento zákrok se provádí laserovým paprskem, kdy takzvaně světelná paprsek rozruší cibulku kořínku chloupku a ten je tím natrvalo zničen. Je to tedy proces neinvazivní a zcela bezbolestný. Komfort celého zákroku je jednou z hlavních příčin, proč je tato služba tak vyhledávaná.

Pryč se všemi holícími strojky, pinzetami, žiletkami, epilačními krémy, epilátory a vosky a balzámy pro zklidnění pokožky – jednou a naposledy navštívíte centrum pro epilaci a máte po starostech. Budete navždy hedvábně hladká přesně tam, kde Vy sama chcete. U epilací se nesetkáváte také s problémem zarůstání chloupků. Zarůstání však předejít, pokud se jej obáváte, promazáváním pokožky, aby nezůstávala suchá a ošetření místa peelingem při koupeli.

Jak dlouho trvá epilace?

Záleží samozřejmě na oblasti, kterou si vyberete

 • Odstranění chloupků nad horním rtem – několik minut
 • Odstranění chloupků z podpaží – několik minut
 • Odstranění chloupků z nohou – asi hodina
 • Odstranění ochlupení z celého těla – 60 až 90 minut

Co musíte udělat před epilací?

Člověk by se neměl příliš opálit, ale zásadní problém to není. Asi pět až osm týdnů před zákrokem by se neměly používat žádné metody, při kterých se chloupek vytrhává z kořínku. Vhodné je tedy holení, chemická depilace nebo zastřihávání. Cílem je, aby bylo co nejvíce chloupků v aktivní růstové fázi, protože pouze tyto chloupky na laserovou epilaci reagují.

Kolik ošetření je třeba?

Vzhledem k tomu, že laser rozrušuje obsah melaninu v cibulce (kořenu) je rychlejší odstranění tmavších chloupků. Chloupky které rostou postupně se tak odstraní již během 4 až 8 zákroků v průběhu 1 až 2 měsíců na trvalo. V den epilace nepoužívejte ani žádnou kosmetiku, tonikum apod. Světlé a rezavé chlupy se epilují trošku hůře a šedivé chlupy nelze epilovat vůbec, proto pokud ještě Váš porost nezesinal – rychle do akce!

Nač si dát pozor při trvalé epilaci?

Po zákroku je vždy vhodné používat krémy s vysokou ochranou proti ultrafialovému záření. Po laserovém ošetření bychom měly kůži víc chránit nejméně měsíc. Pokud bychom se ihned po epilaci vystavovali slunečnímu záření, mohly by na epilovaných místech vzniknout hnědé pigmentové skvrny. Tytéž tmavší skvrny mohou vzniknout i po depilaci chemické, elektrickým strojkem, voskem i cukrovou pastou. Nedoporučuje se ani solárium. V den zákroku vynechejte saunování, návštěvu bazénu a používání kosmetických přípravků s alkoholem. Naše kůže je vlastně „narušena“ musíme jí tedy dát čas na regeneraci.

Přípravky, které doporučujeme použít po epilaci

 • Hydratační emulze po epilaci - Post Epil – mléko po epilaci na obličej a tělo 3 v 1. Zpomaluje, zeslabuje a zastavuje růst chloupků. Potlačuje opětovný růst chloupků, zklidňuje a utišuje podráždění způsobené epilací, intenzivně hydratuje pleť. Růst chloupků je zpomalen, pleť je jemnější, hladší a osvěžená, čistá a hydratovaná.
 • Ampule Forte k ošetření pokožky po epilaci -přípravek po epilaci a na zpomalení růstu chloupků. Prodlužuje dobu mezi epilacemi, oslabuje kořínek chloupku. Zklidňuje pokožku.
 • Ampule k ošetření obličeje po epilaci - ampulky na zpomalení růstu chloupků. Vhodný zejména na velmi citlivá místa, například obličej, třísla atd.
 • Krém po epilaci s výtažky z oliv a ovsa Starpil - zvláčňující krém s olivovým olejem a ovesnými výtažky je určen k závěrečnému ošetření. Má stahující účinky, zklidňuje pokožku, zpomaluje růst chloupků a zanechává pocit svěžesti a pohodlí. Je vhodný pro všechny typy pletí včetně velmi citlivé.
 • Emulze po epilaci Starpil - emulze po epilaci je přípravek k ošetření pokožky po vytrhávání chloupků. Zklidňuje a hydratuje pleť, zpomaluje růst chloupků.
 • Olej po epilaci Starpil - olej se používá po epilaci na všechny části těla. Zklidňuje a hydratuje pokožku, zanechává ji svěží a vláčnou.
 • Pěna po epilaci Starpil - poepilační pěna založená na vzájemném působení aktivních látek zpomaluje růst chloupků a zanechává pokožku svěží, vláčnou a jemnou. Obnovuje hydrataci a zanechává po epilaci sametový pocit.
 • Bio Kokosový olej - Kokosový olej se pro své unikátní vlastnosti řadí mezi oleje s velmi širokým spektrem vnitřního i vnějšího použití. Jako čistá přírodní surovina je ideální k péči o celé tělo i obličej, zvláště pro citlivou a suchou pokožku, kterou chrání a zvláčňuje. Jeho jemnou vůni oceníte obzvláště při masážích, pro které je kokosový olej přímo určen.

Jaká je cena za trvalou epilaci?

Před epilací by měla být stanovena cena a pacient by měl obdržet písemné základní informace o principu laserové epilace a instrukce o před a pozákrokové péči. Ceny jsou smluvní, měly by se odvíjet se od typu použitého laseru, velikosti ošetřované plochy a hustoty ochlupení. Pohybují se od několika set po několik tisíc korun za jedno ošetření.

A co se vylepšit ještě více a přidat trvalý make-up

Když už trvale krásná tak se vším všudy, co říkáte, jen si představte, kolik času každé ráno ušetříte. Jen vyskočíte z postele, upravíte si vlasy a je hotovo. Trvalý tedy permanentní make-up mnohé ženy označují jako nesmývatelný půvab. Zvýraznit si můžete nechat obočí, oční linku a rty, nechat si přimalovat trvalou pihu po vzoru Cindy Crawford a do této kategorie spadá také trvalé tetování, které lze umístit libovolno kam si budete přát.

Úpravou obočí lze například opticky oddálit blízko posazené nebo naopak přiblížit daleko posazené oči, zúžit široký nos. Způsob provádění permanentního make-upu je velice podobný klasickému tetování. Rozdíl mezi těmito dvěma metodami spočívá v hloubce vpravovaného barviva. Klasické tetování vpravuje barvu až do podkoží, permanentní make-up se umisťuje pouze do vrchní vrstvy kůže.

Nelekejte se prvotního výsledku – barva je nyní tmavá, ale hned jak se kůže během měsíce zahojí, místa zesvětlají. Vybírejte ovšem opravdu kvalitní kosmetické salony, nebo se svěřte do rukou kosmetičky o níž máte reference, permanentní je prostě na stálo, takže omyl či chybka v její práci Vás může nemile překvapit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15594 (rodina-finance.cz#21859)


Přidat komentář