Tetovací salon Olomouc

Tetování je jedním ze způsobů, jak si nechat zkrášlit kůži. Obrázky často vystihují vaši osobnost. Drobné i výrazné motivy. Ať se rozhodnete pro cokoli, tak si hlavně vyberte kvalitní salón.

Proč se nechat tetovat?

Spoustu lidí láká nechat si udělat nějakou kérku, natrvalo si dát zasadit jméno svého potomka na kůži nebo vyberou motiv, který nějak charakterizuje jejich osobnost. To je ostatně základ. Vybrat si motiv, který se mi skutečně líbí a vybrat si místo, kam ho chci vytetovat. Dalším krokem je vybrání salónu, kde vám vaše přání perfektně vytvoří.

Jak vybrat tetovací salón

Až se budete poohlížet po studiu, které poctíte tím, že vám bude moci vytvořit kérku, tak se rozhlédněte po jejich předešlé práci. Ujasníte si, jestli vám udělají tetování podle vašich představ. Také se podívejte, jestli je prostředí čisté. Samozřejmě, že to může být temnější a trochu divočejší prostředí (což ostatně k atmosféře patří), ale místo, kde se tetuje musí být čisté, to poznáte.

Tetovací salón v Olomouci

Studio, kde vám vytvoří tetování na vaše přání, má sice pekelný název, ale stejně tak vám nabídne pekelně profesionální služby. Můžete nejprve využít poradenských služeb nejen v oblasti tetování, ale i piercingu.

Černobílé, barevné i stínované tetování si zde můžete nechat udělat nově nebo si můžete nechat zdůraznit svou původní kérku. Již zmiňovaná hygiena a licenční oprávnění jsou samozřejmostí. Podívejte se na stránky studia.

Jaké tetování zvolit?

Než se rozhodnete, že do salónu půjdete, ujasněte si, co chcete. Pokud jen toužíte mít nějaký obrázek, tak si jej pečlivě vyberte. Nechte si v hlavě uležet, zda-li tetování budete snášet i za několik let, protože je to natrvalo (samozřejmě, odstranit se dá, ale je to nákladné a bolestivé).

Co vybrané tetování znamená??

Pokud budete volit nějaký citát v cizí řeči nebo čínský znak, tak si dobře zjistěte, zda-li daný výraz opravdu znamená to, co chcete. Vzpomeňte si na reklamu, kde si jeden chlapec nechával vytetovat něco moudrého v čínštině a tatér měl jako předlohu jídelní lístek z čínské restaurace. To se vám v salónu samozřejmě nestane, záleží na vás, co vyberete. Ale mějte na paměti jisté zákonitosti, které jednotlivé jazyky mají. Proto se raději pro jednou obraťte na odborníka, který jazyku rozumí a potvrdí vám, že daný znak opravdu znamená to, co chcete.

Tetování jmen si rozmyslete

Jestli si vybíráte konkrétní obrázek, který jste někde zahlédli nebo si vyberete něco z toho, co nabízí salón, protože chcete nějaké tetování, tak si rozmyslete, jestli se to k vám hodí.

Velmi oblíbeným tetováním je jméno partnera. Je to sice hezké vyznání lásky, ale ne vždy ta láska vydrží a pak se řeší, co s tím. Proto se pojistěte a nechte si vytetovat takový typ písma, který by se případně dal později změnit na jiný motiv. Co je jistější, je jméno a třeba datum narození vašeho dítěte. To je asi jediná možnost, kdy nebudete litovat tetování, protože to má významnou symboliku.

Kam se nechat tetovat

Zvolte dobře místo, kam si necháte udělat obrázek. Myslete na to, jestli chcete, aby bylo pořád vidět, nebo ho budete mít někdy schované. Někdy, když máte například tzv. serióznější povolání (v bankách existuje často dress code), tak se nehodí mít tetování viditelné.

Udělejte si „nedostupné" tetování

Pokud si chcete ozdobit tělo, ale stejně se bojíte, že se vám motiv omrzí, tak zvolte místo, na které denně neuvidíte. Velmi oblíbeným a také lehce svádivým je oblast bederní a nad zadečkem. Sem si dávají tetování zejména ženy. Muži zase volí oblast zátylku a někteří i temeno hlavy. Proto, aby byl obrázek vidět, je samozřejmě nutné mít holou hlavu, ale zase, když budete chtít obrázek schovat, tak si můžete nechat hlavu zarůst.

Dbejte, ať se vám tetování nezmění

Až budete volit místo, zvažte třeba, jestli nemáte váhové výkyvy. Když si dáte na břicho vytetovat leoparda a ztloustnete, tak se vám kočkovitá šelma může změnit v medvěda.

Na kterém místě tetování bolí?

Tetování sice trochu bolí, jsou oblasti, které jsou citlivější než ostatní. Jedná se zejména o oblast, kde krční páteř přechází v záda, okolí páteře obecně, oblast krku, vnitřní stran zápěstí, bederní část, oblast kotníků, podbřišek, třísla a oblast genitálií. I zde se nechávají lidé totiž tetovat.

Jak tetování probíhá?

Než se usadíte do křesla nebo položíte na lehátko, tak zkonzultujete svůj výběr, aby měl tatér představu, co si přesně chcete. Nejprve vám oholí dané místo, kde bude obrázek umístěn, aby byla hladká plocha, na které bude co nejpřesnější motiv. Poté vám odborník očistí dané místo, aby se dezinfikovalo. Posléze se vám nakreslí nebo obtiskne vybraný motiv na dané místo. Pak začne proces tetování.

Protože se jedná o složitější a delší proceduru, tak můžete místy poprosit tatéra, aby udělal přestávku, ale většinou je lepší udělat to na jeden zátah, protože při opakovaném započetí tatuáže jste citlivější.

Péče o tetování

Protože tetování je zásah do kůže, tak je to trochu jako zranění. Proto buďte opatrní, abyste si místo neznečistili, zbytečně jej nedrážděte ani těsným oblečením. Po tetování budete mít na obrázku ochranou fólii. Tu odstraňte po 12-ti hodinách. Myjte tetování antibakteriálním mýdlem, nejlépe vlažnou vodou a opatrně otírejte dané místo. Používejte hojivé masti jako je Calcium, B-panthen anebo to, co vám tatér doporučí. Aby se vám neodstranil pigment, který ještě není usazen, tak se vyhýbejte pobytu na slunci a mažte se krémem s vysokým UV faktorem. Tak 20 dní se nesaunujte a vůbec se vyhýbejte přílišnému teplu. Stejně tak si neškrábejte případné stroupky, které ukazují, že se vám kůže hojí. Počítejte, že tetování se hojí asi tři týdny.

Odstranění tetování

Znovu si rozmyslete, jestli chcete dané tetování na celý život. Někdy, když vás omrzí, tak si ho můžete nechat ozvláštnit. Z daného motivu se utvoří něco jiného, proto, pokud se vyloženě nechcete zbavit tetování absolutně, tak se poraďte s tatérem, jestli vám motiv nějak předělá, protože odborníci s tím mají bohaté zkušenosti. Jeho odstranění je samozřejmě možné a lze ho přežít. Jen je to většinou více bolestivé než samotný proces tetování a vyjde vás i dráž. Nejčastěji se využívá odstranění laserem, které je bezpečné a zajistí vám vymazání původního motivu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15688 (rodina-finance.cz#22396)


Diskuze a zkušenosti

karel kudláč | 16.02.2018 11:43
prosím vás chtel sem se zeptat šloby u vás udělat kompromis (tetování za rekllamu)chtěl bych nějaký motyv přes pomali pul těla konkrétně celé zada a odtut by se topropojovalo k nohám a tvaři?půjde se nak domluvit?když tak me kotaktujte na email jakobkudlacseznam.cz


Přidat komentář